Primerne posode

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. nov 2009 13:39

Pozabila pripomnit, odvisno od tega, kaj delaš, lahko za te namene uporabiš tudi modele za muffine.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. nov 2009 13:39

10 minut na 200, a je to okej? Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. nov 2009 13:58

Do max. 15 minut (10-15) mora biti dovolj, če pečeš v individualnih modelih. Napolni več modelov in jih peči različno dolgo, pa boš ugotovila, kako dolgo je najbolje v tvoji pečici in tvojih modelčkih. fresh

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. nov 2009 13:59

Vendelina, tu ni preciznih temperatur in časov, saj je vse odvisno od realne temperature v pečici, pa od velikosti posode in tudi od sestavin.

Jaz mojo pečico razpalim do maksimuma, ko pa posadim posodo vanjo, izključim zgornji grelec. In sem potem do konca vsaj z enim očesom zraven. Do minute natančno ne vem, recimo sirov za štiri jedce s prostornimi želodci mi vzame kakšnih 25 minut, ampak nam je všeč, če je v sredini res kremast, skoraj tekoč.

Poskusi povečevati temperaturo in skrajševati čas peke dokler ne bo sufle takšen, kot ti je všeč. Konec koncev ni nujno, da zajtrkujete v mehko kuhana jajca ali jajca na oko - kaj se pa zamudiš, če za vajo pripraviš tak ali drugačen sufle?

Če ga boš napravila samo za dve porciji, bo verjetno 20 minut zadostovalo, temperaturo bi pa jaz zvišala.

nola

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. nov 2009 14:40

Ja, saj jaz tudi skoraj nepremično gledam skozi šipo pečice, kadar še nisem vešča v čem Nekako s suflejčki še nisem čisto na ti, oziroma, v rastru amaterjev sem že toliko nečimrna, da če moja kuharija nima Wow efekta, pomeni, da moram zadevo še izpiliti. Bo pa naslednji teden nekaj priložnosti za obiske in do takrat bi rada impresionirala tudi s tem. Punce, hvala. Bom poročala o nadaljevanju. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti