Oprema sobe v stilu 80-ih

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

tema odprta - 25. okt 2009 1:14 | ogledi: 1.800 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Opremljamo sobo,ki bi jo moj mož rad opremil v stilu 80-ih. Na steno je neke noči,ko sem bila v nočni službi z ogljem narisal portret Boba Marleya. Zadolžena sem za notranjo opremo in dekoracijo hiše (on je za zunanjo),a sem mu "dala" eno steno v hiši in sedaj mi je podru načrte za dnevno sobo. Želela sem imeti moderno,tako kot jih sedaj prodajajo-čiste linije,minimalistično,...

Na internetu tipkam vse mogoče kar mi pade na pamet,da bi videla kako je to izgledalo v tistih časih (jaz sem takrat šele privekala na svet),da bi našla kako idejo in jo potem realizirala. Prosim vas za pomoč,če ima kdo kakšen nasvet,kaj postaviti in kakšni dodatki so bili in,mogoče kakšno spletno stran s slikami..

Hvala že v naprej!

ATNES

neznan uporabnik

25. okt 2009 10:38

Jaz sem v tistem času opremljala hišo. Zelo modno je bilo črno pohištvo. Sestavljivo, različnih višin, veliko odprtega in predalov. Visoke omare so bile že out. Stene bele, tla čim manj opazna, morda z svetlo bež preprogo. Se mi zdi, da je tudi takrat bil precej minimalističen slog. Odvisno je bilo od posameznika, kaj je izbral. Ponudba je precej "šepala" v primerjavi s sedanjo. ajda66

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. okt 2009 19:00

Bob Marley je umrl 1981, tako da od osemdestih ravno veliko ni imel. Drugače pa so esprit tistega časa najbolj koncentrirano prikazali videospoti. Malo si poglej zgodnja dela Duran Duran, pa Adama Anta, pa Culture Club, pa kje najdi China Girl od Bowieja. Potem je biloa v osemdesetih letih tudi kultna serija Moonlighting (pri nas se temu reče Delo na črno s Sybill Sheppard in Bruceom Willisom). Pa od fimov mi padeta na pamet še Fleshdance in Fame, pa Footloose je tudi inspirativen. Pa filmi iz serije od Jamesu Bondu (A view to a kill), pa seveda kultni St. Elmo's Fire. Skratk to si poglej, pa boš dobila več idej. Vendelina jr.

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

25. okt 2009 22:26

Hvala,predlagano se že nalaga.Sem bila danes od mojga opozorjena ,da ni ravno iz 80-ih,ker jih ni veliko preživel. Če še kdo kaj ve,le na dan z besedo. ATNES

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. okt 2009 8:58

Kultni interier je drugače v videu I want to break free od Queen (to je tisti, v katerem Freddie nosi blond lasuljo in brke))) Vendelina jr.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

26. okt 2009 10:13

ajda66 je napisal/a:
Jaz sem v tistem času opremljala hišo. Zelo modno je bilo črno pohištvo. Sestavljivo, različnih višin, veliko odprtega in predalov. Visoke omare so bile že out. Stene bele, tla čim manj opazna, morda z svetlo bež preprogo. Se mi zdi, da je tudi takrat bil precej minimalističen slog. Odvisno je bilo od posameznika, kaj je izbral. Ponudba je precej "šepala" v primerjavi s sedanjo. ajda66
Tole so čisto anti osemdeseta, črne in bež barve?! Najbolje da pogledaš kake filme, mogoče Spike Lee dobro ujame tisti čas, Scorsese, pa seveda Woody Allen. Potem mogoče serije ala Seinfeld, mogoče malo pozno ampak vseeno dobro ujeta osemdeseta. Žive barve, sam bi postavil kak fliper, muzika katero je navedla Vendelina, preglej platnice lp plošč, za osemdeseta je pa res idej na pretek. Skoncentriraj se na New York, ali pa na drugo stran če ti je bolj všeč disko, LA, SF, Miami... Sicer je pa to precej obširna tema, bi se mogla malo bolj osredotočit na določeno temo. zzak1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti