Kaj je jedilnik

tema je zaklenjena

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

22. jan 2010 23:13

ežoj nič bat, sem že prerasla fazo "dela za druge, ki so preleni, da bi kaj naredili" sem pa še mogoče dosti mlada in pod vtisom študija, da včasih malo več povem pa najdem. Se pač še zelo dobro spomnim tistega "žalostnega" ali kako bi rekla občutka, ko res sleherna duša, ki jo kaj vprašaš ploza samo to, da si len, pa nezainteresiran pa nevem kaj še vse slabo in da se znajdi sam. Sem ODLOČNO proti prinašanjem k riti, ampak kak namig, ideja itd. pa se mi zdi, da ne škodi. Smo pač različni, bolj in manj iznajdljivi, bolj in manj družabni in zadnji pač malce težje pridejo do kakih podatkov. Pa na splošno je boljši občutek, če dobiš pozitiven odgovor, kot pa če te ljudje naženejo med gore knjig, ko ne veš s katerega konca bi se jih prijel :D Viva Meier

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. jan 2010 7:34

Viva Meir, delno se pa strinjam s tabo, vendar, vsak ki je kaj takega počel, ve, da za frazo " ne vem kaj ( kako )........... ", tiči enostavno lenoba. Ko začneš brskat po nečem, se ti čezdalje več stvari odpira, dobivaš ideje, vire............ Jaz sem ( kot marsikdo tukaj ) prav alergičan na take, ki čakajo, da nekdo drug za njih miga. Jaz sem se šolal še v časih, ko ni bilo interneta ( moj sin je enkrat rekel, da mu sploh ni jasno, kako se je včasih študiralo, ko ni bilo fotokopirnih aparatov ), seveda tudi fotokopiranja ne, so pa bile knjižnice in smo tudi takrat delali seminarske naloge. Danes se vsedeš ( doma, v pižami ) za računalnik in v desetih minutah izbrskaš več podatkov kot v mojem času za deset tednov.

Včasih, pri tistih, ki iščejo tovrsno pomoč, vidiš tudi pomanjkanje razmišljanja. Poglej, kaj je rimljanka odgovorila. Že iz tega vidiš da malamama ni nič premišljevala o zadevi. Moj prispevek k njenem šolanju je, da se nauči mislit z lastno glavo. Ona je bodoči strokovnjak za to ali ono in se mora naučit razmišljat s svojo glavo.

ežoj

malamama  

član od: 21.1.2010

sporočila: 4

25. jan 2010 13:02

Najprej vsem hvala za kritike,...in nekaj odgovorov,... mimo grede,.. imam motivacijo za to seminarsko,.. in ob delanju seminarskih nalog uživam,... ampak včasih je časovna stiska in vsak poskuša na vse možne načine najti odgovore,.. tako kot jaz,.. mislim da se tukaj več nebom oglašala,... zelo lepo je iti v knjižnico in si sposoditi knjige ampak le če so na zalogi,.. kaj pa ko podobno seminarsko dela 20 ljudi??? potem pa knjig zmanjka,.... mimo grede,... doma imam malega otroka in tudi njemu je treba posvetit nekaj časa,.. tako da je tudi to razlog da sem hotela na tem forumu priti do nekaj informacij,... Za SSKJ ... ga imam doma,.. ampak je to zelooo preozko opisan pojem,... jaz bi rada napisala kaj več kot piše v SSKJ kaj je jedilnik,... poleg tega,.. nikoli se ne želim hvalit ampak imam zelo dobre ocene na faksu in glede nato da imam otroka vse redno obiskujem in delam izpite v 1. in najboljše povprečje,...,..... samo toliko za tiste ki pravijo da bi mi vi morali napisati seminarsko,.. kaj sem to kje jaz slučajno omenla?? jaz sem samo prosila za pomoč in to na tak način da bi kdo napisal kak vir,... nekaj sem jih dobila,.. in hvala za njih,... vsi ki pa pišete samo kritike na tem forumu pa imate očitno preveč časa,..... lep pozdrav,......... malamama

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jan 2010 8:56

No, ja. V tem stoletju obstaja medknjižnična izposoja in to, da imajo vsi hkrati izposojeno isto knjigo in se je ne dobi, ta je malo bosa. Druga stvar, če je res vsa literatura izposojena, se vpraša, kdo jo ima izposojeno. Ker se ponavadi izkaže, da jo je kak profesor pozabil "dati nazaj" in potem se gre lepo k profesorju in reče, dober dan, a vi tole zdajle potrebujete, ker bi potrebovala za seminarsko, dobite v enem tednu nazaj. In kako takrat profesorji hitro vračajo stvari, da jih še svetloba komaj dohaja. Tretja stvar, pa kaj za vraga pa študiraš, da imaš visoke ocene in hkrati ne zmoreš iz čisto lepoe definicije v SSKJ razbrati, kaj da jedilnik je? In po drugi strani, če ti gre materija tako dobro, kako to da ne zmoreš sama postaviti delovne definicije? Ker to je osnovni fazon seminarske - velja tudi za študente prvega letnika. Četrta stvar: nespodobno se je za to, če človek česa ne zmore, ne zna, karkoli...potem v nadaljevanju izgovarjati na to, da ima majhnega otroka. Je veliko mamic študiralo in tudi doštudiralo. Uporaba otroka za izgovor je nespoštljivo do malega bitja. Vendelina jr.

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

26. jan 2010 14:39

Vendelina jr. je napisal/a:
Druga stvar, če je res vsa literatura izposojena, se vpraša, kdo jo ima izposojeno. Ker se ponavadi izkaže, da jo je kak profesor pozabil "dati nazaj" in potem se gre lepo k profesorju in reče, dober dan, a vi tole zdajle potrebujete, ker bi potrebovala za seminarsko, dobite v enem tednu nazaj. In kako takrat profesorji hitro vračajo stvari, da jih še svetloba komaj dohaja. Vendelina jr.
Tole,Vendelina, ne bo čisto držalo. Iz prve roke lahko napišem, da se podatkov o profesorjih oz. uporabnikih knjižnice, ki imajo izposojene knjige, ne sme posredovati naprej. To pomeni, da knjižničarji gradivo rezerviramo, potem pa kontaktiramo profesorje in jih prosimo, če lahko knjigo posodijo. Da bi jo kdo prinesel s svetlobno hitrostjo v 20ih letih še nisem doživela. Ker traja že par dni, da izmed vseh knjig, ki jih imajo izposojene sploh najdejo določeno knjigo. Ja, tudi jaz se sprašujem, kako to, da imajo lahko izposojeno neomejeno število knjig za nedoločen čas. Tebi malamama pa predlagam, da v vaši knjižnici poprosiš za poizvedbo na tvojo temo ali pa sama po cobissu pobrskaš za literaturo. In pa seveda koristiš medknjižnično izposojo. Če si študentka Univerze v Ljubljani s statusom ,te lahko spomnim še na to, da se lahko vpišeš v vse knjižnice fakultet UL brezplačno. vida70

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. jan 2010 15:43

Veš, malamama, če bi ti jasno in razumljivo povedala, kakšna je tema tvoje seminarske naloge, verjemi, da bi dobila množico korsitnih napotkov. Tako pa si napisala (citiram)  saj je moje vprašanje po eni strani res butasto,.. ampak zanima me kaj je jedilnik,.. kakšne vrste jedilnikov poznamo,... na primer kaj bi ponudili za božični večer, kaj za pusta, veliko noč??? novo leto???  in še: ohhh pa mi mine,... saj nekaj podrobnosti vem,.. in sem jih poiskala,.. ampak je zelo malo literature o tem,. (konec citata).

O vsebino, obsegu in še čem v zvezi z nalogo pa nič.

Očitaš pa tistim, ki so ti odgovorili, da (citiram) jaz sem samo prosila za pomoč in to na tak način da bi kdo napisal kak vir,... nekaj sem jih dobila,.. in hvala za njih,... vsi ki pa pišete samo kritike na tem forumu pa imate očitno preveč časa,.....(konec citata). Skratka, od vsaj 6 ljudi, ki so ti odgovorili, si dobila konkretne navedbe, napotke. Vsak med tistimi, ki so ti odgovorili, si je vzel svoj čas, pa ima male otroke ali ne, pase dolgčas (zelo dvomim, da sploh kdo med njimi, taki redko komu pomagajo), to sploh ni važno.

Zaključila bi takole: kakršno vprašanje, taki odgovori. Pa bi kljub vsemu  že na naši spletni strani našla veliko podatkov za seminarsko nalogo.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jan 2010 16:42

Ups, Vida70, potemtakem pa jaz že nekaj let proti pravilom nadlegujem profesorje po EF... Namreč, samo tako sem dobila stvari, ki so bile v izposoji še skoraj v prejšnjem stoletju. Po drugi strani je pa na PF tozadevno takšne red, da človek samo gleda. In če sem učila krivo vero, se občinstvu na forumu opravičujem. Neodvisno od tega, če človek v resnici potrebujen knjigo za seminarsko, jo dobi. Se vedno najde kakšna pomoč in se literatura pridobi. Če se pa stoka na forumih med maso tripičij, je pa druga pesem. Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

26. jan 2010 16:53

Mene pa zanima, kaj mora človek študirati, da mu uspe skupaj spraviti skrpucalo, kot ga je malamama? Otrok, ki te med učenjem za hlačnico vleče ne more biti vzrok, vem iz lastnih izkušenj. Ognjič

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

26. jan 2010 19:08

A veste, da sem žalostna, ko vidim, da so ljudje, ki komaj čakajo in planejo na koga, ki se čisto naivno obrne na naš forum po laično ali pa mogoče strokovno pomoč. Pa saj nas je večina na tem forumu neprofesionalcev, kajne? Pa saj ni treba odgovarjati, če se nam ne ljubi ali sumimo zlorabo naše pomoči. Tako pa se na revo zliva reka gnojnice od očitkov lenobe, zlorabe omenjanja otroka, slovničnih napak...Pa kakšni smo? Ljudje, ki imajo radi kuhinjo( to pa smo mi vsi na forumu) so ponavadi ljudje dobre volje. Žal mi je malamama, da smo ti morda priskutili ljubiteljske kuharje. Upam, da ti nismo kuhinje. Če bom našla odgovor na tvoje vprašanje ti ga pošljem na zasebno pošto, sicer pa se ti oproščam. No, pa popljuvajte sedaj še mene! Lep večer vsem, Kara kara

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

26. jan 2010 19:57

kara je napisal/a:
A veste, da sem žalostna, ko vidim, da so ljudje, ki komaj čakajo in planejo na koga, ki se čisto naivno obrne na naš forum po laično ali pa mogoče strokovno pomoč. Pa saj nas je večina na tem forumu neprofesionalcev, kajne? Pa saj ni treba odgovarjati, če se nam ne ljubi ali sumimo zlorabo naše pomoči. Tako pa se na revo zliva reka gnojnice od očitkov lenobe, zlorabe omenjanja otroka, slovničnih napak...Pa kakšni smo? Ljudje, ki imajo radi kuhinjo( to pa smo mi vsi na forumu) so ponavadi ljudje dobre volje. Žal mi je malamama, da smo ti morda priskutili ljubiteljske kuharje. Upam, da ti nismo kuhinje. Če bom našla odgovor na tvoje vprašanje ti ga pošljem na zasebno pošto, sicer pa se ti oproščam. No, pa popljuvajte sedaj še mene! Lep večer vsem, Kara kara
kara, kot bi brala moje misli. Res lepo si zlila svoje misli na "papir". In vedno napadajo in pametujejo ene in iste osebe. Potem pa se človek čudi, zakaj so teme tako nepregledne - jasno, ker so vsepovprek zasvinjane z neumesnimi pripombami in tako prvotna tema izgubi pravi pomen in preglednost. Včasih bi bilo dobro, da bi vsak, ki ima namen pisati pod določeno temo preštel do 5 (vključno z moderatorko (ki je v teh postih brez podpisa moderator ali zasebno mnenje) in njeno oprodo) in dobro premislil ali se njegovo pisanje sklada s temo ali ne. Ponavadi novince (ki najbrž še niso vajeni samega delovanja sistema) pozdravimo malo lepše kot je bilo v primeru malemale. Upam, da nisi zaradi tega obupala in boš ostala na SloKul. http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti