Zamrznjene kozice - gamberi

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

tema odprta - 1. avg 2010 9:11 | ogledi: 47.739 | odgovori: 7

Kupila sem zamrznjene kozice - gambere. (od Frigomar) Kaj lahko naredim z njimi?

Sedaj sem jih vzela iz zamrzovalnika in se odtaljujejo. Kaj potem?

Ker o taki vrste hrane res nimam pojma bi prosila za pomoč.

Al-Ni

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

1. avg 2010 9:25

Sicer nisem pravi naslov za rakce, ampak jaz bi jih na hitro popekla na zelo vročem olju, nato pa naredila rižoto ali pa kaj po kitajsko. Taia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. avg 2010 10:46

Mmmmmmmmmmmmmmmmmm, izvoli:

http://www.kulinarika.net/recepti/13501/morska-hrana/ga

http://www.kulinarika.net/recepti/12802/testenine/spage

http://www.kulinarika.net/recepti/12699/testenine/spage

 

Ne vem, kakšni so od Frigomarja, če so očiščeni jih daš v veliko posodo z mrzlo vodo in  pest soli. Se bodo prej odtalili, pa ostali lepi "napihnjeni"

Ti recepti so mega,poskusi, ne bo ti žal!

Za dober izgled imejte usta do ušes

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 01. 2010 10:46

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

1. avg 2010 11:21

Nimam feferonov in nimam rukole. Kaj pa tale: GAMBERI V PARADIŽNIKOVI OMAKI 1 manjša čebula 300 g gamberov oz. 1 zavitek zmrznjenih 3 stroki česna paradižnikova mezga nekaj vejic svežega peteršilja olivno olje bazilika origano sol poper V posodi na olivnem olju najprej popražimo sesekljano čebulo, da oveni. Dodamo repke, ki smo jih predhodno sprali pod vodo. Repke malo podušimo. Med tem časom sesekljamo česen in peteršilj in ju posujemo po repkih. Malo premešamo in počakamo, da česen lepo zadiši. Po potrebi lahko zalijemo z malo vode, oziroma vinom. Na koncu dodamo še paradižnikovo mezgo, dobro premešamo in kuhamo še par minut. Ko je kuhano, dodamo še preostale začimbe po okusu. Zraven ponudimo špagete. Bo v redu? Gabere pa sem namočila v mrzli vodi s soljo po navodilih :) Potem jih verjetno odcedim v cedilu? Al-Ni

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. avg 2010 11:47

Tiste dodatke, ki si jih zgoraj naštela lahko komod spustiš, bo ravno tako dobro.

Vsakega posebej očistim pod tekočo vodo, vsekakor jih odecediš!

Dober tek!

Za dober izgled imejte usta do ušes

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

1. avg 2010 12:12

Jaz sem že namesto feferonov nasekljala malo paprike, je bilo vseeno v redu. Je pa res dober recept, (tisti z gamberi in cuketami) mmm, probaj ne bo ti žal. sweets

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

1. avg 2010 12:57

Naredila sem tistega kar sem zgoraj pripela. Bilo je zelo dobro. Edino eno vprašanje: Kar nekaj je bilo nekakšnih "oklepov" na kozicah. Je to možno? Bi mogla še vsakega pogledat poseebaj? Katere vi kupujete? Te so sedaj znižane na 2 EUR / 300 g. Je to ugodna cena? Al-Ni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. avg 2010 14:45

Lahjko jih pripraviš tudi tako, da jih opečeš na vročem olivnem olju, potem pa dodaš čisto malo česna in ingverja pa sojine omake, sesekljan koriander (ali  pa peteršilj, če nimaš zelena dela korinadra pri roki). Premešaš jih s prepečnimi kitajskimi rezanci, med katere lahko med tem, ko jih opečeš, dodaš še zrezano zelenjavo. Tudi zelenjavo le nahitro opečeš na olju,da osatne sveža in hrustljava, nikakor je ne pacaj do mehkega.

 

Lahko pa gabere potem, ko si jih prepražila, kot sem napisala na začetku, potreseš s curryem in dodaš manjšo konzervo kokosovega mleka, ali pa sladko smetano. dodatno začiniš po okusu in omaka za k testeninam je pripravljena.

 

Meni so sicer odlični v  rižoti s šparglji.

 

Glede cene ne vem, ali je ugodna ali ne. Zadnje čase sem rakove repke (samo ne gambere, ampak druge, shrimpse) kupovala  v Leclercu po pet evrov za kilogram. Očiščeni, brez ledenega oklepa, ki se tako zelo rad pojavlja pri zamrznjenih rakovih repkih in seveda vpliva na količino repkov, ko se led stali ...

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti