Jesenski oblačilni report

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. okt 2009 9:44

The thing is... Mene zelooo zebe ko vozim in imam vse polno rokavic. Te, brez prstov nosim, dokler le lahko, se pravi, dani premrzlo. (sovražim mrzel volan)... Potem grem pa še do službe v njih, kaj pa naj 20 min hodim brez? He, he... Ma jaz nosim, ko je bolj toplo tudi čipkaste rokavice ala Madonna in the 80-is... če si dam kake bolj hude štike, pa kak punkerski pas z verigami ali kovicami okoli pasu... Pa imam tudi mrežaste rokavice brez prstov, ko pride mreža samo na dlani. Uporabljam za enako uniformo... Rokavice so zelo cheap, par evrov, tja do deset. Jaz kupim, kjer se potepam, če najdem. Nekaj povsem drugega pa so usnjene ženske rokavice... lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. okt 2009 9:56

Včeraj siv plašček, sivo krilo, sivo tuniko, kakšno kilo metalic dolgih verig okoli vratu, sive rokavice, sivo trobico z resicami (eno stvar z resicami je treba imeti), sive salonarje za orožno dovoljenje, mejkap sivo-bakren, Danes črno-bel plašček, prepasan z enim dvajset in nekaj let starim Versace pasom (ko je bil Versace še živ in ko so bili izdelki še poceni), črn kostim s petroleja majčko, črni salonarji, črne debele nogavice, črne rokavice, kombiniram s starim familijarnim zlatim nakitom (padam na zlato, se ne da pomagati) in zelo zelo zelen mejkap. Vendelina jr.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

14. okt 2009 10:20

Dekleta, pa to se bere skoraj kot : kaj bo danes za kosilo..... Vsekakor dobrodošlo!

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

14. okt 2009 11:00

Danes: jesenski plašček, črne nogavice (malo bolj debele, 30 den), črne salonarje, sivo ozko krilo, črn pas/steznik varianta, bela sracja (sem jo končno dobila), in črne koralde (kič seveda). Jutri: še zbiram ideje. Pomoje bodo padle hlače, ker me res zebe že ves dan v noge :) Še ne kurimo v pisarnah. Gigi_84

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. okt 2009 11:06

fresh: a boste imeli gobe za kosilo

punce bravo

Meni je uspelo zlest v ozke rjave hlače, rjavo majčko z dolgimi rokavi, čez skoraj bela dolga jopica s pasom, obute imam tudi skoraj bele štrikane uggice, torbico sem vzela pa vijolično semiš z resicami. Nazaj polizan visok čop in make up v mojih, allways terracotta tonih .

Do avta, ki ga že 14 dni nimam doma v garaži, ampak 200 m stran (prekopavajo nam cesto, že petinštiridesetič, grrrrr), sem šla obuta skoraj v bojni opremi fresh, potem sem se pa v avtu preobula.

Tako da kiklce pri meni še en čas odpadejo, itak me delavci skoz nekaj hecajo (saj so čisto simpatični, jaz tudi hecam njih), ampak vseeno bom  malo počakala

jasna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. okt 2009 11:20

Baje obstajajo tri gradbeniške stopnje za opaznost žensk (krajšam en vic, ki je, po vsebini sodeč, verjetno "avstralski"). 1. stopnja: Ko gre ženska po pločniku, jo opazijo vsi gradbeni delavci v oddaljenosti do 50 m in prenehajo z delom ter jo gledajo, dokler jo pač vidijo 2. stopnja: Žensko opazijo in prenehajo z delom, če slučajno pride na gradbišče, ampak čez nekaj sekund nadaljuje z delom 3. stopnja: Z žensko skupaj malicajo..... Vendelina jr.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. okt 2009 12:02

Tele stvari berem, a jih ne jemljem zelo "k srcu", ker sem gospa v poznih petdesetih in moram kljub želji po mladostnosti tozadevno brzdat konje. Cunje sem vedno jemala kot dobro embalažo, ki naj bi skrila slabo in povdarila dobro. Ob tem pa naj bi obvezno zadostila tudi osnovnemu namenu, torej ugodju telesa ne glede na vremenske razmere. No, tu pa zadnja leta naletim na probleme. Recimo ta teden - ohladilo se je, iz omare sem potegnila kostim in začutila veliko željo po kakšni toplejši, a tanki zadevici - saj razumete, puloverček, polpuli, morda kakšna dobra srajčka. Grem v kar nekaj trgovin in ponujajo mi: zelo dolg pulover (kakšna z lepim geštelom bi ga lahko imela za oblekco) z ogromnim dekoltejem, zelo debel puli brez rokavov, debel pulover dolžine do srede reber, majčke kjer je ena velikost za vse (si lahko predstavljate majčko, ki je krojena po telesu za št.36, ki jo obleče recimo ena s št.46?), pa tako z V izrezom do popka in 25cm patenta, ki po moje "sede" na sredo stegen. Ali sem že staromodna, odpisan primer? Ali to dejansko nosite? Za kakšno priliko daste gor angora puli brez rokavov? Kako se v zimskem mrazu počutite v debeli pletenini, ki ne sega do pasu, ali v takem ki sega do srede stegen, a je dekoltiran do maksimuma? Lisa

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. okt 2009 12:25

@ Jasna: Zajce, zajce! Če bo pa sreča, bo pa za malico pasulj na gradbišču iz Vendelininega vica! Tudi to je nekaj, v teh kriznih časih! fresh

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. okt 2009 13:57

Lisa je napisal/a:
. Ali sem že staromodna, odpisan primer? Ali to dejansko nosite? Za kakšno priliko daste gor angora puli brez rokavov? Kako se v zimskem mrazu počutite v debeli pletenini, ki ne sega do pasu, ali v takem ki sega do srede stegen, a je dekoltiran do maksimuma? Lisa
Jaz sem, dokler nisi povedala, koliko si stara, mislila, da si ena moja sošolka s faksa. Zdaj, ko vem, koliko si stara, ti pravi, da ni nihče "odpisan primer". Popolnoma pa razumem tvojo zadrego: Sama h kostimom najraje nosim enobarvne majčke brez ovratnika s kratkimi rokavi. In jih potem kupujem celo leto. Ko jih imajo kje na razprodajah, ko jih kje vidim, skratka, kupujem jih na zalogo in najbolje, da jih človek kupi kar v celotnem barvnem spektru, enkrat bo to že prišlo prav. Take majčke se dobijo do velikosti L. Če si XL ali pa XXL se dobijo take majčke pri Rašici ali Lisci, samo je tam že uspeh, če najdeš kaj enobarvnega. Glede kosov, za katere sprašuješ in ti malo ni jasno, kako se nosijo, gre pa takole: Za kakšno priliko daste gor angora puli brez rokavov? Za kombinacijo s kostimom v pozni/zgodnji zimi, ko je zjutraj mrzlo, čez dan pa sonce segreje ozračje za kakih 8 stopinj nad nulo. Angora zjutraj greje vrat, čez dan pa ne švicaš čezmerno (jasno imaš pa v kostimu nalepljene potnice). Plus ta angora se dobro kombinira s hlačami ali pencil skirtom za kak večerni/popoldanski/decembrski evetn. Kako se v zimskem mrazu počutite v debeli pletenini, ki ne sega do pasu.....Svoje dni so bile silno moderne, jaz sem takrat nosila angoraste puloverje do pasu, zraven sem imela tvidasta krila do gležnjev, spodaj pa sem imela bluzico, ki je šla čez boke in je bila v enaki barvi kot angora pulover ali pa je bila v totalnem kontrastu. Overall je bil ali jakna ali pa maksi plašč. Debela pletenina, ki ne sega do pasu, ali pa sega do bokov (slednjih je zdaj več) se namreč izvrstno kombinira s svetlečimi bluzicami. Tisti puloverji, ki so dolgi in bi bili lahko obleka, so v veliki večini primerov res ena katastrofa. Ker pletenina, ki gre čez sedalo in to tako, da v celoti sedimo na pletenini, dobi obupno obliko že po enkratni nošnji in potem gre vse samo na slabše. Tega sploh ni treba kupovati nobeni. Drugače se mi pa zdi, da je za tele dni (a se katera spomni tako hitrega prehoda iz poletja v zimo?) najboljša kombinacija bluzice/majčke in blazerja. Ker je telo v takem šoku, da misli, da je še bolj mrzlo, kot je v resnici. Za blazer in puli z rokavi je pa preveč toplo. Samo tanek puli in plašček je pa za moj okus sedaj premalo. Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. okt 2009 15:59

Vendelina jr. je napisal/a:
Včeraj siv plašček, sivo krilo, sivo tuniko, kakšno kilo metalic dolgih verig okoli vratu, sive rokavice, sivo trobico z resicami (eno stvar z resicami je treba imeti), sive salonarje za orožno dovoljenje, mejkap sivo-bakren, Vendelina jr.

Upam, da si komu jezik pokazala, da je malo poživilo resno sivino.......

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti