Piškoti v obliki oreha

superbauka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 9

tema odprta - 10. okt 2003 15:31 | ogledi: 4.881 | odgovori: 3

Pozdravljeni,

včeraj sem bila na otvoritvi razstave Oskarja Kogoja v NUK-u. Društvo kmečkih žena iz Primorske (Prvačina) je pripravilo pogostitev. Poskusila sem orehove piškote, dejansko v obliki orega (orehovo testo), polnjeno s čokolado. Res super! Vendar pa te gospe nerade posredujejo recepte, tako, da nisem imela uspeha. Baje se potrebuje tudi posebne modelčke.

Mi lahko kdo od vas posreduje omenjeni recept. Bila bi vam zelo hvaležna.

Anita

Anita Juvan

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. okt 2003 16:37

Poglej v recepte, sladice pod imenom orehi imas dva recepta. LP, R.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

11. okt 2003 9:31

Tudi sama sem ze veckrat naredila te piskotke in so resnicno zelo dobri. Prijateljica si je kupila modelcke, jaz pa enostavno naredim manjso kroglico, jo na eni strani malo sploscim in specem. Ohlajene nadevam s cokoladno masleno kremo. Doma poiscem recept: ko ga nejdem, ti ga posredujem. ribica

pidapinipi  

član od: 17.10.2003

sporočila: 11

17. okt 2003 14:55

PIŠKOTI V OBLIKI OREHA: Recept sem dobila od neke none iz Škrbine (Kras); pri njej sem jih že poskusila, bili so odlični, sama se jih pa še nisem lotila. Imam pa že model, ki sem ga kupila, mislim da v Nami. Recept pa se glasi: 40 dag moke, 12 dag mletih orehov, 10 dag sladkorja v prahu, 2 žlici čokolade, 32 dag masla. Sestavine zmešaš in jih daš v modelčke. Pečeš 20 minut pri 180 0 C; polovico jih napolniš z Eurocremom (jaz bi raje poskusila z Nutello !) in jih oblikuješ v oreh ! Pa veliko uspeha ! Danica Juvanc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti