Ekološki nadomestki čistil

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

9. feb 2010 12:31

Cianurna kislina omogoči, da je klor vezan v trdni, stabilni (tudi na soncu) in suhi obliki, ki je bolj pripravna in varna pri uporabi. Do sproščanja klora pride šele po stiku z vodo (reakcija hidrolize). Pri tem nastane klorova (I) kislina, ki ima v vodi dejansko dezinfekcijske lastnosti.

 

Ežoj, samo zato, da ne bom imela koga na vesti.

amelie3

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. feb 2010 13:07

Cila je napisal/a:

Za čiščenje steklenic (razen, če se umazanija od znotraj "pribetonira") se zelo dobro obnesejo  pekoče koprive. Eno ali dve vtaknemo vanjo, dolijemo 1/3 vode in dobro pretresemo. Pri pomivanju oken jih položim na mokro krpo ali gobo, dobro zdrgnem in osušim.

 

Cila

Ali pa grobo sol. M iže kar nekaj let uporabljava to metodo in je zelo učinkovita in mislim, da tudi ekološka!

lp!

Za dober izgled imejte usta do ušes

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2010 13:51

Ajmar poglej, če postaviš tako vprašanje in mnenje, kot v temle forumu, kjer je očitno, da je mnenje bolj ali manj skrajno, moraš pričakovati, da se bomo oglašali z raznoraznimi odgovori. Nekaj ljudi je na eni strani, nekaj na drugi, večina na sredini. V tej temi sem pač nekje na sredini, po pravici povedano pa po večini sežem po izdelkih, ki mi lepo dišijo. Karkoli zdaj TO pomeni. Z eko obarvanimi na žalost nisem imela kaj preveč sreče.

Vse leteče perje in nasprotujoča si mnenja še ne pomenijo, da se nimamo radi.

Vanja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. feb 2010 14:34

Kot sem že nekoč povedala, po mojem skromnem znanju kemije organskih in anorganskih baz in kislin ekološko breme vsebine večine steklenic s čistili ne dosega ekološkega bremena izdelave embalaže in transporta vsega skupaj, zaradi česar se držim pravila, da 1. porabim čim manj; 2. kupujem osnovna, po možnosti čim bolj koncentrirana čistila (vse stvari v normalnem gospodinjstvu se da spucat s koncentriranim kisom, alkoholom, varikino, detergentom za posodo, amoniakom in razmaščevalcem); 3. ne verjamem čudežnim efektom v reklamah (Clit Bang in podobno), še manj pa eko čistilom (pralnim oreščkom in podobnemu). Ko bodo izumili kako napravico, ki bo brezkontaktno vplivala na površinsko napetost in se mi bo dalo njeno delovanje tudi fizikalno utemeljit, bom pa med prvimi častilci. lp, proxima

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2010 14:47

Ja, se 100% strinjam s proximo, ki me je spomnila na to, da nimam prav ničesar za odstranjevanje vodnega kamna. Le-ta se nima časa nabrati, ker vse redno čistim.

Ja, tale Clit bang je pa funny ime.

Vanja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. feb 2010 14:58

:))))) saj v resnici se imenuje Cillit Bang, samo jaz sem ga preimenovala (ena od stvari, o katerih sanjarim - poleg betule - je namreč to, da bi po vzoru nekdanjega Saturday Night Show posnela vrsto parodij na najbolj slaboumne reklame...:))))))))))) lp, proxima

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. feb 2010 15:04

ajmar je napisal/a:

Cianurna kislina omogoči, da je klor vezan v trdni, stabilni (tudi na soncu) in suhi obliki, ki je bolj pripravna in varna pri uporabi. Do sproščanja klora pride šele po stiku z vodo (reakcija hidrolize). Pri tem nastane klorova (I) kislina, ki ima v vodi dejansko dezinfekcijske lastnosti.

 

Ežoj, samo zato, da ne bom imela koga na vesti.

amelie3
internet in google sta fina, ker omogocita dostop do mase informacij, tako pravilnih kot napacnih. Zanimivo mi je, da se napacne sirijo precej hitreje kot pravilne. Cianurna kislina ne vsebuje klora, http://en.wikipedia.org/wiki/Cyanuric_acid to o cemer pa ti govoris pa je http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_dichloroisocyanur tudi jaz se podpisem pod proximo, ce cistis redno je najveckrat dovolj mokra gobica, zelo se obnesejo tudi robcki za dojeckovo rito (a so eko?), za pecico, odtoke, plesen na steni in podobno pa ga ni cez pravo kemijo. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2010 15:15

Moja pečica se čisti hm...ekološko. Če odmislim porabo energije. Je samočistilna in je ni čez to inovacijo!

Vanja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. feb 2010 15:25

Vanja, moja naslednja se bo tudi LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. feb 2010 16:57

anamarija1 je napisal/a:

Cila je napisal/a:

Za čiščenje steklenic (razen, če se umazanija od znotraj "pribetonira") se zelo dobro obnesejo  pekoče koprive. Eno ali dve vtaknemo vanjo, dolijemo 1/3 vode in dobro pretresemo. Pri pomivanju oken jih položim na mokro krpo ali gobo, dobro zdrgnem in osušim.

 

Cila

Ali pa grobo sol. M iže kar nekaj let uporabljava to metodo in je zelo učinkovita in mislim, da tudi ekološka!

lp!

Za dober izgled imejte usta do ušes

 

Obnesej se tudi zrna surovega riža.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti