Bakreni kotliček

auditor  

član od: 25.4.2007

sporočila: 12

tema odprta - 29. sep 2009 9:58 | ogledi: 6.299 | odgovori: 5

Pozdravljeni !

Oglašam se prvič, a forum prebiram redno že dalj časa.

Moje vprašanje se nanaša na bakreni kotliček + trinožno stojalo, katerega mi je kolega prinesel iz Bosne. Ker je znotraj pocinkan in mi je nek drug kolega rekel, da so se mu ob prvi uporabi pojavili nekakšni čudni madeži na hrani - me ZANIMA, kaj moram storiti pred prvo uporabo kotlička?

Lp A

auditor

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

29. sep 2009 10:21

ma kakšen je ta kotliček? nisem dobro razumela. Za kaj se pa uporablja? kaj kuhate v njem? Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 29. 2009 10:21

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

29. sep 2009 11:03

A so. zdej razumem. bo kateri drugi več znal povedat. vem, pa da je treba pazit, da ne pride zeleno, včasih so rekli, da dobi baker volka. Poznam tudi eno varjanto naravno za čiščenje bakrenih posod. Se fajn natre z surovim koruznim zdrobom in zdrgne. se pol sveti kot nov. Da bi se pa kej na hrano prijemalo, to pa ne vem. Bo še kdo kej povedal, ko ma več izkušenj. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. sep 2009 11:40

auditor, ni pocinkan ampak pokositran. Ni treba nobene priprave, le fajn ga pomij s detergentom za posode in veselo uporabljaj, da bi bili kakšni madeži si težko predstavljam. Morda vseen, za vsak primer, v čistem loncu prvo prekuhaj nekaj čiste vode, pa boš videl če je kaj.

ežoj

auditor  

član od: 25.4.2007

sporočila: 12

29. sep 2009 11:52

Hvala obema za trud. Po mojem bi tudi moralo zadostovati, če bi enkrat zavrel vodo (po možnosti fajn osoljeno). Mogoče pa obstaja še kakšna druga finta. Sem ravno kupil 3 kg bočnika, pa bi mi solze prišle, če nebi blo v redu ;-)) Lp A auditor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti