Kje so ptiči?

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

13. feb 2012 8:12

Pri nas jih je kar nekaj,še ena ptička,ki ji ne vem imena je začela jesti goji jagode,ki so ostale na grmu.Tako,da so gojike vsaj za nekaj dobre:)

antonija7

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

13. feb 2012 15:12

pri nas je tudi polno kosov, siničk in mislim da sem opazila tudi šoje... :)

mojcazala

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

14. feb 2012 21:16

Naše ptičke so se že tudi namnožile. Celo brinovko imamo, ker je še grozdje na brajdah, pa to kljuva. In detelj se nam obeša po lojnih kroglicah.

 

yulchi

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

14. feb 2012 21:20

Tudi mi imamo brinovko yulchi,samo da pri nam edina je goji jagode.:)je pa okli naše hiše kar veliko raznih ptičkov,imao pa res srečo:)

antonija7

kozamurnik

sporočila: 2311

15. feb 2012 15:09

[citat=--Roncolino--]

Tale slika je banalno slaba, ker je slikano skozi okno pri spuščenih želuzijah ampak vseeno...tole je veliki detelj, ki že cel teden pridno kljuva lojno pogačo. Roncolino[/citat ________________________________________________________________________________________ Tokrat sem eno lojno pogačo obesila stran od hiše in sicer na drevo, kjer vedno kljuva detel . Včeraj in danes sem z velikim veseljem opazila, da se je lotil tudi te .. Tudi taščica mu pridno pomaga pri delu. Verjetno sta bolj plašna kot sinice in si zato nista upala blizu hiše, kjer imam sicer obešenih kar nekaj. No tako imamo dva stalna gosta več. murnik

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

15. feb 2012 15:12

Joj, kako ste srečni tisti, ki imate tako raznoliko ptičjo druščino okrog domov.

Jaz razmišljam, da je pri nas morda kriva bližina visoko napetostnega daljnovoda, da jih ni. Bi bilo pa lepo, če bi kdo poslikal kakšno zanimivo ptičico na vrtu, da si jo lahko ogledamo še ostali.

Prav  zanimivo je, koliko različnih vrst ptic živi v Sloveniji, večina pa  pozna samo vrabčke, siničke, kakšnega goloba, pa je skoraj konec. Pri mladih pa še to ne.

kara

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. feb 2012 16:51

 

 

Še malo perjadi

 

Skoraj vsak dan jih hranimo dvakrat.Torej natrosim zjutraj in še enkrat popoldan.

Smo pa opazili tudi taščico,vendar pride takrat ko je na vrtu mir.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

15. feb 2012 19:00

Pri nas ob običajnih vrabcih, velikih sinicah, meniščkih, plavčkih, zelencih, ščinkavcih, občasno liščkih, taščici, detlu, letos pogosto prihajajo tudi dolgorepke, drobcene ptičke okroglega teleščka in dolgega repa. Letos brgleza še nisem opazila, res pa je, da sem komaj kaj časa imela priliko opazovati krmilnico in lojne kroglice. No, saj bo kmalu čas tudi za to.

rimljanka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. feb 2012 7:25

Anaeva, kako lepo. Pa morda lahko poveš kako se imenujejo? Nekatere sploh še nisem videla v živo. Jih verjetno ni na vseh koncih Slovenije.

Vedno bolj me mika, da bi se resno lotila opazovanja in s tem tudi večjega prepoznavanja lokalnih ptic. Samo pri moji hiši jih ni, bom morala v gozd.

kara

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. feb 2012 8:45

Kara,mislim da je na prvi sliki  Dlesk.Jih je tule kar nekaj in so kar precej večji od vrabca.

Na drugi sliki sta Detel in Dlesk.

V kokosu je menda Zelenec.Sicer mu tule pravijo olivček.

Na spodnji je pa notranjski miks ;).

 

Nam veliko pomaga knjižica,oziroma sta dve.Izdal jih je Mobitel  v sodelovanju z Bird Life in DOPPS še enkrat v prejšnjem stoletju.

 

Sicer pa jih sami večkrat opazujemo,(sploh sedaj pozimi je tam kar veselo) v Solinah(obojih),v Škocjanskem zatoku,v parku ob izlivu Soče(It).Tule na izlivu je sedaj več kot 300 različnih vrst ptic,ki tule tudi prezimujejo.V parku je sicer minimalna vstopnina,vendar je veliko opazovalnic in po želji lahko hodiš cel dan.Prava zakladnica je tudi nam zelo blizu Cerkniško jezero.

In sedaj ko bodo počitnice imamo spet v planu nahrbtnike,čaj ,fotoaparat in dalnogled.

Moji otroci v tem prav uživajo.

 

lp

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti