Limonada in med

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

tema odprta - 9. mar 2010 1:56 | ogledi: 4.982 | odgovori: 28

V naši familiji že drugo leto prakticiramo jutranje (na tešče) pitje limonade, slajene z medom. In v teh dveh letih ne vemo več kaj je gripa in podobne težave, razen kakšni manjši prehladi, ki pa sami od sebe minejo v dnevu ali dveh. Pred tem pa smo vsako zimo, en za drugim obolevali in obležali v postelji za teden ali dva.

Ali ima kdo kakšne podobne izkušnje?

lp!

kajzar

kajzar

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

9. mar 2010 8:14

Na tešče spijem ožete pol limone z mlačno vodo in actimel - letos nisem niti kihnila! Moycaa

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

9. mar 2010 9:00

Na tešče pojem 2 kivija in spijem sok 2 pomaranč in tudi meni je bilo prizanešeno s prehladi, gripo in podobnimi zadevami Lizzie

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

9. mar 2010 11:21

Zjutraj pojem ali popijem kar mi pade pod roke in tudi jaz ne vem kaj je gripa in prehlad. Pred leti sem počela isto, pa sem bila kar naprej prehlajena in tudi gripa mi ni prizanesla. Noa

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

9. mar 2010 12:01

Jaz pa nič posebnega ne pijem in ne jem - celo zimo brez prehlada, gripe in viroz. Torej.... lp Sporočilo je spremenil(a) MARTAQ dne 09. 2010 12:01

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

9. mar 2010 13:44

No ja, mogoče je malo odvisno tudi od našega emša. Tudi jaz do 40. leta niti pomislil nisem na to kaj in kdaj pojem/popijem. Potem pa te organizem sam začne "opominjati", da le ni dobro vse in ob vsakem času. Saj ne pretiravamo, ampak poskušamo kolikor se le da, da začnemo dan z medeno limonado, prvi del dneva preživimo ob sadju, pri kosilu se držimo ločevalne "diete", zvečer pa kakor komu paše. kajzar

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. mar 2010 13:49

Tale z EMŠO-jem je pa za lase povlečena. Letos me je napadel bronhitis, drugače pa že nekaj let nisem imela niti najmanjšega prehlada. Oba sva že pred časom prekoračila tisto mejo, ki jo omenjaš, kajzar, medu pa pr naši hiši sploh ne jemo.

 

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. mar 2010 13:53

Hm, ne strinjam se s sadjem v prvem delu dneva. Telo vendar potrebuje konkreten zajtrk. Bolje lahka večerja.

Zjutraj pijem vodo ali sveže stisnjen sok.

tulka

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

9. mar 2010 14:30

Jaz pa ob 6h pojem zajtrk, nato ob 10h pa iztisnjene sokove, pa sadje, nato kosilo ob 16h, potem pa ne jem več. Sem pa letos staknila bronhitis, najbrž sem se kej od mojga nalezla, k je mesec dni ležal s pljučnico. Ob vikendih ponavadi kar pri zajtrku, najprej kavico, nato pa še iztisnjene sokove spijeva oba, za boljši dan. LP mina20

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

9. mar 2010 15:42

Ne vem več kje sem to prebral, pisalo pa je nekako tako: prvi del dneva je čiščenje organizma in naj bi za to poskrbeli s presnim sadjem in presno zelenjavo ali sokovi ( seveda, kavice in razne kuhane stvari ne sodijo zraven), popoldan pa se normalno hranimo in prebavljamo, da dobimo energijo za naslednji dan. Zvečer pa pač nekaj, tako kot praviš tulka, lahkega, da želodec ni prazen. Mislim, da je tudi pri športnikih približno tako. Pa tudi nekako logično mi je. Prebavljanje hrane namreč zahteva kar nekaj energije in, če dopoldne prebavljamo nek konkreten zajtrk, s tem dodatno obremenjujemo organizem, še posebno, če fizično delamo. Vanja_v_zda, kako pa vam uspeva, da se vas virusi in bacili tako izogibajo? kajzar

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

9. mar 2010 22:30

Ma jaz imam pa itak svojo prehransko/obrambno filozofijo , za katero mi doma vneto pripovedujejo, da je oh in sploh grozna in da me bo ugonobila- poskušam jesti tisto kar mi diši in ko mi zadiši. Ko imam pač čokoladni teden, pač natepavam čokolado skoraj za zajtrk, kosilo in večerjo, ko se mi glodajo jabolka in sveže iztisnjeni sokovi, prazni sadno-zelenjavne police Soseda kot za šalo, ko mi na vsake par tednov padejo beljakovine imam 2-3 dnevno fazo čevapov in podobnega in moram reči, da kar to prakticiram zadnje 2-3 leta sem redko bolna (pa tudi telesna teža mi miruje). Nevem, če je zdravje posledica prehrane, ampak nekako se mi zdi, da če si nekako "duševno" (s tem mislim, da poješ tisto kar ti zadiši) sit se mora to nekako odsevat na zunaj. Malce sem zafilozofirala tako, da se opravičujem :D Aja pa še to, seveda mora za čokoladno fazo pridet kakšna "5 na dan" faza, ker sicer res ne bi dolgo zdravje držalo ;)) Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti