Peč - kamin kje ugodno?

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. jan 2010 15:55

Smo tudi mi pogledali od Nordice peči in so nam zelo všeč. Cene so v Mercurju okoli 700e. Taka cena je kar sprejemljiva oz si jo bova lahko privoščila. Borod ali pa rdečo. mogoče bo še kaka akcija pa se bo treba zagrebst in seveda spremljat, če bojo še kej znižane. Hvala za trud vsem. P.s. da je tam kjer peč stoji bolj vroče kot v drugih prostorih je jasno. Če je pa prostor velik in se da še vsa vrata odpret, se segrejejo še ostali prostori. Mi imamo 50 kvadratnih metrov prostora, ki je ločen z enimi velikanskimi vrati do stropa( starinska vrata), tako, da se bosta ta dva prostora grela s to pečjo, po potrebi se bo pa še ostale prostore odprlo. Kombinirali pa bomo z centralno. Zjutraj bo taimer za centralno, popoldne bomo pa eno naložli. Ta toplota nam je vsem zelo prijetna, dosti bolj kot gretje od centralne. No in dvomim, da mi bo vroče, ker me kar naprej zebe. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

branka171

sporočila: 218

13. jan 2010 18:10

sara.vidmar res je dnevna malo bolj vroča a je velika in odpre se pol stene z drsnimi vrati, na stropu pa je(tretja slika a z večjimi elipsami) http://nakup.merkur.si/nasveti-namig.asp?id=01108&ka takle velik tristopenski ventilator ki prav pride tudi poleti, ker nimamo klime. Peč je pa Nordica Isetta branka171 Sporočilo je spremenil(a) branka171 dne 13. 2010 18:14

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

14. jan 2010 12:56

Branka171, hvala za odgovor! Tole z ventilatorjev je domiselna rešitev. Katarina K, tudi meni je taka "živa" toplota veliko bolj prijetna. Pa če so vratca steklena, da ogenj dejansko vidiš in če še prasketa malo - zakon! sara

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

14. jan 2010 13:41

Ali ste mogoče razmišljali o peči na pelete? 150 m2 je sicer težko ogrevat s tako pečjo, za dnevne prostore kjer se čez dan in za vikend največ nahajate pa je super. Mi imamo Edil kamin (modela zdajle ne vem), imamo jo kot pomožno grelo to že tretjo zimo. Še vedno smo navdušeni. Prostor hitro ogreje, reguliraš lahko moč ventilatorja (ta piha ven iz peči vroč zrak), lahko naštimaš timer (pri nas je ob sobotah in nedeljah prižge ob pol sedmih, da je ob sedmih že fajn toplo), ogenj lahko opazuješ skozi steklena vratca...

15 kg vrečo peletov imamo za en teden (zakurimo popoldan, ko pridemo domov in med zjutraj in pozno popoldan), vreča stane manj kot 4 €. Edini minus je, da moraš vreče pelet nekam spravit, ko si narediš zalogo (npr popusti ali boni).

Lp, Asja

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

14. jan 2010 14:08

Ali ima doma kdo tole zadevo, me zelo, zelo zanimajo izkušnje iz prve roke: http://www.france-turbo.si/ karlinka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. jan 2010 14:44

Asja je napisal/a:

Ali ste mogoče razmišljali o peči na pelete? 150 m2 je sicer težko ogrevat s tako pečjo, za dnevne prostore kjer se čez dan in za vikend največ nahajate pa je super. Mi imamo Edil kamin (modela zdajle ne vem), imamo jo kot pomožno grelo to že tretjo zimo. Še vedno smo navdušeni. Prostor hitro ogreje, reguliraš lahko moč ventilatorja (ta piha ven iz peči vroč zrak), lahko naštimaš timer (pri nas je ob sobotah in nedeljah prižge ob pol sedmih, da je ob sedmih že fajn toplo), ogenj lahko opazuješ skozi steklena vratca...

15 kg vrečo peletov imamo za en teden (zakurimo popoldan, ko pridemo domov in med zjutraj in pozno popoldan), vreča stane manj kot 4 €. Edini minus je, da moraš vreče pelet nekam spravit, ko si narediš zalogo (npr popusti ali boni).

Lp, Asja
peč za pelete je okoli 2000e, ki jih žal nimava. sva mislila nekaj okoli 700-800e, ker si rihtava kuhinjo oz bova kupila novo, pa prostor preuredila, ker je bla tle prej ogromna splanica, pa stene na novo, dva okna bova zamenjala in pol še tole peč, tako, da nama finančno ne znese vsega. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

14. jan 2010 20:53

Midva imava zaprt kamin oz. ala manjšo krušno peč. Pred leti sva začela kurit z briketi in so se pokazali za odlične in cenovno bolj ugodne. Razmišljava oz. bova ziher letos preložila peč, ker nama je začela puščat iz vseh koncev, vendar dobiti dobrega pečarja, je kar kriza... Če mogoče kdo pozna zanesljivega in dobrega pečarja, bi prosila za kontakt. hvala, lp tanjaj

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

15. jan 2010 14:48

France turbo je sigurno ena najboljših peči, ki ste jih tukajle omenale. Jo mi sicer nimamo, imajo pa znanci in je več kot uporabna pa še design si lahko zbereš člede na ostalo opremo. swarovski

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. feb 2012 12:22

V načrtu imamo nakup peči na drva, ki naj bi ogrevala veliko dnevno sobo in še sosednje prostore. V ožji izbor so prišle peči France Turbo ali pa Lokaterm. Ali ima kdo izkušnje s temi pečmi?

Sweetie

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

2. feb 2012 12:58

Sweetie, mi se ravnokar odločamo o isti stvari in sva se nekako 'ogrela' za Lokaterm. Trenutno imajo popuste (do -40% za stare modele), vendar tista peč, ki jo imava nagledano, je kot nalašč BREZ popusta. So nam svetovali na Lokatermu, naj počakamo, da gre zima mimo, da nam dajo lahko največji popust ravno PO sezoni.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti