Peč - kamin kje ugodno?

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. feb 2012 13:34

Ela113, tole je pa zelo koristna informacija, hvala.

Sweetie

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

3. feb 2012 8:17

Mi pa se odločamo za peč Turbo france, zanimajo pa me praktične izkušnje s to pečjo. Je res tako malo pepela?

Hvala za vaše informacije.

barty

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

3. feb 2012 8:43

Barty, tudi mene zelo zanima ta podatek, upam, da se bo kdo javil z izkušnjami.

Sweetie

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

3. feb 2012 9:23

Sem šla zdaj pogledat tele France turbo... a so samo meni tako grde???  Ne vem no, jaz si tega ne bi upala dat v našo dnevno sobo.

 

In ja... vem... lepota je relativen pojem



ela113

Sporočilo je spremenil(a) ela113 dne 03. 2012 09:23

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

3. feb 2012 10:02

Prvi model, ki sem ga videla, tudi meni ni bil všeč na prvo oko .

Ko pa sem malo prebrskala, sem pa našla takšne, ki mi ugajajo. Predvsem pa me je pritegnilo to, da odpade čiščenje (pepela ni potrebno odnašati vsak dan), pa še ogenj baje zdrži dolgo. To odtehta nekaj  ......Seveda, lepota, tehnika in umetniški vtis gredo včasih zelo tesno skupaj, včasih pa malo bolj narazen ....

barty

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

3. feb 2012 10:48

hmmm, no, kot praviš, meni tud niso bile všeč na prvi pogled... na drugi in tretji sem pa našla ene 2 modela, ki mi jih v dnevni ne bi bilo potrebno skrivati za špansko steno

sicer pa sem se po klicu na njihovo enoto odločila, da je ne bom imela... cena je... uhh... ni za povprečnega slovenskega državljana (s podpovprečno plačo, se razume!)

zaključila sem, da mi pač niso toliko všeč, da bi dala toliko denarja zanje. Mislim, da bo 'pel' Lokaterm pri nas doma...

 

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

3. feb 2012 12:48

Tejle od TurboFranc so pa dosti 'eye-catching' Pri takih ekstra oblikah je problem le to, da se ga prej naveličaš kot nevpadljivega oz klasičnega. Blazine, zavese, barvo sten lahko tik tak zamenjaš, kamin pa malo težje 

Zaenkrat sem vrgla učke na Nordico, toplozračni. Tiste, ki ga imate že nekaj časa, kako ste zadovoljne? Je res, da se šipa zelo maže, da je pri vsakodnevni uporabi vsakodnevno čiščenje stekla neizbežno?

Aja pa hvala za info, da se ob koncu sezone dobijo popusti. Vgraditev je v planu na jesen a takrat potem ne bo več popustov..

OlivaB

minis  

član od: 15.3.2007

sporočila: 10

3. feb 2012 14:08

Pozdravljeni,.

pri nas imamo peč France -turbo, že kar nekaj let, in od kar jo imamo smo zelo zadovoljni. Zrak v prostoru se izredno hitro ogreje, ogrevamo več prostorov, skratka pri nas smo zelo zadovoljni s to pečjo, res nima tako lepega izgleda kot lončena peč, saj je železna, ampak prav zaradi tega je prostor hitro ogret, pepel se pospravi na mesec dni, toploto pa tudi dolgo obdrži, prav zaradi pepela, katerga vedno pustimo nekaj cm na dnu.

 

 

minis

minis

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. feb 2012 14:45

Peč France-turbo, model Parisien (ne vem, če jih še vedni izdelujejo, malo je podobna modelu Turbo Flam) imam že dvajset let in sem z njo izredno zadovoljna. Enostavno jo je zakuriti, kurjavo je mogoče naložiti na zalogo (tudi za dva dni), pokuri vse kar je papirnatega in lesenega, pepel odstranim enkrat na dva meseca. Zelo jo priporočam, poznam tudi peč Lokaterm, imela sem model, podoben peči Jamnik, ni slaba, vendar se s France turbo sploh ne more primerjati. Ko sem jo kupovala, so ponujali tudi štedilnike z enako tehnologijo, še danes mi je žal, da ga nisem kupila.

nola

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

4. feb 2012 2:48

Če prav razumem je gašperček boljši oz pred navadnim kaminom?

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti