Amc posoda

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

tema odprta - 29. jul 2010 16:12 | ogledi: 30.624 | odgovori: 156

Pozdravljeni....

Sem začetnik v kuhanju z AMC posodo. Imam tudi sequkvik pokrovko. Prebrala sem navodila in nekaj forumov, vendar me zanimajo izkušnje iz prve roke.

Za začetek me zanima kako skuhaš klasično polento, ki sem jo običajno kuhala okrog 40 minut.

Zanima me tudi, če se držite navodila in posodo napolnite samo do 2/3?...ker to je za našo družino pri juhi malce premalo. Zadnjič sem šla 3 cm pod robom in se ni zgodilo nič katastrofalnega. Koliko ste torej največ napolnili posodo, če kuhate s sequkvikom?

sivakoba

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

29. jul 2010 22:07

Pri sequkviku se jaz držim navodil, juho in polento pa zmeraj kuham na klasičen način. Dobrojedka

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

29. jul 2010 22:19

Ja ,sivakoba,bom takole napisala ,AMC uporabljam že 20 let pa polente klasične žal nisem kuhala,ker kupujem instant in kuham po receptu iz embalaže,kar se pa tiče pokrovke sequkvik je pa tako nekje prav 2/3 ni pa nič narbe malo več ,sicer pa pokrovka ne bo tesnila,če bo preveč tekočine.Pa dodajte prevreto vodo k že kuhani juhi pa ne bo nič narobe ,vsaj jas tako naredim,kadar rabim več juhe.Skuham tudi rižoto, lazanjo,makaronovo meso in tudi zelenjavo ....v glavnem posodo uporabljam skoro vsaki dan.Pa javite kako vam uspeva.zaja zaja Sporočilo je spremenil(a) zaja dne 29. 2010 22:22

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. jul 2010 0:54

Zaja, lazanjo???

Atina

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

30. jul 2010 1:03

Ja Atina ,bom zjutraj napisala postopek.Zdaj grem počivat. zaja zaja

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

30. jul 2010 20:40

Atina,se opravičujem,da sem pozna .Zjutraj ni uspelo,da bi napisala,sem šele sedaj frej.Ja lazanja pa takole___zdušeno meso pustiš na dnu,gor daš malo naribanega sira,pol pa nalomi ploščate testenine,jih preliješ z vodo,tako,da je1cm vode čez.Zapreš z pokrovko,temperaturo normalno in ,ko zašumi še 10minut ali 12,pol pa pod vodnim curkom ohladi,odpri,premešaj vsebino,potrosi z sirom in ga zapeči iz zgornje strani. Jaz imam kuhalnik ATMOSFERA ,pa je to mogoče ,če pa ni sira gor zapečenga je pa tudi dobro. Pi nas nič ne ostane vse pojejo. Pa dober tek želim.Poskusi javvit,kako je uspelo. zaja zaja

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

30. jul 2010 20:56

Tudi jaz uporabljam AMC secuquick posodo skoraj vsak dan.. Golaž pride tako okusno , meso mehko... Zelernjava hitro skuham, pa mineštro.. njami..

Polento pa si ne morem predstavljati, da bi skuhala v secuquicku, saj jo je potrebno stalno mešati ?

Ops, tudi sama uporabljam 3 minutno instant polento.. Žal, ni več časa , da bi kot stare mame  bedela pri štedilniku 2 uri.. Moje kosilo je  ponavadi narejeno  v max 1 uri...

Mychelle

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. jul 2010 22:35

Jaz tudi mlečni riž skuham s SQ.

Hvala Zaja.

Atina

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

30. jul 2010 23:24

In kako gre postopek,mislim količina v razmerju in čas? Bi prosila za nasvet. zaja zaja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

31. jul 2010 15:58

Jaz imam tudi to pokrovko, ko sem kupila, se je prodajalki tako mudilo, da nisem dobila nobenih inštrukcij, samo knjigice, ki sem jih prelistala enkrat in nikoli več. Sem bolj človek za učenje iz prakse, kaj čem.

In tako jo uporabljam isto kot ostale kozice in ekonom. Ko kuham juho, napolnim kozico do 2 cm pod robom, težav še nikoli nobenih, nisem pa vedela, da bi morala tako malo napolniti kozico .

Ko sem meso oz. golaž delala s to pokrovko, sem bila precej razočarana, ker je bilo meso vseeno žilavo. Zdaj ko vas berem, ugotavljam, da bi bilo verjetno vseeno dobro, če si malo prelistam tiste papirje , morda pa še kako toplo vodo odkrijem.

tjas

NIKTJAŽ  

član od: 18.10.2007

sporočila: 44

31. jul 2010 20:05

Pozdravljeni Tudi jaz imam že nekaj časa to posodo in po pravici povedano sem v njej kuhala zelo malo, ker me je kar malo strah. Probala sem speči purana(pohan) brez maščobe, kot na predstavitvi pa mi nikoli ne uspe! Vedno se mi drobtine prej zažgejo, kljub temu,da sem premazala z oljem! Kje ga falim ne vem, tako, da me je minilo še kaj probavat. Bila pa bi zelo vesela, če so na kulinariki mogoče kakšni recepti, ki se kuha z AMC posodo. Knjigo z recepti sicer imam, vendar je bolj malo za moj okus. lep pozdrav dreja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti