Praznično pecivo 2010

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. nov 2010 14:08

Petya je napisal/a:

Hvala Tulka, bom v MB še v teh trgovinah pogledala (jih moram še najt, hehe).

Petya

V mb trgoviona Sonce, Vetrinjska ulica, imajo garam masalo. Ampka za kavo?  Tea masalo poznamjo imam doma, v kavo dam pa kardamom in ingver in jekar ok.

Lahko pa garam amasalo narediš sama, še boljša bo od kupljene.

Mamamia

mamamia

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

20. nov 2010 19:46

Moj prvi izbor: Speculaase keksi-Nena morje.....so že ende Domači prijatelj-ati zlati Vanilijevi rogljički-stanar. Ponarejeni rženi hlebčki-marjetka cvetka Makovi piškoti-anja27 Mehki cimetovi keksi-valerci Moji mehki medenjaki-Kyara Cimetove zvezdice-mamamia.....Obvezno! Kokosovi makroni-anja27 Marcipanovi srčki z rumom-mamamia.....Meni nikakor ne uspe z samo 4 dag marcipana.Mamamia,kako tebi to rata. Lešnikove hrustavčke Pa še se bo kaj našlo,sigurno. renata69 http://renata69.moj-album.com/

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

20. nov 2010 19:52

mamamia je napisal/a:

Petya je napisal/a:

Hvala Tulka, bom v MB še v teh trgovinah pogledala (jih moram še najt, hehe).

Petya

V mb trgoviona Sonce, Vetrinjska ulica, imajo garam masalo. Ampka za kavo?  Tea masalo poznamjo imam doma, v kavo dam pa kardamom in ingver in jekar ok.

Lahko pa garam amasalo narediš sama, še boljša bo od kupljene.

Mamamia

mamamia

 

Mamamia, hvala :) drugače, potrebujem jo za tole od Veri http://www.kulinarika.net/recepti/4889/napitki/kavica-z Am .... kako pa jo naredim sama? Oz. kaj vse pride vanjo? Je še nisem nikdar uporabljala.

 

Hvala :)

Petya

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. nov 2010 0:12

Oetya, garam masala je mešanica začimb, značilna za indijske kuhinje. Sestava, barva in koliko je pekoča se razlikujejo po posameznih regijah.

V glavenm vsebuje mešanica bel ali črn poper (ali oba), cimet, klinčke, janež, kumin, kardamom, gorčično seme, kurkumo (ali turmerik  - a da bolj rumeno barvo), ingver, včasih tudi suh mlet česen in sezamova semena, pa koriander, skratka vse, kar najdeš na seznamu indijskih začimb. Razmerja začimb so odvisna od okusa.

Mešanico pripraviš tako, da suha semena malo prepražiš na suho in jih potem zmelješ ter zmešaš s kakšno začimbo, ki jo imaš v prahu (ingver in kurkuma sta takšni, saj njune korenine niso priemrneza praženje in potem mletje).

 

Če potrebuješ kak recept, ti ga lahko pošljem.

 

Mamamia

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. nov 2010 0:16

renata69, verejtno sem se zmotila pri količini, a si prva, ki je opazila... ali pa imaš tako rada marcipan, da četrtino 20 dekagramske štruce tako na debelo razvaljaš, da zmanjka za vse piškote???

Jaz maricpan odmerim "od oka", itak večinoma več sploh ne tehtam niti drugih sestavin za piškote. Delam kot svetuje Vendelina - mesim in gnetem, dodajam po občutku in vedno nekaj nastane ...

 

pozdrav, mamamia

mamamia

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

21. nov 2010 8:13

Tudi pri nas je včeraj dišalo po speculaasih

barbara9

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

21. nov 2010 10:59

piškotki, ki sem jih pred kratkim pekla že pojedeni, pa jih ni bilo tako malo, iz 3kg mase. Se pozna , da so otroci zrasli...jaz pa tud  

Seveda bom še pekla, vsaj tri vrste, najraje pa delam pariške rožice.anitram1

Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 21.nov 2010 11:04

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

21. nov 2010 18:37

Piškotkov vikend se nadaljuje: danes dvojna doza Vanjinih razpokanih piškotkov :)

barbara9

IvaSin  

član od: 20.11.2005

sporočila: 163

21. nov 2010 19:49

Tudi jaz sem že dala skozi prvo letošnjo peko prazničnega peciva.Evo malo za vzorec:

picture_220

Iva

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. nov 2010 19:54

Danes: Ohridske rezine iz pekanov. (za v četrtek). Pa kokosov cheesecake bom naredila za pokušino.

Imam čisto preveč idej in premalo jedcev. Pa žvečilni gumi si moram nabavit, da ne bom preveč lizala prstov, posode, kuhalnic....

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti