Kuhinjski mikser

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

20. jan 2010 8:47

Ti hudoba od dedca, ti amelie, jaz bi rekla, da si gnetla na preveliki hitrosti in imela morda malce pretrdo testo. Ognjič

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

20. jan 2010 10:14

Tale ežoj se malo ponavlja , iste nasvete deli za traktor in za mešalnik. Ne vem, kje najde povezavo Pa tud kar vsem, ki imajo kakršnokoli zverino doma. Še zmerom pa ne vem kako je lahko tako zverino spravil na polico v špajzo

Vzela sem predpisano količino (1 kg pirine moke). Mešalnik je uporaben do te količine. Milism, da je recept prilagojen ročni obdelavi in ne strojni. Verjetno je bila to napaka. Zato pa sem prosila, če ima kdo recept za dober (pira,ajda in še kaj) črn kruh in da se ga da umešat v tej  zverini :)

 

amelie3

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

20. jan 2010 10:38

amelie, naj ti prve težave ne vzamejo veselja! Jaz imam tanajmočnejši KAid s posodo, ki je pritrjena in jo dvigneš do kavlja. In seveda, da testo leze po kavlju gor. In tud pade dol, kar je del mesenja. Ti stroji delajo bolj počasi, upoštevaj čase, ki so navedeni pri navodilih za mikser - včasih bi ga človek res rad prej izključil!

Torej - ne glej ga preveč in pusti ga da mesi  

Bojan Administrator

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

20. jan 2010 10:43

Bojan, a imaš ti kakšne podatke o tem, kako dolgo se mesi kašno testo? Mi lahko prosim posreduješ? Lahko tudi na zs, da ne obremenjujem te teme.

amelie3

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. jan 2010 11:19

Pri boschu 47xx se pri  gnetenju krušnega testa tudi nabira in leze po gnetilki. Zato je zraven priložen en plastični vmesnik, ki ga natakneš med gnetilko in aparatom, drugače testo leze v tisto luknjo za gnetilko in zna biti dosti zoprno testo ven spravljat.  To se dogaja ponavadi pri krušnem testu, če ima testo maščobo, pa ne.  Ker je sistem gnetenja enak pri boschu in aristanu domnevam, da je to to.

Lijana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. jan 2010 11:20

amelie, zavedaj se, da je prirna moka težja, no gostejša, kako naj povem, kot navadna pšenična. To in premalo tekočine (vsaka moka ni enako vlažna oz. suha) da to, kar sva ti z Ognjič že napisali. Najprej boš vedela, kako in kaj, če boš zamesila iz polovične količine in dodala morda žlico vode več. Po moje ni receptov, prilahgiojenih na tip mesenja.

Sem delala buhtlje in kruh brez posebnega merjenja, zgolj po občutku, med mesenjem sem pač dodala malo moke ali tekočine, kot se  mi je zdelo. Kruh in buhtlji, oboje je bilo odlično.

V navodilih za moj MUM (enak kot od Ognjič) piše 1 minuto na 1, potem 3 do 6 minut na hitrosti 2 (od 4). Tako ali tako s kavljem hitreje ne smeš mesiti.

rimljanka - zasebno mnenje

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

20. jan 2010 14:19

Ja, ja....zaradi tega ežoja sem misla, da je to traktor,pa sem preveč na gas stopila....kaj pa lepi take slikce gor

amelie3

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. jan 2010 14:36

amelie3 je napisal/a:

 

Vzela sem predpisano količino (1 kg pirine moke). Mešalnik je uporaben do te količine. Milism, da je recept prilagojen ročni obdelavi in ne strojni. Verjetno je bila to napaka. Zato pa sem prosila, če ima kdo recept za dober (pira,ajda in še kaj) črn kruh in da se ga da umešat v tej  zverini :)

 

amelie3

 

Amelie, ne ga no lomit. Čisto vsako kvašeno testo lahko mešaš v tej mašini. Preberi, kaj vse sem jaz delala z njim. Je pa res, da ni treba vsega mesiti kot noro na 10. hitrosti, raje 10 minut kot premalo. Verjetno je zaradi dolgotrajnega mesenja moje vlečeno testo boljše, kot kdajkoli prej.

Posoda je 5 litrska in vanjo čisto čepo pride 1 kg ržene moke in 8 dl vode, kar je količina za Valizerski kruh.

 

@EŽOJ: Ja seveda, ta erdeč mora biti. Ti delajo najbolje. 

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jan 2010 16:25

Evo vidiš amelie, najbolj važnega ti ne povejo: ta erdeč mora bit..

Ne bi rad odpiral nove teme, če mi kdo tukaj ( od starcev ) lahko svetuje: kje bi se dalo dobit soparnik, sam bambusov mora bit ( taki so neprimerno boljši ), ne vem če je važno, da je erdeč. Baje je ričet ( pa tudi pasulj, da o bakljavah niti ne govorimo  ) iz soparnika, nekaj enkratnega, vsi ga že imajo, edino sem jaz brez.

ežoj

neznan uporabnik

20. jan 2010 16:37

Ežojči, nabavi si soparnik vendar! Ga boš poleg kuhanja ričeta itd. lahko uporabil tudi za zaščito pred soncem, ko boš šel na rajžo. Boš imel "dva v enem" Soparnik se dobi v Celovcu in v Gradcu japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 20. 2010 16:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti