Kaj lahko storimo

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

tema odprta - 22. jul 2010 20:02 | ogledi: 4.336 | odgovori: 14

Veliko nas je ,ki imamo v svojih stanovanjih razne domače živali.Prvo pravilo tega je ,da se za njimi redno čisti in ,da ne motijo sosedov.

Tako naj bi vsaj bilo.

Žal je v našem bloku malo drugače.Imamo sosedo,ki ima v svojem stanovanju kar nekaj mačk,samo dve sta njeni .Ostale še dve ali tri pa hrani in sta tako večino časa pri njej.

Gospa stanuje v prvem nadstropju in iz njenega stanovanja se širi res neznosen smrad.Če greš peš ga lahko vohaš do 3 nadstropja,čeprav ima vhodna vrata zaprta.

Največji problem je nastal zdaj,ko je tako vroče in vhodna vrata odpre na hodnik.Smrdi do 6 nadstropja .Povedali smo že tudi upravniku,ki pa ni urgiral nič.

Kam se lahko obrnemo,da se bo kaj naredilo.Naj še povem,da pogovor z njo nič ne pomaga saj se v tej smeri ni pripravljena pogovarjati.

Situacija je res neprijetna.

Če mi lahko kdo pove kam se lahko obrnemo ,bi vam bila hvaležna.

Lep pozdrav

kriznana

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

22. jul 2010 20:08

Zdravstveni inšpektorat mogoče. Ne spomnim se več dobro, katero inšpekcijo je naš upravitelj poklical, ko smo imeli težave, ampak mislim, da je bilo to to.

tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8716

22. jul 2010 21:01

Pri nas v stolpnici je podobna situacija, s tem, da ima družina dva psa (ne vem kakšne pasme); smrdi dva nadstropja višje in dva nadstropja nižje od njihovega stanovanja. Da ne govorim kolikokrat oz. neštetokrat se vozijo v dvigalu, ki za njimi zelo smrdi.

Je pa družina čudaška, napadalna in arogantna.

 

Kako pa naj nastopimo proti imetniku "ljubljenčka" dolgega meter in pol, ki je včeraj oz. prejšnjo noč padel iz okna sedmega nadstropja (zavlekel se je v škatlo od rolete) na nadstrešek, ki pokriva vhodno stopnišče v stanovanjski objekt. Slučajna obiskovalca sta prišla na obisk in iz koščka rora za odtok vode je kukal ven. Ko smo odreagirali in poklicali pomoč, se je zavlekel v notranjost le-tega.

Ko so prišli gasilci, prišel je tudi lastnik, ves bled in prestrašen, češ, hvala bogu, da se je našel njegov "sonček".

Nadstrešek je slabih 60 cm pod oknom mlade mamice s 25-dnevnim dojenčkom. Malenkost več pa od okna moje spalnice. Jaz sem že histerična od strahu in od pripomb: "pa saj ti kačica nič ne bo naredila".

 

Pozdravček!

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

22. jul 2010 23:40

Ne vem, kaj lahko storite, ampak kače - če ni ravno strupena ali če ne gre za večmetrsko anakondo - se ni treba bati, za razliko od psov agresivnih lastnikov, pri katerih resnično nikoli ne veš (ne glede na velikost). Pri nas v bloku imamo tudi probleme z lastnikom psa, ki je sicer povsem prijazen in miroljuben (pa njegov pes tudi), ampak dvigalo je vsak dan na novo polulano in ne pomagajo ne prošnje, ne prijazno prigovarjanje, ne zahteve in tudi ne grožnje. Tako nam ostane le zavedanje, da je potrpljenje božja mast, samo revež tisti, ki se z njo maže. Lep pozdrav, Sonja

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

30. jul 2010 13:26

Živjo, če pokličeš na občino ali na kako Veterinarsko kliniko, ti bodo ziher znali kaj pomagati. Ne razumem, kako lahko ljudje živijo v tem smradu, pa očitno tud za živali ne znajo pravilno skrbeti. tina711983

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jul 2010 16:31

Ne boste verjeli,ampak, ko sem bila še mala, v je bilo v blokih PREPOVEDANO imeti domače živali in se ne spomnim, da bi kje imeli kakšnega mačka ali psa.

Danes je to slišati kruto, ni pa bilo pred dopusti nobenih odvrženih živali, ni bilo živali, ki so si do smrti namučile sklepe pri hoji po stopnicah, ni bilo živali, ki cele dneve samevajo in lajajo po stanovanju. Ali nam je bila kršena  svoboda ?

OK, ko sem bila malo večja, v srednji šoli, sem imela hora legalis. Poleti smo morali mrkniti ob 10.00 zvečer, pozimi uro praj, dovoljena pa sta bila samo DVA lokala. V šoli in okolici ni bilo dovoljeno kaditi. Ali nam je bila kršena svoboda ?

Predlog: piši veterninarskemu inšpektorju,  CSD ,sanitarnemu inšpektorju, policiji, tožilstvu, komunalnemu inšpektorju. Če  to ne pomaga, počakaj, da mine poletje in pokliči ljudi s kamerami

F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 31. 2010 10:14

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. jul 2010 17:49

Hora se piše z enim r-jem.

nola

neznan uporabnik

30. jul 2010 18:42

Ampak ta hora je bila itak tak horror, da je spodrsljaj logičen in opravičljiv.. (smo si tako ali tako privoščili horo ilegalis...hehe...) japaja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

31. jul 2010 10:12

nola je napisal/a:

Hora se piše z enim r-jem.

nola

Se opravičujem vsem ODLIČNIM poznavalcem latinščine ( ki se je nisem nikoli učila), da sem posegla v njihovo duševno intergriteto in se zatipkala.

Valjda znam napisat prav - hora legalis. Kaj je horror pa naj si misli vsak svoje.

F r i n a

neznan uporabnik

31. jul 2010 11:02

Joj no, pa ni treba bit tko občutljiva? Kolikor te poznam, se rada igraš. Igraj se. japaja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

1. avg 2010 13:58

Predlog: piši veterninarskemu inšpektorju,  CSD ,sanitarnemu inšpektorju, policiji, tožilstvu, komunalnemu inšpektorju. Če  to ne pomaga, počakaj, da mine poletje in pokliči ljudi s kamerami Enemu od zgoraj naštetih institucij piši. Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti