Računalničarji, na pomoč!

pomarančika  

član od: 3.3.2008

sporočila: 34

tema odprta - 30. maj 2010 15:11 | ogledi: 3.449 | odgovori: 13

Hej hoj vsem tukaj. :)

Na kulinariki sem že kar nekaj časa in ste mi pomagali vedno, ko sem potrebovala kakšno pomoč.

Tokrat gre za računalnik, priznam, ne spoznam se kaj prida na tehniko.

Gre pa za slednje -

računalnik mi ne bere DVD-jev. Če vstavim CD, deluje vse normalno, če pa vstavim DVD, slika začne utripati in ponorevati. Nevem kaj je narobe? :/

Praznega DVD-ja sploh ne zazna.

In ko hočem downloadane filme naložiti na DVD, ne gre. Kaj je narobe?

Aja - pa poskusila sem. Iste DVD-je na drugem računalniku prebere, tako da je nedvomno kriv moj računalnik.

Najlepša hvala za pomoč že vnaprej! In uživajte ta deževen dan! :*

pomarančika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. maj 2010 15:28

težave z grafično kartico mogoče?

 

bannanna_v_slo ;)

pomarančika  

član od: 3.3.2008

sporočila: 34

30. maj 2010 16:45

Nevem, ampak nebi to pomenilo tudi, da bi bile težave tudi z predvajanjem posnetkov na drugih medijih? Npr. z interneta ali USB-ja? Ker gre izključno za DVD-rome. Mogoče je kaj narobe z čitalcem ali kako se reče temu? Thanks. (: pomarančika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. maj 2010 17:27

Mogoče pa sploh nimaš DVD enote, ampak samo za branje in snemanje CD-jev? Večinoma to piše na sprednji strani enote (DVD ali CD), če ne pa v Windows Explorerju (Raziskovalcu) v imenu particije vidiš, ali je enota CD ali DVD. Če je računalnik starejšega datuma, je to seveda možno, novi modeli pa imajo sigurno DVD predvajalnik in snemalnik.

 

 

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

30. maj 2010 17:54

Koliko časa se pa to že dogaja?

  1. Zaženi antivirus v deep mode, da v detajle pregleda zaradi virusov;
  2. Velika verjetnost je, da je nekaj narobe s strojno opremo. Ker praviš, da se ne spoznaš prav preveč, svetujem en dober servis. Po vsej verjetnosti je šel platnšpiler v franže in bo treba novega, možen je pa tudi kakšen defekt na matični plošči - upam, da imaš računalnik zaščiten proti udarom strele in prenapetostnim sunkom, ker meni je strela enkrat skurila mrežno kartico preko telefonskega kabla;
  3. Če nimaš, pot pod noge v Merkur in kupi Belkina (=prenapetostna zaščita), tistega, ki ima možnost tudi za priklop telefonskega kabla (razen če imaš optiko). Je najdražji izmed vseh znamk, a preverjeno učinkovit. Nanj priklopi računalnik, monitor, telefon, modem, in vso ostalo elektroniko.
  4. Prosim, poročaj o rezultatih.
Drejček

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

30. maj 2010 23:30

Pomarančika malo premalo podatkov. Če vstaviš CD in dela, pomeni, da je enota skoraj zagotovo OK. Kaj pravzaprav želiš brati iz DVDja? Možno je, da nimaš pravih kodekov za avi format. Kodeki (codec) so kosi programske opreme, ki ti dekodirajo avi format. Čudna slika, ni slike-je zvok in obratno itd, je lahko posledica tega. Če ti praznega DVDja ne zazna, je možno tudi, da DVD enota podpira samo enega od obeh formatov DVDjev, tj. DVD+R ali pa DVD-R, poizkusi zamenjati plošček. In nenazadnje, kot se je že predhodnica vprašala, ali enota sploh podpira DVDje? lp Vlado

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

30. maj 2010 23:32

pa še nekaj: vstavim CD, deluje vse normalno, če pa vstavim DVD, slika začne utripati in ponorevati. Nevem kaj je narobe? :/ -- Katera slika? Celega zaslona, ali pa samo slika v programu za predvajanje? lp

pomarančika  

član od: 3.3.2008

sporočila: 34

31. maj 2010 19:44

Oukej, se pravi tako. :) @katka lopatka: Enota zagotovo podpira DVD-je, saj je računalnik še skoraj popolnoma nov, kupljen lani avgusta. In pogledala sem, podpira DVD. @drejcek: Zagnala sem pregledovalnik virusov Avast, temeljit pregled. In v virusni zabojnik premaknila dva Adware programa, Trojanca in virus. @vlado: Samo slika v programu za predvajanje, to se pravi v Windows Media Playarju. Res nevem? Hvala usem. pomarančika

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

31. maj 2010 20:15

A po odstranitvi virusov še vedno nagaja?

Sklepam, da ima tudi Vlado prav - zgleda nimaš pravih kodekov. Priporočam BS player, slovenski produkt, ki ga lahko brezplačno snameš z neta.

Pa jaz bi kljub  vsemu nesel hardware nadiagnozo, jaz sem z novim službenim laptopom imel hude probleme, ker je crkaval monitor. Ko so ga zamenjali (monitor), je bilo pa OK. In ker praviš, da je bil kupljen lani avgusta, je še v garanciji, tako da bodo popravila brezplačna, vsaj morala bi biti.

Srečno pa oglasi se še kaj.

Drejček

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

1. jun 2010 9:13

Jaz ti priporočam zastojnski program (trenutno eden boljših) VLC Media Player. Ta ima (skoraj) vse kodeke. Jaz še nisem naletela na film, ki ga ne bi predvajal sem pa slišala da obstajajo tudi taki. Tudi podnapise predvaja, tako da je res super.

 

Poskusi.

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

pomarančika  

član od: 3.3.2008

sporočila: 34

5. jun 2010 19:18

Po moje niso krivi kodeki, glede na to, da normalno predvaja vse oblike (DivX, XVID, DVD-R, pa vse ostale), ampak le, če je datoteka na računalniku ali USB-ju. Datoteke mi ne predvaja IZKLJUČNO LE TAKRAT, ko je na DVDju, oz. tudi NE MOREM spraviti take oblike na DVD. Uporabljam WindowsMediaPlayer, imam pa naložen tudi BS Player, VLC Media Player pa še enih par, a mi je Windowsov nekako najljubši. Mislim, da se napaka nekako posredno ali neposredno tiče DVD enote. pomarančika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti