Amc posoda

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

21. dec 2010 16:57

Migla, vprašaj na info@amc.si za predstavitev. Priporočili ti bodo svetovalca iz tvojega območja. Če ne poglej na Bolho...tam jih kar mrgoli (svetovalcev). Za začetek res potrebuješ kakšen nasvet, če hočeš od posode dobiti vse kar ti ponuja. Zadnje čase res veliko govorim o AMC-ju in marsikdo jo ne zna uporabljat. Žal opažam tudi kako v AMC ju kuhajo cele ure, z maščobo,... v glavnem res kot z lonci iz ostalega železja, kot je navedel zzak. Naletela sem tudi že na gospo, ki jo uporablja za vazo. Za tak namen je pa res škoda odštet 300 eur ali več. Zaja, bom poskusila pohanje po tvoje...ti sporočim. sivakoba

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

22. dec 2010 18:09

Hvala sivakoba za nasvet. Migla

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

27. jan 2011 23:12

Tudi jaz uporabim secuqkvik za polento ,ki ni istant, drugače ne .Sem svetovalka za AMC in res v Ljubljani organiziramo vsak mesec šolo kuhanja. Tudi drugje organiziramo Šolo kuhanja če je vsaj 10 parov zainterisiranih za udeležbo. pia piap

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

31. jan 2011 21:18

če se zažgejo drobtine je prevroča posod.Probajte z nižjo temperaturo če imate električni štedilnik na 9 stopenj ,Najprej posododo pokrito damo na grelno ploščo segrejemo z 6 stopnjo do prvega rdečega polja na termostatu zmanjšamo temperaturo na 3 stopnjo odkrijemo in damo zrezek v posodo pokrijemo ,nekaj časa pečemo odkrijemo in obrnemo kos mesa.Če so bolj debeli kosi malo dlje časa, če so tanjši pa lahko tudi za stopnjo dvignemo temperaturo.Za vsak nov kos mesya obrišem posodo in ponovim s peko.Lahko pa damo ko je posoda dovolj vroča za vsak zrezek približno za eno dlan velečine 1 žlico olja nato zrezk in ko ga namočimo v maščobo takoj obrnemo drugače pa enak postopek kot brez maščobe . Dober tek in uspešno pšohanje mesa. piap

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

31. jan 2011 21:21

segrejemo posodo do prvega polja nimajo vse rdečo črte piap

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

3. feb 2011 14:45

sivakoba je napisal/a:
Na navadni pokrovki odvijte termostat in jo lahko pomivate v stroju. Ravno tako pri SQ zgornjega dela s termostatom ne smete dati v pomivalni, spodnji del pa je priporočljivo enkat tedensko pomiti v stroju, da vam odstrani vodni kamen in vse nečistoče, ki se sčasoma nabere-jo pri kuhanju. Menda pri najnovejšem modelu (od letošnjega avgusta naprej) res lahko daš cel SQ v pomivalni. Je pa vprašanje...ponavadi potem ko kupiš ne drži več vse kot so ti prej rekli. Vsaj jaz sem po nakupu odkrila kar nekaj "novosti". Sem pa s posodo vseeno zelo zadovoljna....čeprav še vedno ne znam narediti enih navadnih zrezkov z omako. Na zadnji predstavitvi je svetovalka delala točno to..in naredila je kot jaz...zrezke malce zažgala in jih potem v drugi posodi delala naprej. Izgovorila se je, da meso prej ne bi smelo biti zamrznjeno, ker tako izpusti ogromno soka. Halo? Meni je pa vseeno škoda tistega okusa, ki je ostal v zažgani posodi, ampak mi jih ne uspe zapeči brez da se mi sok, ki ga zrezki spustijo ne zažge in potem če ga pustim omaka greni. Da se vrnem nazaj...Meni so sicer očistili ventile brezplačno(verjetno ker sem tolilo težila), menda pa je cena čiščenja enega ventila 8 eur. Pa jih je na pokrovki kar nekaj. Ravno tako ne varčujte s tesnilno gumo, ki je ravno tako 8 eur(vsaj tako so mi rekli). Ventile in tesnilo je potrebno na vsakih nekaj let zamenjati, če posodo uporabljate ali ne. Tesnilno gumo občasno nategnite, da ostane prožna. Praviloma vam jo mora malce ostajati, ko jo daste v pokrovko.
če boste posodo segrela s tričetert moči štedilnika do prvega polja (električni šted.s 7stopnjo namesto z 9)in nato zmsnjšsla tempereturo na minimum in v posodo dala zrzek malo osušen in popekla nato obrnila in lahko temperaturo dvignete po potrebi se vam bodo zrezki zelo lepo naredili.Zelo pomembno je pravilno segrevanje posode. piap

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

6. feb 2011 19:46

Pozdravljena piap. Zelo sem vesela, da te je zaneslo na to stran, ker bo marsikateremu začetniku prišel prav kakšen vaš nasvet. Jaz sem medtem "odkrila" skrivnosti segrevanja posode, tako da nimam več težav tudi z zrezki. Nad AMCjem sem navdušena. Sedaj že hrepenim po atmosferi(navigeniji). Ima kdo za prodat kakšno rabljeno, ker nova mi je predraga. sivakoba

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

28. feb 2011 22:51

jaz bi svetovala novo,sedaj ji rečemo navigenija ker ima tudi avtomatsko kuhaneje v kombinaciji nove gemneracijo AMC. piap

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

1. mar 2011 11:57

Morda kdo ve, kakšna je primerljivost s Zepter posodo, ali slednja dela po enakem principu in če, katera je kvalitetnejša? Čarli08

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

1. mar 2011 21:34

Vem ,da je kar nekaj razlike . AMC je original in št.1 na svetu . . Amc ima tudi avtomatsko kuhanje na senzorje meri temperaturo dna posode.Visoko kvalitetni dizajn iz plemenitega jekla je brezčasen in lep. Zahvaljujoč keramičnim vstavkom Termobloc ima AMC edini na svetu ročaje iz plemenitega jekla, ki se med kuhanjem ne segrejejo. Secuquick softline ima soft in turbo kuhanje . piap

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti