Praznično pecivo 2010

tinazg  

član od: 5.5.2009

sporočila: 59

22. dec 2010 19:30

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

tinazg je napisal/a:
Vanja, hvala za odgovor!
Ali veš še mogoče glede rumenjakov - kako dolgo so lahko v hladilniku v neprodušni posodici?
Hvala!

tinazg

 

Tinazg, jaz rumenjakov ne bi puščala v hladilniku več kot dan ali dva. Sicer s tem nimam težav, ker mi pri peki navadno ostanejo beljaki.

Vanja
Še enkrat hvala, Vanja, za odgovor! Lep pozdrav tinazg

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

23. dec 2010 0:27

Najprej čestitke vsem pekačicam! Bojanca, po katerem receptu si naredila linške; s tremi luknjicami so izvrstni! Moj prvi nakup za peko v novem letu bo sigurno ta modelček. :) Z vašo pomočjo je tudi meni letos uspel "veliki met", prej sem bila bolj kot ne, le "vajenka" pri mami letos pa sem ji samo prinesla eno veliko škatlo keksov. Začelo se je z mehkimi medenjaki iz baze (zmanjkalo jih je skoraj prej kot pa so se spekli). Sledil je stari in velikokrat preizkušeni recept za zebrice (tudi te so že vse pošle), potem pa prijatelj atija zlatija, dvojne različne cimetove zvezdice, istrski cukarini, aromatična kolesca, orehovi rogljički, spekulasi, vanilice, nebeški poljubčki, čokoladni srčki z marcipanom, marelični piškotki, liške oči treh različnih oblik s tremi marmeladami, čokoladni huzarski krapki. Jutri še mogoče kaj malega. V petek pa bom spet vajenka, tokrat je na vrsti tradicionalna orehova potica pri babici. Tam pa so posebne skrivnosti... med drugim tudi to, da se začne delati potico najkasneje do 8. ure zjutraj, vse sestavine pa morajo biti že zvečer pripravljene. Hja, ni čudno, da meni ne bo nikoli uspela taka fajn potica kot pa babici. fotografka

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

23. dec 2010 7:46

Vse ste zelo pridne. Sama sem spekla: orehe, švedski piškoti, vanilijeve rogličke Migla, anjini srčki, masleni keksi, bicikli, malinovi polnozrnati zalogajčki, miškoti mandljeve rožice, sierra nugget cookies, pomarančno - cimetovi piškoti, linški kokosovi piškoti, nabrizgani keksi, švicarski piškoti, piškoti iz ovsenimi kosmiči po moje, oblački. Danes imam namen še: bajadera - dobra in orehovo potico. Imam itak v planu še ves januar, ker imamo praznovanje rujstnega dnevea in pričakujemo breskva

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

23. dec 2010 11:30

meni je pa letos uspelo naredit:

razpokane piškote,

lincerje

čokoladne poljubčke

domači prijatelj

smetanovi piškoti

danes pa še sledijo: čokoladno pomarančni piškoti in krapke z orehi inčokolado

tanjaj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. dec 2010 14:12

jak_nazdobit_pernicky_595Kaj To se zgodi, če moškega spustiš k modelčkom in peki.

 

tulka

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

23. dec 2010 14:27

, ja bravo za peka,mojstersko dodelano do potankosti. A se drugače ukvarja tudi z modo? L.P. gerna

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

23. dec 2010 14:43

, tulka, da nista "najina" skupaj krave pasla?

lp

mzm

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

23. dec 2010 15:50

O, tulka, noro dobro izgledajo. Izvirno in pohvale.

gobica1402

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti