Goveji steak

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. okt 2010 9:20

Jaz sem jih vzel v hladilni vitrini med govejim mesom in telečjim, je pa recimo nekih 8 različnih izdelkov. Se pravi levo od mesarja. Ne bom pa trdil da gre za iste izdelke. Sem pa enkrat vzel tam v "vzdolžnih" policah neko raco, ki je pa tudi sedaj ne najdem nikjer.

Nasploh imam občutek, da je v Elecrercu to z dobavitelji, policami in posebej z deklaracijami malo bolj na hojladri.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

17. okt 2010 14:32

Ja race so trenutno v Eleclerku vitrini z divjačino torej pravokotno od zelenjave proti blagajnam. Moram reči da so izjemne kvalitete, jaz sem danes spekel že drugo v tej sezoni, pa tako okusnih, nič mastnih, mladih, mehkih in sploh neverjetno okusnih že dooooolgo nisem našel nikjer, niti na Madžarskem. Se torej splača kupovati sedaj, ko so jih komaj poklali in poslali na trg kajt bliža se Martinovo. Pustite torej šnicle v tem trenutku pri miru, pecite račke. lp hedonist

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

17. okt 2010 22:36

Hedonist kako jo spečeš?

ajmar

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

18. okt 2010 8:46

Živjo Ajmar, pri raci in ostali perutnini čim manj filozofiraj. Ker imajo te ptice svoj okus,ki je v bistvu nežen je treba paziti, da ga ne prekriješ s kakimi začimbami. Torej, raco nasolim (o tem, da je treba perutnino malo bolj soliti ne bom posebej poudarjal ker sem prepričan da to veš ) od zunaj in znotraj, v trebušno votlino ji zabašem eno olupljeno čebulo in eno kislo jabolko. Narahlo posujem z timijanom , v pekač dam malo olja in vroče vode, položim vanj raco in dam pečt. Pečem med 1,5 do 2 uri na 180-200 stopinjah odvisno od velikosti race ,seveda pa je pomembna tudi pečica tu pa vsak svojo najbilj pozna. Po dobri uri jo obrnem pečem še naprej dokler ne dobi lepo zapečene rjave barve. Vidiš da ji povsem enostavno , meni je tak način najbolj okusen. Z raco delam sicer še podvarak mi je tudi všeč enkrat sem pa delal po receptu Oliverja in sicer z rabarbaro in ingverjem- bilo je dobro pa nič pretresljivega. Zraven naredim mlince in v vinu dušeno rdeče zelje z jabolki. Dobro kosilce za tale letni čas sploh če imaš poleg kozarec mladega vina. Pa kak kostanj, jasno. lp hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. okt 2010 8:57

Katero kupiš, tisto v kosu?

 

Moderatorji bi pa lahko te poste premaknili v svojo račjo temo. O raci je nasploh malo napisano.

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

18. okt 2010 9:03

Moderatorji nimamo svo teme, postov pa tudi nimamo navade seliti naokoli. Vsak, ki kaj kam napiše, se sam odloči, kam to piše (in najbrž tudi, zakaj ravno tja).

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

18. okt 2010 9:40

Ja Zzak, kupim celo. Boljša, sem probal tudi sama bedra pa mi niso bila najboljša. Sej če rabim kose jo pač zrežem. Ponavljam, letošnje so izjemno dobre. Probaj. lp hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. okt 2010 9:40

Če ne prej, pa za martinovo, saj bo kmalu.

ot; ali niso ravno to naloge moderatorja, da skrbi za preglednost in urejenost foruma? No ja, jaz se že znajdem in poiščem, marsikdo pa ne, moj predlog je bil zgolj dobronameren.

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 18.okt 2010 09:44

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

18. okt 2010 15:46

Da skočimo nazaj na temo. Koliko pa ponavadi stane kila T-bone stejka? Cca?V šparu od 20.10. naprej začnejo z novo linijo izdelkov Špar premium. V ponudbi botudi T-Bone steak iz Nove Zelandije za 25€.

sonic

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. okt 2010 17:34

T-bone naj bi imel na eni strani rostbif oz. nizki hrbet, na drugi strani pa kos pljučne oz. govejega fileja (ja, selotejp, zdaj sem pa dobila nekaj pojma ). Če vemo, da stane pljučna 28 € kg, rostbif pa 18 € kg (tele cene sem zanalašč prejšnji teden pogledala v naši mesnici, ker me je firbec matral), T-bone pa ima zraven še kost, se mi zdi cena malce visoka. Na žalost pa ti direkt cene T-bona ne morem povedati. Sicer pa imamo v tejle temi izrazite eksperte, ki ti bodo postregli s točnimi podatki.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti