Poplave

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

19. sep 2010 18:28

Ne samo firbci, ki slikajo. Tudi idjoti s terenci se vozijo po zaliti vasi. Groza !! So pa vseeno bol simpatični nekateri, ki se prevažajo s čolni, kot bi bili na jezeru.

Glede zidave pa; glede na to, da smo take poplave, neurja... gledali kar nekaj časa samo po TV in so okoljevarstveniki, vremenoslovci...(tudi Kajfeževa) opozarjali, da se bo preselilo to tudi k nam, nam verjetno ne bi pomagalo, če bi vsi zidali na višjih mestih, ker bi se nam potem sprožil pa plaz.

 

banana130

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

19. sep 2010 18:46

Glede pametne zidave bi bilo treba res uvest en zelo strog zakon. Javljam se vam iz obrobja Planinskega polja, kjer bo čez noč in jutri voda narasla do enega metra in tako zalila cesto Planina Laze in morda tudi Planina Unec, hiše pa nobene, ker so že stari ljudje vedeli, da čez vodo se ne da. Zakaj so Barje bile Mostiščarsko naselje, zdaj so pa hiše. Ljudje hočejo danes nemogoče, potem so pa katastrofe. Malčica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. sep 2010 18:53

Veliko let nazaj je eno lepo, sončno soboto, ko ljudje hodijo na tržnico po nakupih, starejši moški z avtom zapeljal v Ljubljanico in utonil.Še danes imam pred očmi živo v spominu množico ljudi, ki so se drenjali, da bi videli ( le kaj ) kako ga bodo policisti in reševalci izvlekli iz vode.Na Zmajskem mostu so ljudje plezali po zidu in viseli kot grozdi, se smejali, ugibali, zakaj ipd.

Sama sem bila mimoidoča in sem sem se doma zelo zgražala, kakšni smo ljudje.Moj mož pa mi je mirno razložil, da ljudje uživamo v nesreči drugih.Tedaj sem bila še bolj ogorčena.Bila pa sem tudi veliko mlajša.Zase trdim, da nisem mrhovinar, sem se pa z leti prepričala, da je precej res, kar je trdil moj mož.Tudi radio poziva ljudi, naj se ne zadržujejo na poplavnih območjih, ker so morali reševati precej firbcev.

 

naor

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

19. sep 2010 19:52

S težavo sem gledala tale dnevnik ob sedmih.

Nisem jokave sorte,ampak danes sem imela cel čas cmok v grlu.

Naj bo mirna noč, naj se voda čim prej potegne nazaj.

Držte se Laščani, Krčani, Brežičani, Ljubljančani, skratka vsi Slovenci, ki vas čaka nemirna noč!

Vilma

Sporočilo je spremenil(a) Vilma dne 19. 2010 19:56

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

19. sep 2010 20:19

Pozdravljeni, se pridružujem Vilmi... Upejmo na bolje... Z mislimi pri tistih, ki pomoč potrebujejo... tina711983

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

19. sep 2010 20:25

Iskreno mi je žal vseh prizadetih v tej naravni nesreči. Toda ljudje včasih res rinejo v nesrečo, kot pravi Hedonist. Že nekaj let opazujem ,na poti v Celje, novogradnjo, ki jo že od vsega začetka (od I. plate) ogroža plaz, celo sanirali so ga že, vendar gradijo naprej. Hiša je pod streho, na radiu pa sem slučajno ujela vest, da to hišo ogroža plaz. Neverjetno, človek bi jim vse skupaj zaplenil, ali jih nabil po tazadnji plati. Ne vem kdo te novogradnje kontrolira, kdo izdaja dovoljenja? Res, da je hiša grajena na lokaciji, kjer je že stala stara hiša, ampak plaz je plaz, tudi, če je parcela zastonj.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

19. sep 2010 20:53

Ljubljanica videna s terase stolpnice:

pictures_005_595

Pozdravček!pictures_008_595

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

19. sep 2010 21:05

Tudi mene je danes ko sem gledala poročila ob 19h, kar stiskalo v grlu, kaj vse ti ljudje preživljajo.Jaz sem sicer z gorenjskega konca (Kranj), in v našem koncu tudi ni bilo tako grozno. Tudi jaz želim vsem, ki prestajajo to grozo, da se čim prej vrnejo v normalno življenje, ki pa vem, da vrjetno ne bo še tko kmalu.Ta noč pa naj bo čim bolj mirna, pa tko kot pravi Vilma, naj se vodo čim prej potegne nazaj. MOON

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

19. sep 2010 21:11

V Posavju je, milo rečeno, katastrofalno. Sava v KK se počasi vleče nazaj, v teh urah naj bi začela tudi Krka upadat. Voda je višja, kot leta 1990. V Krški vasi je grozno, do Brežic se po regionalni cesti ne da priti, Čateške Toplice plavajo, Mostec, Loče...tudi. In upamo, da bomo jutri lahko pričeli s čiščenjem, posušilo se pa zidovje itak še dolgo ne bo. Je pa treba pohvalit gasilce iz vseh teh vasi, res so prizadevni in na nogah že od včeraj zvečer. No, morda se tisti, ki je z neke vrste gasilskim terencem punčare prevažal, da so videle to ogromno vodo, res ni pretegnil v smislu polnjenja vreč s peskom, prijazen je bil pa zelo... Ognjič

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. sep 2010 21:16

Vilma je napisal/a:

Držte se Laščani, Krčani, Brežičani, Ljubljančani, skratka vsi Slovenci, ki vas čaka nemirna noč!

Vilma

Sporočilo je spremenil(a) Vilma dne 19. 2010 19:56

Ne vem če je izjava na mestu ali ne, ampak ostali ki  niso, naj pa potonejo? Ne vem če je mišljeno kot je napisano, ampak drugače ne morem razumeti kot je izpostavljeno.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti