Amc posoda

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

28. okt 2011 12:23

Moj domači test AMC posode s SQ pokrovom, ki mi jo je prijazno posodila žlahtnica, je pokazal, da je posoda AMC sicer vrhunska, nisem pa ugotovila nobene prednosti pred mojimi ekonom lonci. Čas kuhanja (goveja juha, krompir v oblicah) je v obeh enak, meso brez maščobe tudi lahko pečeš v obeh; v bistvu na način, kot so ga pekli na predstavitvi AMC posode gre skoraj v vsakem piskru z debelejšim dnom- lonec razgreješ, nanj položiš meso,  pokriješ, takoj zmanjšaš ogenj in počasi cmariš do mehkega. Na AMC predstavitvi so dodali še sočno hruško, da se ne bi slučajno kaj pripalilo, ampak gre lepo tudi brez dodatkov. Zelenjavo v sopari pa je zmogel že moj stari EMO ekonom. Pomembno je tesnjenje pokrova, ki je pri SQ pokrovki odlično, vendar tudi moj ekonom nič slabše ne dihta.

Res, da je bil test narejen brez prisotnosti predstavnika AMC, bi bilo pa zanimivo organizirati eno predstavitev, kjer bi se pri enakem načinu priprave hrane AMC posoda pomerila z mojim domačim, precej cenejšim postrojenjem.

Žlahtnica je s svojo AMC posodo zelo zadovoljna, jaz s svojo (non-AMC) prav tako in upam, da bova srečno kuhali do konca najinih dni.

Zaključek si bom pa kar sposodila (kot sem si posodo):

mamamia je napisal/a:

Jaz ne delam antireklame, daleč od tega, nič nimam zoper to posodo, ampak se pač ne navdušim.

In tudi jaz navajam zgolj  dejstva.
mamamia

LP, V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. okt 2011 15:41

mamica_V je napisal/a:

No to pa tudi mene zanima, v kateri posodi se da še peči meso brez maščobe. Samo ne mi govorito o teflonu, ki pa res ni...

Svežega krompirja si pa jaz ne predstavljam jesti. Vsekakor je treba kakšno zelenjavo tudi skuhati, mar ne.



mamica_V

 

Ja seveda, da je krompir treba skuhat, ne bodimo no tako malenkostni. Ampak korenje, zelje, bučke, jajčevce, por, papriko, zeleno, kolerabo, čajoto - meni je to škoda preveč toplotno obdelat.

 

Imam posodo podbno AMC, samo ime je manj zveneče. Ponev dobro razgrejem, vržem gor zrezke, ki se sprva nekoliko primejo, potem pa zalijem z žlico ali dvema vode, se ne držijo več, jih obrnem in zapečem še na drugo strani. Po malem zalivam z vodo, dodajam začimbe, in dodelam omako po trenutnem navdihu /ta je itak vedno drugačen, z začimbami se da čarat do onemoglosti).

 

Pa vok veliko uporabljamo, ker kuhamo precej po tajskih, kitajskih, burmanskih in vietnamskih receptih, pa indijsko.

 

Ne vem pa, kaj bi bilo narobe s teflonom. Jaz tudi teflonske posode uporabljam. No, itak veljam za neozaveščeno v večih pogledih, ampak sama si ne delam preglavic tam, kjer jih ni.

 

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. okt 2011 15:42

No, VilmaS je zadela bistvo.

 

mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

28. okt 2011 16:54

mamamia je napisal/a:

Imam posodo podbno AMC, samo ime je manj zveneče. Ponev dobro razgrejem, vržem gor zrezke, ki se sprva nekoliko primejo, potem pa zalijem z žlico ali dvema vode, se ne držijo več, jih obrnem in zapečem še na drugo strani. Po malem zalivam z vodo, dodajam začimbe, in dodelam omako po trenutnem navdihu /ta je itak vedno drugačen, z začimbami se da čarat do onemoglosti).

 

Pa vok veliko uporabljamo, ker kuhamo precej po tajskih, kitajskih, burmanskih in vietnamskih receptih, pa indijsko.

 

Hvala za odgovor! Bom poskusila tako - mogoče celo uspe.  

 

Glede voka ... Meni po več letih uporabe ni jasno, kako je možno prepražiti meso na žlički olja, kakor berem v receptih. Vok je kvaliteten, ogenj dovolj močan, da ga res razgreje, a če ne dam dovolj (precej več kot žlička) olja, se meso prime.  To mi je res uganka, ker povsod berem, na kako malo olja se da kuhati v voku. 

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. okt 2011 20:08

sara, v voku se naenkrat pečejo le majhne količine mesa, ravno zato, da meso na vročini takoj zakrkne in ostane sočno. Odvisno od velikosti voka, ampak recimo ena ali dve prociji naenkrat je več kot dovolj. Opečeno meso potem shraniš na toplem (lahko tudi na mrežici, ki jo namestiš na vok), dokler ne opečeš vsega, kar si se namenila.

 

 

mamamia

PetraM  

član od: 1.1.2010

sporočila: 46

2. nov 2012 11:06

Živjo, na eni izmed teh strani sem videla, da nekdo kuha marmelado z hitro pokrovko. Če le kdo ve kako to gre  bi prosila za navodila, ker sem ravno nameravala skuhat jabolčno marmelado. Hvala

PetraM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti