Mlecni riz

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

27. jul 2003 15:17

SILVA TU JE BILA PROŠNJA ZA RECEPT IN NE KAKOVOST RIŽA V PREHRANI !!

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

27. jul 2003 18:04

:) a ne a res? Mislim, da je silva najmanjsi problem v tej debati! Dana

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

27. jul 2003 21:03

Tale forum mi je pa res popestril današnjo nedeljo. Da si nekdo da toliko opraviti okrog mlečnega riža. Bi bilo pa res zanimivo spoznati gospoda Hermana, mora biti res postaven tip, ko tako skrbi zase, škoda je le, da je najbrž od preveč znanja o hrani pogosto pretežek za okolico in nas navadne zemljane.

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

27. jul 2003 21:56

rofl .... emm bom potegnila na plan kokice pa coca-colo .. pa bom mela lep večer .... Marjeta Žniderčič

izzy  

član od: 23.3.2003

sporočila: 43

27. jul 2003 23:15

stella: Brez zamere, ampak problem ni bil v rižu, pač pa v mleku. Sicer nisem ne pro ne kontra, ampak poglej si kar na netu: http://www.nurtured.com/parenting/articles/topten.htm Iztok Umek Sporočilo je spremenil(a) izzy dne 27. jul 2003 23:15:47

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

27. jul 2003 23:33

uh izzy... edu linke bo treba dajat... in to taksne podprte s kaj vec argumenti kot: 10 out of 9 US cows produce milk...

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

28. jul 2003 11:26

Pa v Lady je tudi to pisalo........ zdaj sem pa že zloben. Papir prenese vse, internet pa še malo več. lp

izzy  

član od: 23.3.2003

sporočila: 43

28. jul 2003 12:27

Vlado, no pa daj linke, kjer pravi, da je mleko (nefarmentirano) dobro za človeka. Iztok Umek

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

28. jul 2003 13:00

Že nekaj let "škilim" te strani in se do danes nisem odločila za vpis temveč sem se zadovoljila s prebiranjem teh zanimivih receptov in strani. Vaše kritike na g. Hermana so me vzpodbudile, da le neham "gledati" samo z daljave... Moram reči, da sem prebrala ogromno literature o zdravi prehrani in dejstvo je, da se vsak SAM odloči, kaj bo uporabil zase in svoje telo. Prispevki g. Hermana so zanimivi in moram reči, da se strinjam z njim, kar se načina zdravega prehranjevanja tiče. Kdaj se začnemo spraševati ali je hrana, ki jo uživamo res dobra za naše telo? Ko zbolimo! Vedno sem bila dokaj suha, zaradi nepravilnega prehranjevanja... sem se zelo zredila. Poleg neestetskega izgleda, so me začeli pestiti tudi zdravstveni problemi in odločila sem se: v toliko letih, kolikor si se zredila, v toliko letih boš tudi shujšala... se pravi POČASI in SIGURNO. Ob iskanju primernega in zdravega prehranjevanja, mi je prijateljica posodila revije društva Preporod, ki zagovarjajo način prehranjevanja, katerega omenja tudi g. Herman in se "naslanja" na knjigo "Hočeš biti zdrav? Proč s kuhinjskim loncem!". Pozitivne izkušnje ljudi tega društva, so mi dale moč in vzpodbudo. Precej časa sem se prehranjevala izključno s sadjem..., veliko VSAKODNEVNE telesne aktivnosti... in rezultat je bil tu (veliko prej, kot sem pričakovala). V dobrem letu sem izgubila 15 kg (in uspešno nadaljujem, sedaj pa res počasno, pot naprej). Pa ne se ustrašit, samo začetek je bil sadni, potem pa sem se pričela prehranjevati s pravilnim kombiniranjem hrane in sicer po 12. uri (pred tem samo sadje). Zakaj nisem ostala pri prehrani, ki jo predlaga g. Herman (pa ne, da se ne bi strinjala z njim, nasprotno!). Ker sem prevelik gurman, na žalost uživam v kuhani hrani (ker sem je pač navajena)... in moj karakter ni toliko močan, da bi, ko se moja družina "normalno" prehranjuje, jaz jedla samo neobdelano hrano, ki nam jo ponuja narava... UGOTOVITEV: 1. ko sem se prehranjevala izključno s sadjem, sem imela OGROMNO energije, kilogrami so kopneli, zdravje se je praktično takoj izboljšalo oz. bolje rečeno, ko se je telo prečistilo večjega dela "nesnage", ki sem jo vnašala vrsto let. 2. s sedanjim načinom prehranjevanja: do 12. ure sadje, potem pa pravilna kombinacija hrane - vzdržujem telesno težo 3. občasno tudi "grešim" (če pa je kuhana hrana pregrešno dobra), pa si ne delam preglavic, ker se še vedno prehranjujem občutno kvalitetneje, kot pred leti... G. Herman, srečna vaša žena (in/ali vi, če ste glavni pri pripravi hrane), ki namesto, da bi "cele dneve" preživela v kuhinji, se lahko ukvarja z lepšimi stvarmi. Ostali, ki vas motijo njegovi (no, sedaj tudi moj) prispevki, za katere sem prepričana, da so dobronamerni, ne jezite se no, preskočite jih... ZA KONEC: da me ne boste kregali, ker sem se v temi mlečnega riža razpisala o prehranjevanju nasploh... Čeprav je mlečni riž ena KAKOVOSTNO najslabših jedi (kombinacija: mleko, prečiščen riž, sol, za nameček pa sladkor ali čokolada) moram priznati, da je to resnično moja NAJLJUBŠA jed! Pa kaj, enkrat na mesec grešim in uživam v tem. In kako ga naredim: 1 l mleka, ko zavre dodam cca 20 dag riža Zlato polje (se najlepše poveže z mlekom) in malce soli po okusu. Ko je riž kuhan al dente, si ga z užitkom nadevam v skodelico, da ostane dalj časa topel in ogromno mlete čokolade. Uf, sem se razpisala, za vsa leta nazaj. Preskočite, če vam je dolgočasno. LP Lipa

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

28. jul 2003 14:02

Bravo, "lipa"! Totalno se strinjam s tabo, saj imam tudi sama čisto enake izkušnje, od načina hujšanja, vzdrževanja teže do občasnih pregreh. Hej, pa saj živimo le enkrat, ne? Včasih moramo biti tudi malo popustljivi do sebe. Nobena skrajnost ni dobra.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti