Ženske hlače

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

12. nov 2009 13:04

Mamman, če res živiš blizu, bi morala vedeti, da je Elkrojeva trgovina nasproti Tivolija že nekaj časa zaprta oz. ukinjena! Torej, ne zavajaj!

kača

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2009 13:46

Trapezaste hlače so okej za tiste, ki so višje od 170 cm in ki imajo konfekcijsko številko do vključno 42 (XL). Če katerikoli od navedenih kriterijev ni izpolnjen, s takimi hlačami ne bo nobena naredila nikakršne usluge. Idealen kroj hlač je klasičen kroj hlač, ki se konča na bokih, nima popolnoma oprijete hlačnice, ne gre pa hlačnica silno na zvonec, trapez, karkoli. Tak kroj je prijazen za vse številke od 34 do 50 in nikoli ne gre iz mode in čisto vedno bo v trgovinah. Lahko, da se bo kakšni tudi zdelo, da gre za udobne hlače in da čez udobnost ga pa ni - samo zgolj z udobnostjo se ravno silni vtis ne naredi. Zlasti v službeni komunikaciji. Ker je en kavelj in sicer da tudi ljudje, ki po lastni izjavi (in tudi se vidi iz priloženega) sami ne znajo ravno sebe obleči, vidijo oblačilne kikse pri drugih. Morda tega ne prepoznajo kot oblačini kiks, ampak drugače doživljajo ljudi. Sama sem spomnim silno pametne sodelavke, mlajše, lepih potez, prekrasnih modrih oči in....ene serije groznih oblačil v komot krojih in barvah. In jo je okolica doživljala kot manj sposobno, kot je v resnici. In se je videlo, kako je morala ta ženska več vložiti v to, da je prepričala s svojimi res dobrimi zamislimi. Seveda pa ima vsak vso svobodo na svetu, da izbere oblačila po svoji volji in plačilni zmožnostmi, pa magari mu ne pašejo. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. nov 2009 14:12

V C&A imajo vedno tako kavbojke kot klasične hlače ravnih krojev, tudi z rahlim trapezom. Malo poglej v Mb C&A, se najde kar nekaj lepih zadev za skombinirat. Naj se sliši morda malo nenavadno, a prav tej trgovini sem našla zase nekaj zelo lepih parov elegantnih temnih hlač (za vse čase, kot pravi moja draga Vendelina).

Mamamia

mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

12. nov 2009 14:31

Sama sicer nosim konfekcijsko št. 34-36, vendar imam izrazito žensko postavo z boki in rito, tako da mi je hudo znano, kako težko je dobiti hlače, ki na taki postavi dobro stojijo in še izgledajo za povrh. Prijateljica, ki se ukvarja z estetiko oblačenja in oblači tudi precej znanih Slovencev, mi je svetovala hlače na rahel zvonec. Glede na svojo konfekcijsko si sicer privoščim tudi kakšen drug kroj, ampak korenček je pa no-no. Nasveti so strašno nehvaležna stvar, ampak dosti žensk, ki so močnejše ali imajo močnejše boke / stegna, dela veliko napako, ko se oblači v široke hlače - v teh izgledajo samo še močnejše. Od slovenskih proizvajalcev se da dobiti včasih hlače za take postave v Rašici. Nekaj dobro stoječih sem našla tudi v Sisleyu in Benettonu, pa da ne pozabim, prav za take postave Gerry Weber in Taifun. Ne vem, kako je s temi znamkami drugje, v LJ so kar razširjene. strelka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. nov 2009 14:41

Tudi Dorothy Perkins ima precejšnjo izbiro hlač za ženske z boki. Mamamia

mamamia

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

12. nov 2009 15:22

Mamamia, imaš prav. V C&A imajo kroje hlač, ki so res prijazni do tistih, ki nimajo ravno manekenske postave. Lani sem tam kupila klasične črne žametke za smešno ceno in sem bila prepričana, da bodo v najboljšem primeru zdržale samo eno sezono. Pa so me prav prijetno presenetile, saj so po številnih pranjih še vedno kot nove, zato sem si jih letos zaželela v vijolični barvi, pa jih na žalost ravno v moji številki nimajo (vsaj na našem koncu, v NG). Prav tako dobre izkušnje imam z malo boljšimi črnimi hlačami iz C&A, ki sem jih mirne duše prala v stroju, pa so še vedno OK (se ne svetijo, vozličijo, ...).

mamman  

član od: 22.1.2006

sporočila: 8

12. nov 2009 15:23

Draga kača. Nisem napisala, da živim blizu Tivolija ampak v Ljubljani. Sploh pa ni bil poudarek na trgovini ampak na izdelovalcu hlač ELKROJ. Da so trgovino ukinili nisem vedela, ker pač ne hodim tam okrog pogosto in se opravičujem, če ste info razumeli kot zavajanje. Kar se pa hlač tiče, se spodobne hlače za *nas, ki nimamo št.36-38*, po zmerni ceni najde tudi v City Parku, trgovina Marks &Spencer, kjer lahko izbiramo tudi glede dolžine hlačnic. Lep dan želim mamman

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

12. nov 2009 16:42

Tudi sama kopujem hlače v C&a .Imajo pa trenutno kar lepo ponudbo .Sama nosim št .48,vendar tam kupim ponavadi eno številko manjše.Oziroma je najbolje ,da jih probaš,ker sem jih že nosila nazaj.Kupila sam samo po številki in so bile potem prevelike. kriznana

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

12. nov 2009 16:58

To s hlačami tudi mene zanima jaz imam pa to težavo da me je čez trebuh malo več na stegnah pa potem manj in vse hlače na meni bolj visijo zato sem vesela bom zdaj pogladala po teh trgovinah mogoče pa le kaj najdem zase. mark5

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. nov 2009 17:51

mamman je napisal/a:
pozdravljena.hlače za postavo s širokimi boki dela ELCROJ vem samo za njihovo trgovino nasproti Tivolija v Ljubljani, ker tu živim.Sama sem jih že večkrat kupila (iz različnih materialov). cena ustreza kvaliteti. uspešen nekup, Mamman mamman

mamman, da ne bo nepotrebnega prepira, te prosim, da še enkrat prebereš svoj zapis. Iz zapisa možno razbrati, da živiš nasproti Tivolija v Ljubljani. Po mpoje je kača torej upravičeno napisal, kar je pač napisala.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti