Amc posoda

JANA V  

član od: 29.11.2009

sporočila: 23

20. okt 2010 15:28

Predstavnica AMC je povedala da če želimo zdravo prehrano je treba meso samo hitro popeči in servirati z kuhano zelenjavo. Ker pa je včasih le dobro tudi malo omake, jaz poberem meso ven, dodam malo masla. česna. in jušne osnove in prevrem, in nastane zelo dobra omaka, potem pa smo zrezke nazaj v posodo in nared - malo manj zdravo? ampak dobro. Najbolj važno je da je meso popolnoma suho - obrisala ga je z bombažnim servietom in ga položila na zelo vročo posodo, popekla najprej na eni strani, ko je odstopilo meso ga previdno obrnila še na drugo stran. Lp JANA V JANA V

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

21. okt 2010 15:45

Za tako pripravljeno meso ne rabiš AMC-ja, v vsaki teflonski ponvi se  speče in odstopi takoj, ko zakrknejo beljakovine, saj se tudi na žaru ne prime.

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

23. okt 2010 13:37

Danes je že toliko druge kvalitetne posode,da ni mus ravno AMC,če hočeš zdravo kuhati.V vsaki boljši teflon posodi se da marsikaj zelo dobro pripraviti in je res zdravo pa primerno za uživanje.Samo ,kaj se pa tiče AMC_JA ,pa ni primerljivo ne z okuson,kvaliteto pripravljene hrane ,porabi časa in prihranku energije ,ki je današnji čas že kar zasoljena. Jo uporabljam vsaki dan ,pa lahko rečem,da se mi je obrestoval vložen denar, ki ni ravno majhen. Kaj je gospodinje,ali kuhate samo govejo juhco v AMC--ju ,ali še kaj druzga ?.Odprem knjigo receptov,malo po svoje,pa na kulinariki so super recepti,pa ni vrag,da nebi ratal za prste lizat in cmakat. Pripišite svoje izkušnje,da bo še izboljšan jedilnik. zaja

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

2. dec 2010 14:27

...ja je res tako, da ko si začetnik iščeš recepte in informacije vsepovsod; ko se malce sprakticiraš pa ugotovoš, da pri AMC ju ne rabiš nobenih posebnih receptov. Važno je le, da veš koliko imaš namen skuhati in ne naliješ preveč tekočine, ker nič ne izhlapi in da v začetku posodo najprej počasi segreješ(če pečeš) do prve rdeče črte in potem je vse enako kot pri običajnih receptih. Maščobo na začetku pač spustiš ven(če jo pogrešaš pri okusu jo dadaš na koncu) in ni vmesnega mešanja hrane. Seveda vse skupaj traja veliko manj časa kot pri običajni posodi. Večkrat tudi slišim začetnike, da jim jedi(mineštre) ne ratajo dovolj goste. Jaz si pomagam tako, da dam vanjo en cel olupljen krompir. Na koncu, če se mi zdi potrebno ga zmečkam, v nasportnem primeru ga porabim v solati. Jaz sem trenutno navdušena nad zeljem s krompirjem in klobasami. Potrebuješ oprano (odvisno od posameznika) kislo zelje, olupljen krompir narezan na kocke in sveže klobase. Klobase daš v MRZLO posodo in segrevaš. Najprej se primejo dna, ko odstopijo jih obrneš in popečeš še na drugi strani. Občasno jih malce potlačiš, da se res lepo popečejo. Tempareturo uravnavaš, da se ravno lepo popeka. Naj je ne bo preveč. To traja okrog 5 minut. Popečene vzameš ven. V isto posodo daš zelje in krompir, poper, lovor, nasekljan česen in po želji malo soli. Vse skupaj dobro premešaš in malce popražiš (3 minute). Zaliješ s decilitrom belega vina in decilitrom vode. Na vrh daš popečene klobase, pokriješ s SQ in kuhaš 6-7 minut na soft. Jaz po kuhanju skoraj nikoli ne hladim posode pod vodo, ampak raje kuham kakšno minuto manj in počakam, da se pokrov odpre brez hlajenja pod vodo. Vse skupaj je s pripravo vred narejeno v pol ure in v eni posodi. In če pomislim, koliko maščobe bi uporabila pri "normalnem " kuhanju! Veliko veselja s kuhanjem...

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

2. dec 2010 15:29

AMC posodo imamo sigurno že 25 let, tudi obe pokrovki SQ. Posode uporabljamo vsak dan, pokrovke pa samo kadar je nujno, ko se stvari nočejo skuhati ali meso zmehčati. Juhe nikoli ne kuhamo s pokrovkami. Smo poskusili, pa nam je pkus po klasični goveji juhi bolj všeč. Tudi klasični ekonom bolj pogosto uporabljamo, ker je bolj enostaven za odpirat in zapirat (naše SQ so kar zastarele). Vmes smo kupovali tudi teflonske posode, ki so sicer zelo dobre, so se pa vse do sedaj začele po določenem času uporabe luščiti, pa smo kupili zelo kakovostne, ki so bile kar drage in zelo, zelo pazljivo delali z njimi. Sedaj pa kupujemo posodo za indukcijo, ker se na njej še hitreje vse skuha. Imamo pa še vedno pol plošče klasične, da lahko uporabljamo AMC, ki pa žal za indukcijo ni primerna posoda. Pred leti smo naleteli na enega zastopnika, ki nam je popravil vse pokrovke, tudi SQ, na njegovo pobudo sva se z možem udeležila tudi tečaja za kuhanje z AMC, vendar je 2 uri kar premalo, pa veliko jedi se je pripravilo in se hitro pozabi. Drugače pa je bilo zelo zanimivo , Janez Vinšek je kuhal, bilo pa je v Lj. na Celovški. zvezdica55

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

3. dec 2010 20:03

No,sivakoba, tako še pa nisem pripravila zelja___ mislim ravno na tak način ,pa hvala za idejo bom že naslednji teden pripravila obrok z zeljem ,krompirjem in klobaso ,ja pa sline se mi že tudi cedijo, saj bi že jutri skuhala pa smo včeraj imeli segedin golaž.V AMC mi vedno vse rata, pa ni vrag , da nebi tudi po tvoje .Pa še javi kakšen recept. zaja

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

12. dec 2010 16:50

Kaj pa pohanje...?? Ste že poskusile v AMC? Jaz sem kar malo dvomila, da bi res lahko uspelo..tako brez maščobe. Najprej je bilo problem najti svetovalca, ki bi bil pripravljen to narediti na partiju. Vsak je rekel, da se pohati da, ko je bilo treba, je pa naredil kaj drugega. Potem sem le odkrila enega...pravzaprav dva. Prvič sem jedla purana. Meso zelo sočno, kar je bilo pa okrog je bil okus kot skorja od kruha. Mojih pripombam so odgovorili, da za polnejši okus dno posode malce pokapljaš z oljem. Naslednjič je bilo več sreče. Tokrat je bila svinjina. Brez dodane maščobe. Res odlično. Ker pa sem želela videti razliko je svetovalec v drugi peki dodal malo olja, ampak ni bilo tako dobro kot brez maščobe - pravzaprav je imelo okus po zažgani maščobi. Seveda sem poizkusila tudi doma. Prav brez maščobe se mi ni lepo zapeklo in so ostale sledi surovih drobtin, zato sem prišla do zaključka da je svetovalec verjetno dal malo olja že v jajce pri paniranju, ker sicer ne bi mogel doseči lepo obarvane zapečenosti. Na dodajanje olja pri vsakem paniranju pozabim zato sedaj delam tako: Spaniram zrezke. Da se pri AMC zrezkov pred pripravo ne tolče, to verjetno veste. Posodo NE segrejem do prve rdeče črte (kot svetujejo), ampak le do polovice tistega območja. Kanem žlico! olja. Če je posoda ravno dovolj segreta se olje kar razprši po posodi(dokler sem posodo preveč segrela, se je olje pokadilo in se je takoj začelo žgati- tako kot na partiju). Položim panirane zrezke, malo potlačim in v prikriti posodi pečem na tempareturi okrog prve rdeče črte ali malo čez. Po približno petih minutah obrnem in popečem še na drugi strani (posoda je še vedno zadosti mastna, da se lepo zapeče). Če delam več porcij, med vsako peko s serveto obrišem drobtinice, ki so ostale na dnu iz posode, ponovno dodam žlico olja in postopek ponavljam...Seveda si ne predstavljam, da bi tako pohala večje kose (naprimer piščanca), pri zrezkih se pa odlično obnese. Pa naj bo puran, govedina ali svinjina. nisem pa še poskusila z zelenjavo. Sedaj se bodo oglasili nasprotniki AMCja in rekli, da oni tako pohajo v pečici. Tudi jaz sem delala tako, vendar koliko elektrike sem porabila! In razlika v okusu je neprimerljiva. V AMC meso ostane zelo sočno in paniranje ravno dovolj mastno oziroma nemastno.

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

12. dec 2010 17:44

E, sivakoba, sva že dve, ki pohava brez maščobe in komentirava.Mogoče dobiva kmalu še katero, ki bo povedala svoje izkušnje.Samo jas npr.zrezke, ko jih spaniram, premažem z oljem, tako, da v posodo ne dajem posebej olja pmpak posodo primerno segrejem, položim,rahlo pritisnem, pokrijem za tri minute perutnino, za pet minut pa svinjino in ko odkrijem še na drugi strani toliko časa ali pa malo dlje, da se v vročini zmehča.Ja pokrito, če je potrebno za barvo pa še za trenutek odkrito. Mmmm pa nič ne ostane, zelo radi pojejo. No ,zelje s krompirjem pa pride ta teden na vrsto, pa bom poročala kako mi je ratalo.Pa dober uspeh pri kuhanju v AMC__ju in dober tek. zaja zaja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

13. dec 2010 8:34

AMC posodo sem dobila za darilo. Uporabila je še nisem. Ali mi lahko prosim svetujete na koga naj se obrnem, da mi bo malo več povedali kako deluje . Obstaja kakšna predstavitev AMC posode? Papirjev za posodo nisem dobila. Migla

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. dec 2010 8:46

Jaz sem bil na eni, pa nisem zvedel nič novega ali kaj takega ki bi strašno vplivalo na uporabo te posode za razliko od osalega železja.

Lahko pa vprašam za kontakt, če ne drugega, se mi zdi, da dobiš darilo ob predstavitvi :)

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti