Praznično pecivo 2010

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

21. dec 2010 19:46

Punce, hvala za pohvale! Tudi jaz čisto uživam ob vaših stvaritvah.

Glede modela snežinke - naročila sem ga v spletni trgovini Krek http://www.trgovina.krek.si/ .

Jelenčkova, tisto so mandljevi hrustavčki, recept je v bazi. Sicer jih naredim vedno, ko mi ostane čokoladni obliv. Dodam prepražene mandljeve paličice in kosmiče in mešam, tako da se vse skupaj oblije s čokolado. Nato naložim v modelčke za praline (ali pa tudi ne) in pustim, da se ohladi in strdi.

Nena, ti kar pridi, bi te bila zelo vesela. Te dni prav veliko mislim na tebe, ko se pripravljam na peko enih od mojih favoritov spekulasov.

Danes pa med drugim pečem makrone, ki so mi res lepo uspeli.

LP

Anja

tinazg  

član od: 5.5.2009

sporočila: 59

21. dec 2010 21:51

Pozdravljene! Najprej pohvala vseh pekaricam - vsaka vam čast za toliko piškotov in ostalih sladic! Pa nekaj bi vprašala: kako dolgo zdržijo rumenjaki? Bi zdržali do četrtka, ko bom pekla potičke? Pa hvala za odgovor tinazg

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

22. dec 2010 6:03

Pozdravljene! Spekla sem že nekaj piškotov, sedaj bi pa rada poleg potice napekla še nekaj "mehkih peciv" ( v mislih imam bolj biskvitna, ki pa naj bi bila tudi malo bolj obstojna). Katere predlagate in jih pečete tudi ve? Hvala in lep dan! ursula-ce

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

22. dec 2010 9:34

katka, poskusi modelček malo raztegniti od znotraj navzven, da se bodo kraki odebelili. Pred vsakih izrezovanjem sem pomočila modelček v moko, pa je šlo kar lepo. LP

Anja

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

22. dec 2010 11:31

Uaaa Darjuška, koliko piškotov! Lepih piškotov, čestitke!
Ene pa imate roko in potrpljenje za peko.
Pri nas bodo letos ŠTIRI vrste piškotov, pa se sama sebi zdim že prava slaščičarka

Na repertoarju pa bodo (vse iz baze):

- preprosti keksi

- moji mehki medenjaki

- mehki cimetovi keksi

- čokoladni huzarski krapki

Vilma

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

22. dec 2010 12:21

Z darjuško imava nekaj podobnega si: parket

Joj, kako si pridna!

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti