Malica v vrtcu

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

10. sep 2010 13:35

Dokler niste starši pisno ali ustno na sestanku seznanjeni pač pravilo ne velja.

Meni malico dajo vedno za domov, že tako se mi zdi , da smo prikrajšani, ker nimamo polovičnega varstva, da nam bi pa še malico zaračunali pa ne dali ..

 

Čisto mirno povej, da malica otroku pripada, in da ti jo morajo dati, saj jo plačaš. Upam, da ne bo tudi pri nas kakšen tak pravil na novo postavljen,

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 10. 2010 13:36

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

10. sep 2010 14:23

Ko sem jaz, oziroma moj sin začel hoditi v vrtec (pred 12 leti) dajanje malice domov ni bil noben problem. potem pa so po približno petih letih postavili isto pravilo, kot ga omenja Čoko. Vsi smo bili začudeni, a odgovor vrtca je bil, da so pač sprejeli tako odločitev in tako bo. KAsneje pa sem od kolegice, ki je zaposlena v vrtcu zvedela, da so se nekateri starši pritožili, da vzgojiteljice nalašč zavlačujejo z zbujanjem,umivanjem in previjanjem otrok zato, da se ni treba ukvarjati z njimi še pri malici, saj jih pridejo starši prej iskat. Vodstvo vrtca je zato od vzgojiteljic zahtevalo, da otroci pojedo malico v vrtcu. Vrtec se je tako zaščitil in starši smo pač potrpežljivo čakali, da so otroci pojedli malico, ali pa jo pustili vrtcu. Ne vem, ali se je potem kdo posebej pritožil, vem le, da je to pravilo veljalo le kakšno leto, ali pa še to ne. patka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

10. sep 2010 15:18

No, na tisti razlog od Vilme smo tudi mi pomislili, ampak se mi le zdi prehud, saj smo drugače z vrtcem res zelo zadovoljni, imajo precej bio hrane, pa take pestre jedilnike, skrbijo za higieno itd... Ponavadi imajo itak za malico kakšen kruh in sadje, tudi zelo raznoliko (od belih štručk, navadnega belega, do polnozrnatih, graham in celo ajdovega z orehi, p vse sorte sadja). Takrat pač vzamemo košček kruha za po poti, pa košček jabolka, toliko, da ni lačen. Ampak, da bi mi pa prepovedali vzeti karkoli, kar je moje...

Imamo pa otroka v različnih enotah iste uprave in seveda zdaj velja za oba isto. Drugi teden pokličem na upravo, da vidim, kaj je to za eno čudo...

čoko

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

10. sep 2010 15:25

Mene pa zanima nekaj drugega. Kako je pri vaših vrtcih glede spanja. V vrtcu, kjer je moj vnuk - starost 2-3 let jih zbudijo ob drugi uri. In na vprašanje, zakaj jih budijo, mi vzgojiteljica odgovori, da pač traja njen delovnik do pol treh in do takrat jih mora še nahranit. Spat namreč gredo ob pol enih in to je borih ena ura in pol za te malčke. Moj vnuk recimo spi doma ali kadar je pri meni najmanj dve in pol ali celo tri ure. Ne vem, kakšno vlogo imajo varuške. Očitno se bo potrebno bolj podrobno pozanimat. Kaj menite vi? Kar se pa tiče malice, jo dobiš v vrečki za domov. lp oliva

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

10. sep 2010 15:32

Pri nas jih ob dveh zbudijo, z razlago, da jih lahko pravočasno uredijo, nahranijo, in ker se potem počasi začnejo skupine združevati. Meni to sicer ustreza, da imam točno uro za prevzem otroka.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

10. sep 2010 16:25

pri nas jih zbudijo ob 14.30, ampak predvsem poleti, ko se skupine združujejo zunaj. Pozimi jih pa velikokrat pustijo spat do 15.00, tako da pridem po malega in še spi. Potem pa komaj uspem v drugem vrtcu še drugega pobrat.

Drugače se pa meni ura in pol za spanje v vrtcu ne zdi premalo, čeprav naši doma včasih tudi po 3-4 ure potegnejo. Če v vrtcu manj spi, gre zvečer prej spat in zjutraj lažje vstane.

čoko

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

10. sep 2010 16:47

Oliva saj se da z vzgojiteljico marsikaj zmeniti. Če je vnuku spanja do dveh premalo, naj starši prosijo, da mu podaljšajo počitek do treh. V našem vrtcu vidim enega fantka, ki spi do treh, ko pridem po svojo hčero. (skupina 2-3 leta).

Po drugi strani pa je v sinovi skupini (3-4 leta) en fant, pravi zaspane. Zjutraj, ko pripeljem svojega, to je okrog pol osmih, on spi na ležalniku. Menda ga starši samo preložijo iz avto sedeža na ležalnik. Ob dvanajstih, ko je čas počitka, pa ponovno spi brez problemov.

Vilma

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

10. sep 2010 16:53

Čoko tale "tik pred iztekom roka uporabnosti" mi je padel na pamet, ker je prijateljica bila huda v vrtcu ravno zaradi tega. So otroci dobivali za malico sadne skute,rok uporabe pa je bil samo še tisti dan.

In pri skutah je rok uporabe kar dolg, verjetno 14 dni. Mene bi tudi motilo, če bi moja dva dobila skuto s takim rokom uporabe.

Vilma

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

10. sep 2010 17:49

Pri nas sem danes dobila od sina za domov pol jogurta in tudi kadar ga dvignem po kosilu, mi ne pozabijo dati malice. Dobiš občutek, da se prav trudijo, da ne bi pozabile dati malice za seboj. Jaz bi se naprej pogovorila z vzgojitelico na 4 oči, če pa ne pomaga pa do ravnateljice. http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

10. sep 2010 19:18

Pri nas so že na prvem roditeljskem sestanku povedali, da imajo zdrav režim prehranjevanja in da zato otroci pomalicajo v vrtcu, in ne šibajo s hrano naokoli, da pa ne dajejo pa malice za domov, saj se potem največkrat hrana valja po nahrbtnikih in avtomobilih, pa ni temu namenjena. Pa mi je povsem v redu, kakšnen košček jabolka ali kruh pa je tudi že odnesel v roki iz igralnice in ni nihče šibal za nami... Joan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti