Zanimive, uporabne ... spletne strani, povezave

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. sep 2012 2:26

Drage moje tovarišice kuharice, lep dokumentarni film o treh velikih damah sodobne slovenske kulinarike, Katji Kavčič, Vesni Čarman in Ani Roš.

Mojca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. sep 2012 7:16

Oooooo, fajn, mamaF, hvala!

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. sep 2012 14:14

Mojca, hvala tudi od mene. Sinoči sem sicer imala prižgano na TV Slovenija 1 in tudi videla gospo Katjo, ampak sem imela toliko za opraviti, da se nisem utegnila usesti. Potem sem pa kar pozabila na dokumentarec. Zdajle sem ga pa pogledala in bi mi bilo res žal, če ga ne bi videla. Tele dame so me  prav napolnile z eno  posebno energijo in željo, da bi šla kar kuhat, čeprav sem za danes že kar zaključila.

Pa še to bi dodala. Gospa Katja Kavčič je na vprašanje, kaj ona rada je, odgovorila, da jajček pečen na domači masti in krompirček zraven. Nisem presenečena. Pri vsej vrhunski kuhariji človeku res ponavadi še najbolj pašejo čisto enostavne, dobre, stare jedi.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

19. sep 2012 14:26

Gledala včeraj, sicer ne v celoti, ampak glavnino videla. Odličen dokumentarec.

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

19. sep 2012 20:09

Jaz sem sinoči tudi not padla nekje na polovici oddaje in mi je bilo žal, da si nisem ogledala cele. No, zdaj sem pa zadovoljna da se je ponudila možnost. Hvala mamaF.

zeta

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. sep 2012 20:41

Neko obdobje smo obiskovali vse aktualne oštarije, po večini smo uporabljali namige iz Nedela. Ne vem katera gospa pripada Zemunu, jaz imam gostilno v spominu po tem, da je edina, kjer sem bil odslovljen :)

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

19. sep 2012 21:38

Odvisno, kdaj si bil v dvorcu Zemono, Kavčiči so tam zadnjih deset let, nadaljujejo na temeljih gostilne Pri Lojzetu.

Zakaj so te pa odslovili?

Nedelo je  pa pred nekaj leti menjalo "namigovalca" oziroma ocenjevalca, Tomaža Sršena je nasledil Rad Dobrojem (alias U.M.), ampak to verejtno itak veš.

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. sep 2012 22:36

Bil sem ravno nekih 10 let nazaj, dve leti gor dol, nekemu prezirljivemu gospodu mislim da ni bil všeč naš outfit.

 

Commis débarrasseur

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

20. sep 2012 2:28

MamaF , tudi jaz se ti zahvaljujem , ker sem včeraj več kot pol zamudila . Res super dokumentarec . 

Zzak1977 , brez vzroka te sigurno niso odslovili , kajne ? Si mislil , da si res kralj ? 

Mamamia , Rad Dobrojem z ženo V. je lastnik restavracije Rožmarinke , kajne ? Kolikor sem prebirala njegove prispevke in ocene lokalov , zna biti kar oster in zelo kritičen , včasih skoraj nesramen . Pa bi mu bila najraje  povedala , da naj najprej pred svojim pragom pomete , potem pa druge opravlja . Kmalu po odprtju te njegove restavracije , reklame po radiu so se kar vrstile , me je radovednost premagala , pa sva šla z možem pogledat kako zgleda taka  "ah in oh in sploh " restavracija . Bilo je malo pred 19. uro . Nameravala sva nekaj pojest . Ambient mi je bil sicer všeč , postrežba nekoliko manj , ker sva kar nekaj časa čakala , preden naju je natakar prišel vprašat , po kaj sva sploh prišla . Na moje vprašanje , če lahko dobim naravno limonado , mi je natakar odvrnil , da NE , ker jim je zmanjkalo limon . HALO ??? Če bi bilo to ob 10 . uri zvečer , bi rekla OK , tako pa , ko so še vse trgovine odprte ?! Če bi bilo to v kateri koli drugi oštariji , bi šla mirno preko tega in bi verjetno že zdavnaj pozabila , tako pa .....

No , saj nisem komplicirala , sem pač spila sok namesto limonade , na večerjo sva šla pa drugam , ker pač rada stisnem limono na ribe ali meso .

 

manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti