Ribezov sirup

damjana1  

član od: 17.10.2002

sporočila: 28

tema odprta - 14. jul 2003 8:30 | ogledi: 33.057 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Mi lahko kdo pomaga z receptom za pripravo sirupa iz črnega ribeza?

100 x hvala.

damjana

Temo je spremenil(a) damjana1 dne 14. jul 2003 08:30:46

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

14. jul 2005 19:36

Tudi jaz potrebujem recept za ribezov sirup. Imam črni ribez in se mi mudi. Vsem hvala!

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

15. jul 2005 1:16

Ribezov sok Odstrani peclje in zelene jagode , operi s hladno vodo ter odcedi , vzami velik lonec - odvisno od količine ribeza , dodaj 1 kg sladkorja - po želji tudi več (poiskusi med kuhanjem) , pogrej na 60-70 stopinj ,ne pozabi mešat (ne sme zavreti, ker potem zaradi pektina preveč želira). Še toplo zmes precedi skozi cedilo prekritim s serveto (tako ni pečk) . Še topel sok vlij v steklenice , zapri z zamaški. Steklenice ohlajaj počasi 24-48ur zavite v deko. Ribezov sirup Menim (ga še nisem delala), da ga pripraviš enako kot sok, dodaj le več sladkorja. Ribezova marmelada Ribez , spasiraj s pasirko , tako odstraniš olupke in pečke - delno , to daj v posodo , dodaj še sladkor in počasi kuhaj in mešaj , dokler se ne zgosti . Še vročo marmelado vlij v kozarce, zapri in jih ohlajaj počasi (zavite v deko). Nelly

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

23. jun 2011 15:25

Živijo!

hvala za pomoč. Malo sem priredila po svoje. Cca 3 kg ribeza sem zalila z 1 l vode, dodala koncentrat limete in pustila 24 ur. Potem sem sok odcedila ( cca 4l), gosti del z 1 kg sladkorja povrela in prepasirala za žele. 1l vode in  4 kg sladkorja sem prekuhala, da se je sladkor hitreje stopil. in pustila čez noč, da se je ohladil. Danes zmešala raztopleni sladkor z sokom in nalila v stelkenice. Upam, da bo dobro držal.

jovita

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. jul 2011 22:23

Iščem recept za sirup iz rdečega ribeza. Menda naj bi se delal brez kuhanja, samo nekak namakal s sladkorjem, precedil in shranil. Tašči se po spominu iz otroštva svita, da so ga tako delali, recepta pa nima.

V vsakem primeru bom zelo hvaležna preverjenega recepta za ribezov sirup, "običajni" postopek za delanje sirupov iz drugega sadja je pridelal žele.

tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti