Praznično pecivo 2009

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

20. dec 2009 20:47

Katka lopatka, a se da dobit recept za beneške roladice iz marcipana z nugatom, lepo prosim? Mam še nekaj marcipana doma, pa bi jih naredila. Hvala. Petya

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

20. dec 2009 20:51

Katka, krasno je tole, pa tako lepe slikce. Bravo! korenckova

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. dec 2009 21:37

Petya, marcipan zgneteš s sladkorjem v prahu in kančkom ruma, najbolje med dvema peki papirjema.

Nugat segreješ in namažeš po marcipanu, zaviješ v roladice in ohladiš. Narežeš na nekaj cm kose, končke pa potunkaš v stopljeno čokolado.

Korenčkova, hvala

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Maiya  

član od: 8.11.2008

sporočila: 1

21. dec 2009 2:28

Pozdravljene, waaau..vidim, da res obvladate peko piškotov in podobnega peciva. Sem malo prelistala forum in sem videla toliko prelepih slikic, da me je kar zamikalo, da bi še sama kaj poskusila. :) Sicer še nikoli nisem delala nobenih piškotov, sem pa se odločila, da bom letos pred božičem nekaj spekla, saj bi rada piškotke podarila tudi kot darilca (se mi zdi zelo lepa pozornost, saj darilo narediš sam). Pa me zanima kaj mi priporočate (saj se sama med vsemi temi recepti težko odločim)? Nekaj kar ni težko naredit (je malo možnosti da čisto zgrešiš), je res zelo okusno in lepo zgleda kot darilce (naprimer v pločevinasti škatli). Hvala, Maja

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

21. dec 2009 6:04

Z mojimi medenjaki letos ne bo nič. Ko se je masa končno odtaljila, sem jih včeraj popoldne spekla, bili so zelo mehki in dobri ter pripravljeni na danšanjo krasitev. Pokrite sem imela na pultu, vstala zgodaj, da jih dokončam in v kuhinji sta moj muc in kuža igrala z njimi nogomet!!! Več kot polovico jih je maček zmetal na tla, nato pa sta imela žurko. Da pa zelo trdno spim, sem se tudi prepričala, saj sem celo v moji postelji našla dva. Jima pa privoščim, ker imata zdajle oba drisko. No, ja, v vsakem primeru je čiščenje zabave in posledic moje. Lep dan vsem! ursula-ce

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. dec 2009 7:29

Maiya je napisal/a:
Pozdravljene, Pa me zanima kaj mi priporočate (saj se sama med vsemi temi recepti težko odločim)? Nekaj kar ni težko naredit (je malo možnosti da čisto zgrešiš), je res zelo okusno in lepo zgleda kot darilce (naprimer v pločevinasti škatli). Hvala, Maja
Draga moja, se nimaš kaj odločati. Če še nisi pekla, boš itak morala nekje začeti. Bodisi pri najkrajšem receptu, bodisi da žrebaš med recepti... Samo opozarjam te, da ravno ni več dosti časa. Vendelina jr.

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

21. dec 2009 7:43

Maiya je napisal/a:
Pozdravljene, Sicer še nikoli nisem delala nobenih piškotov, sem pa se odločila, da bom letos pred božičem nekaj spekla, saj bi rada piškotke podarila tudi kot darilca (se mi zdi zelo lepa pozornost, saj darilo narediš sam). Pa me zanima kaj mi priporočate (saj se sama med vsemi temi recepti težko odločim)? Nekaj kar ni težko naredit (je malo možnosti da čisto zgrešiš), je res zelo okusno in lepo zgleda kot darilce (naprimer v pločevinasti škatli). Hvala, Maja
Za začetek lahko poizkusiš tole: http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Preprosti_pisk Na slikah je kar nekaj idej za okraševanje, med komentarji pa še nasvetov pri okraševanju. Za začetek lahko poizkusiš iz polovične mase, da boš videla, kako bo šlo. Če pa česa ne veš, pa kar vprašaj. Pa veselo peko! ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

21. dec 2009 11:57

Vidim, da ima Katka-lopatka krasne recepte za pralineje z marcipanom, jaz pa bi rada spekla kake dobre piškotke. Imam en paketek (200g) marcipana. Ali ima katera kak preiskušen recept? Zelda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

21. dec 2009 12:29

Marcipan lahko vgneteš v vsako piškotno testo, za nameček lahko dodaš še malo nugata.

Torej narediš piškotno testo iz 400 g moke, 250 g masla, 100 g sladkorja in 200 g marcipana,  dodaš še malo sladke smetane in dva rumenjaka, oblikuješ piškote in jih spečeš (175 do 180 stopinj, osem do deset minut; vsekakor naj bodo še malo mehki, ko jih vzameš iz pečice, ker se na zraku še malo posušijo in so potem ravno prav prhki in slastni).

Lahko daš v testo samo polovico marcipana. Drugo polovico zgneteš z malo saldkorja v prahu in nekaj kapljicami tekočine (pomarančni sok, liker, kava...), razvaljaš in izrežeš z enakimi modelčki kot so piškoti. Marcipanove okraske nalepiš na piškote z nugatom, čokoaldo, marmelado ... kar imaš pač pri roki, in okrasiš s temno ali svetlo čokolado (ali z obema, delaš čičke čačke).

 

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11984 - to je v bazi receptov .

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. dec 2009 12:35

Zelda, totalno enostavno je tudi to, da narediš mandljeve rogljičke. Izhajaš iz recepta za orehove rogljičke. S tem da mlete orehe zamenjaš z mletimi mandlji. Namesto 20 dag masla daš 10 dag masla in ves marcipan. Maslo malo segreješ, potem dodaš marcipan in ga malo razmešaš v toplem maslu, v to pol-tekočo-pol-trdno maso vmešaš mlete mandlje, potem pa zadevo gostiš z moko in še malo lepiš vse skupaj z amaretom. Bolj enostavno se pa skoraj ne da. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti