Jesenski oblačilni report

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. jan 2010 11:23

magnolija je napisal/a:
A ne rabiš za ''moški vozel'' dveh vrvi? magnolija

Torej je zelo primeren za zadosti dolg šal, kajne?  Od tukaj.

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jan 2010 13:00

Rimljanka, čestitke, točno tako, kot praviš. Moški vozel je tisto, ko konca vrvi (lahko je ena vrv, ki gre okoli nečesa, lahko sta dve vrvi) najprej povežeš v eno smer in potem ta isti gib še z druge smeri. Za razlio od ženskega vozla (to je tisto, kar delate čisto vsak dan, samo ne veste, kako se zadevi reče), ko vrv ali karkoli pač dvakrat povežete v isto smer. Konec koncev, ko v hipermarketih vagate sadje in potem povežete vrečko (dvakrat v isto smer), tisto je ženski vozel. Dolg šal se lepo pelje okrog pasu (bokov) in se potem ležerno zaveže in bo moški vozel lepo zadevo držal v enaki obliki cel dan. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. jan 2010 13:24

Šantung svila se lepo nosi tudi brez vozla, vržena čez ramo, ali ovita okoli vratu, lahko tudi zelo na ohlapno, če je šal dolg, pa se lahko vidi celo dekolte... (mene vprašajte, imam preko 120 šalov in jih nosim). Šantung svila je tako lepa, da se lahko da pod rever reklca, samo na eni strani, res da se malo pazi, da ne pade dol, gre pa. Šantung svila se zapne nekje na prsih z veliko broško, še boljše klipsno, da se ne naredi luknjice. Sicer pa, zakaj pa bi bil vozel komatast? Sama imam šantung svilo, turkizno modre barve, spreminjajoče se na vijola (one of my favorites), na eni strani šala, na drugi pa črn žamet, šal je kar dolg. In tudi širok. Pa ga tudi narahlo zavežem, pa je, (če piha zunaj in ga ni potrebno lovit). Jaz si okoli bokov nikoli ne vežem NIČ, ker me je na tem predelu več kot dovolj in ga nikoli ne poudarjam. S šalom ali nakitom pa lepo zgornji del, oprsje ipd... lidka [sonce]

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

20. jan 2010 18:28

Punci hvala, danes imam nek kokoškast dan :) Sem ga pa zato za kazen 10 x ponovila z dolgim šalom in mi je kar všeč. lp magnolija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jan 2010 13:34

Tule je še nekaj dobrih detajlov za kombinacijo oblačil v poznozimski sezoni. Posneto v dnevnih moške mode, ampak so tudi ženske zraven. Tista gepard plaščka sta pa seveda iz umetnega v krzna. http://www.style.com/trendsshopping/stylenotes/012 Vendelina jr.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. jan 2010 21:21

Atina, tudi v naši femili nas je nekaj z zelo dolgimi udi. zase vedno pravim, da se mi bodo na stara leta (ko bom puklasta) roke vlekle po tleh. Moja svakinja je 5 cm višja od mene in ima krajše roke. Pri nekaterih je bila narava zelo radodarna. bi rekla, da ne na najbolj pravem mestu. Zanimivo je pa to (Vendelina bo zagotovo našla ustrezno razlago), da je meni na splošno dovolj dolga garderoba italijanske in španske provenince, slovenske, švedke, nemške pa precej prekratka. Imam še dodaten problem, ki zaostri težavo z rokami. Širina ramen, namreč. Kot da bi celo življenje trenirala body building. Na splošno lažje dobim "lepe" hlače kot kavbojke. S slednjimi so kar križi in težave. mnoge znamke "se hvalijo" z dolžino 36, ki pa je v praksi precej eksotična. Lani sem po naključju odkrila San Oliver, ki ima lepo izbiro hlač moje dolžine. mimika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. jan 2010 9:07

Krohot ob "vendelina bo gotovo našla ustrezno razlago"..... Okej, malo tolčem po tipkovnici, ker ravno čakam, da prime barva za lase. Za vsakeo etnično skupino je značilno, da ima kolikor toliko podobne lastnosti telesa v smislu, kakšna je pigmentacija, kakšna je dolžina okončin, kakšne so tipične oblike kosti in ličnic, skratka, nek sklop etnično-rasnih značilnosti obstaja. Rasna antropologija se s tem na veliko ukvarja. Standardizacija teh ugotovitev za področje konfekcije sicer ni od včeraj. V bistvu so kombinacije mer ljudi začeli delati takoj po WWII. DIN so že zdavnaj izmerili kakih 180 in več ženskih kombinacij mer in nekaj manj moških. Samo proizvodnja na toliko kombinacij je malo draga. Zato je vsak proizvajalec povzel nekaj kombinacij in that was it. Dokler so bile proizvodnje oblačil bolj ali manj usmerjene na eno regijo, kakega silnega problema ni bilo. Italijanska oblačilna branža je oblačila ženske iz romansko-mediteranskega področja in take, ki so po fizisu bile podobne temu tipu. Po drugi strani so severnjaški brandi delali oblačila za ljudi, ki so, za začetek, v povprečju višji od prebivalcev z juga. Ko se je zadeva globalizirala, so oblačilni proizvajalci ugotovili, da morajo vendarle prilagoditi ponodbu različno velikim in širokim kupcem na različnih trgih. Indesit (to je korporacija, ki ima Zaro) je to dejstvo ponotranjil do stopnje, ki jo danes na veliko učijo študentov ekonomije. Ker oni imajo fazon da delajo ponudbo za regijo , na primer severna in osrednja Evropa (in potem znotraj te regije ves čas rotirajo zaloge iz ene trgovine v drugo, tako da deluje, kot da ves čas prihaja nova roba in se potem več proda). Ker jim je jasno, da kos, ki ga lahko prodaš v Hamburgu, lahko prodaš tudi v Moskvi, Pragi, Varšavi, Beogradu....ga boš pa blazno težko prodal v Sevilli ali Lizboni ali Malagi. It will not fit. Pri nas smo ravno tako na prepihu kultur in genetike, da se zelo vidi, kateri kroji ti bolj stojijo in kateri manj. In ženske že izkustveno vemo, da tiste, ki nosio italijanske kroje, slabše nosijo kaj severnega, nemškega, whatever. In obratno. In potem človek svoje nakupovalne navade temu prilagodi. Je lepo, da imamo tako široko ponudbo, da se v bistvu za vsako postavo nekaj le najde. Mene dejstvo, da mi morajo podaljševati rokave, v bistvu ne moti. Kupim en teden prej in počakam, da se zadeva podaljša. Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

25. jan 2010 12:59

Mene pa zanima kako naj nosim nadkolenke in dokolenke. Na gležnjarje? Spomladi jih nosim na balerinke, kaj pa zdaj ko je mraz? Opažam da ima veliko žensk dokolenke in potem obute škornje, tako da gleda ven 3 cm nogavice. V čem je potem fora dokolenke? saša

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

25. jan 2010 13:17

Spagon, meni je fora dokolenke v tem, da mi je fino toplo ... sara

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

25. jan 2010 13:34

Sara, itak, ma lahko je pa tudi lep dodatek (itak imaš še debele žabe spodaj), ane? Samo če ga znaš prav nosit :) saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti