Peč - kamin kje ugodno?

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

tema odprta - 12. jan 2010 12:17 | ogledi: 19.427 | odgovori: 52

dan!

Z možem sva se odločla, da si poleg centralnega ogrevanja kupiva tudi kamin oz peč na drva. Želela bi tako, da je obložena z ploščicami, po možnosti bež al bordo barve. grela naj bi okoli 150 kvadratov ali več.

Zdej, ko bo konce kurilne sezone oz še prej imajo vse povsod akcije. Namen sva imela porabit čim manj možno. Logično itak. So pa cene kr visoke za take obložene s ploščicami. Čez 1000e, se pa da dobit tudi za manj.

Imate kak nasvet kaj vse morava pazit pri takem nakupu oz kaj vse je pomembno?

Zelo bi bila vesela kake informacije, če si je kdo ogledal podobno peč kje in za koliko denarja, če so kje že znižane?

Itak bova tudi sama šla malo naokoli, pa vseeno včasih kdo pozna kako tako trgovino, kje, ki jo morda ne poznava. Bi šla tudi v kako drugo mesto iskat, če bi se splačalo.

Na netu je pa veliko reklam za peči, samo ni cen zraven, tako, da si jaz nič s tem ne morem pomagat, ker imamo omejen buget.

Hval vsem za pomoč.

Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

12. jan 2010 13:02

katarinak poglej v baumaxu.Lani so naši prijatelji pri njih kupili zelo lepo in cenovno kr ugodno peč.Čeprav bodi pozorna pri taki stvari nesmeš preveč šparat, ker ni samo za eno sezono.Je pa res, da se da marsikaj najt tudi dobrega in bolj poceni. sensia

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

12. jan 2010 13:11

Midva sva spomladi kupila peč Nordica - Gaia (če mi uspe, priiložim še slikico, sem jo na hitro šla poslikat). Res ni bila med najcenejšimi, okoli 1000 evrov, v akciji pa sva jo dobilaza okoli 800. Sva zelo zadovoljna. je pa tako - predvidevam, da ne boš grela prostora, velikega 150 m2, pač pa celo stanovanje ali celo več - težava se pojavi: moraš imeti odprta vsa vrata (kar zna biti ob kuhanju morskih zadev ali praženju kakšne čebule včasih neprijetno), poleg tega bo prostor, v katerem bo kamin prevroč, medtem ko bo v ostalih temperatura bistveno nižja. Vsaj tako je pri nama, sva pa v najemniškem stanovanju v res slabo izolirani hiši (edina, ki živiva v njej). Peč sva kupila zaradi vzdušja (moj je od doma navajen na krušno peč, ogenj ..), seveda pa tudi zaradi prihranka pri kurilnem olju. tako da zdaj kombinirava. Pod večer prižgeva centralno, da segrejeva vodo, spalnico (ki je popolnoma neizolirana), kopalnico, čez dan pa kuriva kamin, ki odlično segreje veliko kuhinjo-dnevno sobo-jedilnico in mojo delovno sobo, hodnik in kopalnico. Meni je včasih še prevroče in odprem še vrata spalnice. mojemu pa tako nikoli no dovolj toplo aja, vsega skupaj imava okoli 80 m2. upam, da sem ti kaj pomagala. 5rusa

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

12. jan 2010 13:12

Oj, midva imava lončeno peč in so nama jo naredili Madžari, sedež imajo v Lendavi je belo siva cena pa 4,000 eur, ogrevala pa naj bi 70 m2 glede na njeno velikost. Če rabiš kakšen kontak mi javi in ti pošljem na zs. Bi ti prilepila sliko najine peči, pa žal ne vem. lp, pinka

branka171

sporočila: 218

12. jan 2010 21:01

Tudi moje mnenje je, da pri taki stvari ni za šparat.Lani smo kupili Nordico v Merkurju. Je bila okrog 900 evrekov in če odšteješ še bon za polletni nakup je nekaj manj. Ogrevamo celo mansardo tako, da smo na strop dnevne kjer je peč montirali velik ventilator in odpremo ostala vrata. Tu pa sva hodila gledat tako peč,kot opisuješ,a je dražja in imeti moraš primeren estrih. http://www.ekocentral.si/ekocentral.htm Še nekaj Nordica je težka ko s.....So dedi skoraj dušo spustili preden so prišli do podstrehe branka171

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

13. jan 2010 7:23

branka171 je napisal/a:
Še nekaj Nordica je težka ko s.....So dedi skoraj dušo spustili preden so prišli do podstrehe branka171
Midva sva jo pa dobila po delih (keramika posebej v škatlah ...) in jo nato samasestavila, zato transport ni bil velik problem. 5rusa

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

13. jan 2010 10:43

Mene pa tudi to zanima. Imam podstrešni prostor, ki smo ga preuredili iz balkona. Velik je 40 m kv.m. Nekako sem si zamislila litoželezno peč. Želim imeti dobro peč, ki porabi malo kuriva. Sicer si to vsi želimo, kajne? Migla

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

13. jan 2010 10:47

Branka171, kako se vam obnese, da pač greje celo mansardo? A ni v prostoru, kjer peč stoji, prevroče? sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti