Terapija z oljem

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

tema odprta - 7. jun 2010 21:35 | ogledi: 6.097 | odgovori: 8

Zanima me ,če je mogoče že katera /kateri od vas slišala, za terapijo z uporabo sončničnega olja.

In če je kako se je to obneslo, kakšni so bili učinki.

Milži

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

8. jun 2010 11:27

Ne vem, če ti bom kaj dost pomagala, ampak pred mnogimi leti, ko je ta zadeva prišla ven, je naša družina naredila tole kuro s hladno stiskanim sončničnim oljem. Res, da nismo imeli kakih zdravstvenih težav, zato o kakšnem izboljšanju ali ozdravljenju ne morem govoriti. Jaz imam olje čist rada, v kuhinji je itak nepogrešljivo, ampak žlico olja v usta, pa potem mencat, to mi je bilo pa grozno. Vsekakor ti ne bo škodilo, verjamem celo, da res dobro vpliva na razstrupljanje telesa in če ti ni težko 10 minut mencat olja v ustih, poskusi. Verjamem, da si pa mnogo informacij in pričanj od tistih, ki so terapijo že poskusili dobila na Googlu. zeta

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

8. jun 2010 12:28

Jaz sem pa slišala za čiščenje telesa (razstrupljanje), da je potrebno vsako jutro na tešče "žvrkljati" 5 do 10 minut OLIVNO olje, najboljše je seveda hladnostiskano 1.klase. Probala pa še nisem. Lep pozdrav Hauschka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. jun 2010 13:49

Hauschka je napisal/a:
Jaz sem pa slišala za čiščenje telesa (razstrupljanje), da je potrebno vsako jutro na tešče "žvrkljati" 5 do 10 minut OLIVNO olje, najboljše je seveda hladnostiskano 1.klase. Probala pa še nisem. Lep pozdrav Hauschka
Jaz sem to počela s hladnostiskanim oljem koruznih kalčkov- se mi zdi, da, ene 14 dni. Potem pa se mi res ni dalo več. Rezultat v tem kratkem času - dejansko se ti zelo izboljša spomin. Spomnila sem se imen vseh igralcev, pevcev, znancev, naslovov ..... saj veste tisti primeri " Kok se že reču unmu igralcu ???" lp, vanjatajnsek

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

8. jun 2010 16:07

Hladno stiskano sončnično olje, najmanj 15 do 20 minut... Prakticirala kakšen mesec, potem mi časovno ni več zneslo. Učinek? Odlično razpoloženje (drugače sem zjutraj sitna), budnost, manjši apetit... Hladno stiskano sončnično olje je fino, čeprav je bila meni že sama misel na žvrkljanje olja za bruhat. Sploh ni tako...

čoko

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

8. jun 2010 16:58

Google to razume kot "oil pulling". Ogromno je napisanega na to temo.

 

 

slepakura

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

8. jun 2010 21:44

Hvala za odgovore ,bo poskusla pa kar bo bo mislim ,da škodovat mi ne more. Milži

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

9. jun 2010 9:08

Zadje čase sem veliko prebrala o konopljinem olju. Na žalost imajo pridelovalci velike probleme glede proizvodje. Verjetno je krivec za to vsemogočna farmacija. banana130

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

9. jun 2010 11:30

To sem pred časom počela z bučnim oljem. Imam ga imam zelo rada in tudi prijetno diši, zato mi je bilo z njim najlažje. Seveda sem se po tednu dni naveličala, zato o kakšnem izboljšanem počutju ne morem govoriti. lp limona Sporočilo je spremenil(a) limona dne 09. 2010 11:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti