Amc posoda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. mar 2011 21:51

Kakšen reklamni zapis......................

rimljanka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. mar 2011 8:14

Dizajn je res top, pa še nuklearni fizik moraš bit, da znaš kuhat z njo.

Commis débarrasseur

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

2. mar 2011 9:56

Na novo generacijo posode ki je od avgusta na tržišču je pa prav preprosto kuhanje ,ker lahko segrevamo posodo z vso možno energijo in tudi bolj hitro se segreva od prejšne generacije. piap

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. mar 2011 10:35

Ponavadi je problem da je vedno premalo ognja, tu je pa filozofija obrnjena na glavo.

Mi smo jo imeli doma in se je prašila nekje zadaj v omaricah. Teflon je zakon, prav tako Emo, spodobne litoželezne kastrole, cene pa prav mizerne proti tej "ekskluzivi".

Commis débarrasseur

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

2. mar 2011 11:10

Za vse funkcije, ki jih ima ,se mi zdi odločno predraga in je ne mislim več kupiti. Pri velikem zanosu na predstavitvi posode sem bila razočarana. vse to se dela enako v navadni posodi pa še cenejša je. franciska

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. mar 2011 11:51

Pri nas imamo AMC posodo že več kot 20 let. Smo zelo zadovoljni z njo, skoraj vse kuhamo v njej (lahko bi vse, pa smo se pač tako navadili), sicer nisem prepričana da vse kuhamo po teh blaznih navodilih, ampak mislim pa, da je dosti bolj trpežna od navadnih "kastrol", ker od navadnih nobena ni tolk časa zdržala. Teflon je v redu, se strinjam, ampak tisto, kar smo imeli mi, se je sčasoma vse uničilo, tudi če pazim, se mi ponev slej ko prej zažge in sčasoma se teflon uniči (recimo v petih letih), AMC je pa še čisto tak, kot je bil. JanisJoplin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. mar 2011 12:05

Se načeloma strinjam z JanisJoplin, sploh glede teflona. Res pa je, da se da kupiti izjemno kakovostna posoda po sistemu AMC ali Zepterja, le da je znamka manj zveneča in se ne kupuje le pri predstavnikih, pač pa se najde v nekaterih specializiranih prodajalnah. Govorim o kvaliteti jekla oziroma uporabljenih materialih, debelini dna in podobno, kar je bistveno. Mene pač pokrovke in podobna dodatna šara ne navdušujejo kaj prida in že 12 let kuham v tej posodi in je prav tako enaka kot ob nakupu, nič izrabljena.

Na nekaterih predstavitvah posode AMC ali podobnih znamk, ko prodajalci (oprostite, zastopniki) pojasnjujejo gibanje pare, hlapov in kaj vem česa vse v posodi, kar da je pomembna prednost te posode, pa

jih zlahka zmede kak zgolj površen poznavalec fizike (bila namreč na nekaj predstavitvah in je bilo kar zabavno).

 

Teflon pa uporabljam pri peki mesa oziroma zrezkov, sem tako pač navajena in me nič drugega doslej ni prepričalo. Ne rečem, da je moja opcija najboljša, navdušencev nad AMC in Zepter posodo je dovolj, a meni pač ustreza, kot sem napisala.

 

Mamamia

mamamia

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

2. mar 2011 12:25

Tudi jaz sem imela AMC posodo in sem bila z njo zadovoljna, vendar sem vseeno mnenja, da je odločno predraga.

Predstavljajte pa si šok, ko smo nabavili indukcijsko kuhalno ploščo in AMC na njej ni funkcioniral

Za nakup nove, takšne, ki je kompatibilna z indukcijo, se ne bom odločila. Raje zamenjam teflonsko vsakih pet let.

Blanchy

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. mar 2011 12:43

Blanchy je napisal/a:
Predstavljajte pa si šok, ko smo nabavili indukcijsko kuhalno ploščo in AMC na njej ni funkcioniral Blanchy
ja, si predstavljam šok. Ker naša AMC je delovala prej, ko smo imeli plin+elektriko, pa deluje tudi sedaj na indukcijski plošči (približno 4 leta). Kako ni funkcioniral? Mogoče pa pri nas tudi ne funkcionira, samo da še ne vemo JanisJoplin

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

2. mar 2011 15:17

Naslov teme bom čisto zgrešila, ne me kregat. Uporabljam namreč več različnih (vrst, tipov?) posod. Teflonske oz. aluguss, litoželezne, silarganske, imam tudi nekaj starih, dobrih EMO piskrov (tistih črnih - so vsekakor zakon, poceni, "delajo" pa povsod, od štedilnikov na drva do indukcijskih), bakrene (džezva).... Skratka, omara izgleda tako, kot bi vanjo treščilo z vseh vetrov. Ene so bile drage, druge čisto poceni ... In sem zadovoljna. Kupila si bom pa še en ali dva kosa le creuseta. sonci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti