Davek na npremicnine( poskusni izracun)

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

4. okt 2010 13:45

Haha, tudi jaz sem čez noč obogatela. Pred petimi leti sem prodala hišo z zemljiščem, sedaj pa me obveščajo, da sem še vedno lastnica dela tega zemljišča. Haha, morda pa bo na to zemljišče vzela leasing

mejačka

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

4. okt 2010 14:12

Tako kot si ti mejačka postala bogata, smo mi izgubili hišo - zaradi zemljiške knjige. Pred nekaj časa sva z možem hčerki podarila polovico hiše. Ko je to želela urediti v zemljiški knjigi, je trajalo nekaj mesecev in prišel izpisek, kjer je bila cela hiša prepisana nanjo. Šla je na zemljiško knjigo, kjer so ugotovili njihovo napako, ker so pogodbo napačno prebrali, vendar je vseeno morala v vložišču napisati in oddati pritožbo, ki se rešuje že nekaj mesecev. Če so torej sedaj vzeti podatki samo iz zemljiške knjige, zakaj smo potem lastniki morali izpolnjevati obrazce o nepremičninah? Nekje drugje, kjer smo lastniki poleg hiše še kozolca in hleva, sta ta dva objekta ocenjena na nekaj tisoč evrov, čeprav se kozolec podira, hlev, ki se je tudi podiral, pa smo streho podrli in zunanje stene samo toliko popravili, da smo naredili ploščo in tako ustavili propadanje. Od kod GU podatki za tako vrednost nam ni znano. zvezdica55

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

4. okt 2010 14:23

Dobila sem obvestilo, a v obvestilu ni navedenega nobenega zneska. Naštete so nepremičnine, izmere, kaj je bilo obnovljeno … a zneska nobenega.

 

Ali je še kdo dobil obvestilo brez vrednosti?

Kako se pride do podatka o vrednosti nepremičnin?

 

rdkapica

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. okt 2010 15:13

Mislim da je to takrat, ko nimajo popolnih podatkov. Spremeniš jih s spletno aplikacijo. Ki še ne deluje

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

4. okt 2010 15:42

Mene bo kar kap. Vsi pišete kako so vam povišali vrednost nepremičnine. Nama so za hišo zapisali znesek, ki ga bom jutri plačala majstrom za nakup in montažo peči! Tko nizko, da ne morem vrjet, pa imama lepo hišo na ugodni lokaciji. Res se bo potrebno poglobiti v tista navodila, pa čeprav ne razumem vsega najbolje. ATNES

tipica5  

član od: 31.7.2009

sporočila: 49

4. okt 2010 15:49

Svetujem vsem, da naj najprej dobro preberejo navodila v brošuri, tako bo tukaj dosti manj nepotrebnih vprašanj. Tudi jaz sem jih imela, po prebiranju pa mi je vse bolj jasno. Lep dan še naprej :) tipica5

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

4. okt 2010 15:57

Bojda že deluje, sama še nisem poskusila. Jaz sem našla le eno napako, ki jo bom preko spleta uredila v naslednjih dneh.

http://e-prostor.gov.si/index.php?id=8[tab]=853#tabs

 

zeta

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

4. okt 2010 18:31

ne vem ali sem spregledala, do katerega datuma pa je potrebno to urediti, lp, anitram1

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

4. okt 2010 18:36

Dva meseca časa imamo.

zeta

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

4. okt 2010 19:41

sama sem dobila pošto šele danes, pa malo pregledujem in ugotavljam, da imamo same zazidljive površine???, vključno z gozdom. Parcel pa kar 33, vseh velikosti od 10m dalje. Pa jih je le 5, če primerjam z dohodnino(katastrski dohodki). Drugače pa sem se zadeve lotila kar tako, da bom vse podatke spravila v excel, nato pa bom operirala dalje. Sedaj me pa kar boli glava, menda od samega šoka, da sem na listi novodobnih tajkunov. anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti