Mlecni riz

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

1. avg 2003 9:20

Kot sem obljubila: preizkusila sem surovo mleko in moram reči, da je res: s prebavo nisem imela težav... Lp, Silva

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

1. avg 2003 10:32

SILVA,seveda je res, sem pa vesel, da si nam to tukaj javno sporočila in se ti za to ZAHVALJUJEM...in tako je z vso surovo hrano, vsako živilo, vsak sadež, vsak paradižnik itd. ima svoje encime, ki so najboljši za presnovo, ker oni sami sodelujejo pri razgradnji in zato ta surova živila tudi ne gnijejo v našem telesu, ampak razgradnja poteka zelo usklajeno in izkoristek je 90%....s kuhanjem,pečenjem , skratka s termično obdelavo vse encime uničimo in presnova-razgradnja živila je motena...sicer pri razgradnji sodelujejo encimi, ki jih ima človek v ustni slini, v želodcu in tankem črevesju, ampak to ni to......in tudi sicer je najboljše, da vedno jemo mono obroke, kar pomeni, če pijemo surovo mleko ne uživajmo 2 uri po tem nič drugega in če jemo jabolka je najboljše da jemo samo jabolka in ne mešanega sadja...edino pri zelenjavi je dopustno, da jo uživamo mešano...saj jaz tudi vem, da je kuhana,pečena hrana iz gurmanskega vidika boljša-okusnejša, ampak je to vsekakor MRTVA HRANA in jo moramo pojesti ogromne količine....mučimo telo,ožilje,srce,ledvica,jetra...vse...... sicer pa vam ne bom več težil s tem, kdor je slep mu tak al tak nič ne pomaga, ne bo spregledal in kdor misli, da živi danes do jutri in zato uživajmo ob pečenki, naj pač tako misli, kdo mu kaj more......sedaj pa grem v napad na eno melonco z oranžnim sladkim mesom......mmmmmmmmmmmmmm Herman Teron

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

1. avg 2003 16:06

A lahko, preden se lotiš svoje žive melone, poveš še svoje mnenje o kefirjih in jogurtih. Hvala, lp Dana

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

2. avg 2003 9:46

torej o mleku in mlečnih izdelkih poznaš moje mnenje.....NI HRANA ZA ČLOVEKA....to je vse predelano in uničeno.....ker sprašuješ za moje mnenje, ti povem še enkrat, da je kravje mleko predvsem za teličke...za človeka pa je užitno samo surovo mleko z vsemi naravnimi encimi v tem mleku in je zaradi tega tudi prebavljivo, takoj ko je kuhano je za človeka zelo težka hrana.....če cepiš surovo mleko z bakterijami jogurta, ali kefirjevo gobico v surovo mleko, potem še kar, sicer pa sam zagovarjam naravno skisano kislo mleko, kar pomeni, da surovo mleko pustimo v posodi na sobni temperaturi pokrito z gazo, da muhe ne padajo noter in da je skozi gazo možen dostop aerobnim bakterijam, ki pomagajo skisati mleko...takšno mleko je za človeka še sprejemljivo...... Herman Teron

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. avg 2003 11:50

Mene osebno nič ne moti če iz teme mlečni riž nastane 6 strani debat. Forum služi izmenjavi mnenj, recept je bil tudi posredovan, veseli me, da g. Herman pove svoje mnenje in ne vem, zakaj (ali pa se motim) je nekdo ob tem užaljen ali prizadet. Tudi sama sem že slišala in brala, da je mlečni riž škodljiv in je boljši riž kuhan na vodi. Ob tem pa ne mislim nikomur prepovedovati kuhati mlečni riž! Je pa res, da je silno težko izstopiti iz starih vzorcev, tudi meni to ne uspeva najbolje, pa čeprav se zavedam in tudi občutim, da ga kdaj polomim z nepravo prehrano. Sicer pa veliko strpnosti vsem, g. Herman naj se pa le še kaj oglasi! p.s.: zavidam vam, da vam uspe dobiti sveže mleko, pri nas se pije le homogenizirano alpsko mleko. žal. Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 04. avg 2003 11:53:31

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

6. avg 2003 10:34

...mamica pa ga futra z govejo župco ki ni nič drugega kot razrečen živalski URIN poln sečne kisline... Ok, ok, tole je pa že smešno!

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

6. avg 2003 14:04

Ja točno tako. Smesno. Ker Herman ne zna napisati odgovora na primeren način. Zato ga je pa toliko ljudi napadalo. meni osebno je zanimivo prebirati njegova mnenja, ki na žalost včasih mejijo na predavanje zbadljivega, žaljivega in posmehljivega profesorja. Nihče od nas jih ne obožuje...še posebej poleti! (profesorjev seveda) Dana Sporočilo je spremenil(a) DanaS dne 06. avg 2003 14:05:31

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

6. avg 2003 22:03

Kam pa je izginil tale Herman, se ze nekaj casa ni oglasil. MOgoce je pa na morju? Se eno vprasanje-kaj pa surovo meso-biftek ali susena postrv ali susi?

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

7. avg 2003 10:34

Hotel sem že odgovorit na pisanje Herminatorja, pa nikakor ne morem napisati tako da ne bi bilo žaljivo. Drugič.

neznan uporabnik

7. avg 2003 15:14

Zalostno za tvoje ucitelje v OS (in morda SS), ce ne mores napisati nekaj argumentov brez zaljenja. Kakor se meni zdi, ni g. Herman nikjer nikogar zalil, pac pa samo argumentirano podal svoje mnenje (cemur je forum verjetno namenjen). Kogar novo znanje ne zanima (ali misli, da ze vse ve), lahko se vedno stvar preskoci. Namesto zahvale za ZASTONJ informacije, ga napadate z osnovnosolskimi (pardon vrtcevskimi) enostavcnicami. Pri vsej stvari me cudi samo njegova vztrajnost, da se naprej pise in se trudi, od cesar v koncni fazi nima nobene koristi, glede na vecinsko sprejemanje njegovih objav, mogoce celo nekaj slabe volje. Ocitno je tole potem v imenu manjsine: upam, da g. Herman ne bo obupal, nekateri pac cenimo njegovo znanje in informacije ter nam je mar za svoje zdravje. n.78

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti