Kako prerezati testo za torto na pol?

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. jan 2010 11:28

Jaz sem včasih torto prerezala z nitko, pa se je včasih pri kakšnem receptu testo nacufalo. Zato sem kupila nož specialen za rezanje tort, tanek, dolg je 30cm, širok 2 cm enakomerno in zelo oster. Ni bil poceni. Imam ga pa že zelo dolgo in je zame zakon. Imam pa sledeči način: z nožem označim zunanji rob-jo rahlo zarežem in obračam, da je enakomerno in čedalje globje, dokler ne prerežem sredine. Če je torta visoka 5 cm, jo prerežem 3x. Med prerezane potisnem peki papir, da se ne zlomi.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jan 2010 11:43

Katka, sem šla pogledat, žica je malce valovita. Je pa v redu napeta. Ne vem pa, katere firme je, lahko je kak Fackelman ali kakšna čisto leva. Piše pa ne nič gor.

Pa če se že vsi hvalite, tudi jaz imam daljšega Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 05. 2010 11:44

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jan 2010 11:58

A zdej pa bo izpadlo, da jaz imam najkrajšega.

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. jan 2010 16:02

Jaz imam točno takole motovijo s struno, ki ni nazobčana. Reže kot pesem, prej nič ne zarezujem z nožem. Spečem pa biskvit vedno en dan preden bom rezala.

 

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. jan 2010 16:02

ežoj je napisal/a:

A zdej pa bo izpadlo, da jaz imam najkrajšega.

ežoj

 

Jah ežoj kaj češ, eden mora met tud najkrajšega...

jade

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

5. jan 2010 16:56

Atina, jaz imam pa daljšega in boljšega :) Drugače pa ta struna tudi pri meni po enem poskusu počiva nekje v predalu (že par let, se mi zdi) in nič me ne mika je potegniti nazaj ven :)) s0ncek*

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

5. jan 2010 17:42

katka lopatka je napisal/a:

Atina, je tvoja nazobčana, moja je bila navadna tanjša struna, saj to se mi je zdelo neuporabno - žagati se nikakor ni dalo, ker se je ustavljalo in kmalu strgalo. Tudi ni bila dovolj napeta... Saj to govorim, mislim da je pač več variant. Lahko pa se motim in so vse iste.

Girica, hvala, itak grem mimo Muellerja, skočim pogledat, če imajo to varianto.

Ma, kakšne komplikacije :)

 

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2
točno tako z to struno sem jaz letos za darilo dobila in mi res ni kej preveč uporabna. Res manjka žagica. Bom kar pri sukancu ostala. Če je bil dober 10 let, bo pa še nadaljnih 50. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. jan 2010 19:21

Danes v Muellerju videla nazobčano rezilo od Kaiserja. Prej nisem imela takega, bil je zapakiran v škatli in zraven rezervna struna, ta pa je samo nataknjen na karton in z enim rezilom. Bom do jutri premislila o nakupu, stane pa 6 evr.

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti