Praznično pecivo 2009

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. dec 2009 10:11

Jaz pa imam prijateljico, ki obožuje zažgane piškote. In vse, kar je temno in grenko, gre k njej. Te dni sem jo osrečila s prav posebno pošiljko: zažgala sem piškotke z marcipanom, nugatom in kavo, kar ona itak obožuje, in tako je imela res popoln užitek - zažgane piškote z njej najljubšimi okusi. Pa še tašča je prispevala en pekač temno rjavih smetanovih keksov. Tako da sem eno božično darilo letos že oddala...

 

mamamia

mamamia

Jasna82  

član od: 26.11.2009

sporočila: 38

23. dec 2009 10:14

Pozdravljene, glede na to, da sem večino novoletnih daril že skuhala/spekla (ostal mi je le še čokoladni liker), bi rada naredila še nekaj, in sicer: http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladni_bomb Imam pa nekaj vprašanj: - koliko se strdijo? ali jih lahko potem nalagam enega na drugega? - je potrebno prej dodati čokolado s kokosovo maščobo ali lahko v košarice dam samo kremo? - ali kreme stepem ali ne? (mnenja so različna) - je lahko namesto masla margarina? - koliko časa so obstojno? Hvala in lp Jasna82

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

23. dec 2009 11:10

Ti bom odgovorila kar jaz. V košarice daj čokolado , saj lahko dodaš navadno maslo če nimaš kokosove maščobe , da pa bombončkom eno trdnost - jih je lepše jest. Kremo jaz stepem ker mi tako drži lepšo obliko (zvezdast nastavek). Strdijo se precej , vendar jih rajši ne nalagaj enega na drugega, na pladnju so dosti lepši eden pored drugega. Več kot teden dni pri nas še niso obstali , ker jih vedno prej zmanjka. krasjana73

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2009 11:18

Jasna82 je napisal/a:
Pozdravljene, - je lahko namesto masla margarina? Hvala in lp Jasna82
Za omenjeni recept, bog-ne-daj margarine, ker v bistvu z maslom v tem receptu "gostiš" smetano. Kvečjemu se da lahko mascarpone. Ali pa smetana, ki je že malo bolj "goste sorte" in gre v putrasto smer. Pa tudi drugače se margarini v pecivu velja izogniti, če se le da. Tu imamo občasno putraste in margarinaste diskusije, no jaz sem bolj na masleni strani. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. dec 2009 11:19

mamamia je napisal/a:

Jaz pa imam prijateljico, ki obožuje zažgane piškote. In vse, kar je temno in grenko, gre k njej. Te dni sem jo osrečila s prav posebno pošiljko: zažgala sem piškotke z marcipanom, nugatom in kavo, kar ona itak obožuje, in tako je imela res popoln užitek - zažgane piškote z njej najljubšimi okusi. Pa še tašča je prispevala en pekač temno rjavih smetanovih keksov. Tako da sem eno božično darilo letos že oddala...

 

mamamia

mamamia

Čisto razumem to prijateljico.Tudi jaz obožujem zažgane piškote (no, ne ravno zoglenele, ampak ravno prav). Tiste medle barve me čisto nič ne ganejo.

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 23.dec 2009 14:45

Jasna82  

član od: 26.11.2009

sporočila: 38

23. dec 2009 11:33

Krasjana73 in vendelina jr. hvala lepa, se bom držala vajinih navodil in uporabila maslo :) Javim kako bodo uspeli ;) Lepe praznike :D Jasna82

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

23. dec 2009 20:02

Mamamia, očitno nas je več takih - tudi jaz imam najrajši zažgane piškote in presušeno meso. Včasih se mi zanalašč kaj "ponesreči". Barbra

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. dec 2009 18:12

Moji letošnji božični:

Čokoladne tortice, kapučino lunice, piškoti iz testomata (ali kot jim mi pravimo 'tk tk'), limonini srčki, nebeški poljubčki

Atina

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

26. dec 2009 8:29

naš božični krožnik z doma narejeno medeno svečko in svečnikom (naredil mož) pa še jaslice narejene z modelčki kupljenimi v Lidlu delo hčerk. (Kralji so na božični dan v jaslicah zgolj kratkotrajno za fotografiranja :)) http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 26.dec 2009 08:43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti