Kako odstraniti kuščarja iz stanovanja

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

21. sep 2009 15:29

Ko so bili otroci majhni, smo z veseljem prebirali knjigo V gozdu in na travniku. V njej je bilo tudi poglavje, kako si udomačiš kuščarja. Tako, da mu nastaviš kaplijico medu. Mi smo to preizkušali zunaj in je delovalo, prišel je polizat med. Nismo ga hoteli ravno udomačit, ampak videti če je res. Za notri pa kdove preizkusi, mogoče pride in ga ujameš. Probat ni greh. sweets

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

21. sep 2009 20:37

 Mene pa zanima, kako je mikrob preživela noč... v tisti sobi menda ne???

Sem že enkrat pobegnila iz hotela prav zaradi kuščarja v sobi... spakirala sem še nekako, da bi pa spala tam?!!

Nasja

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

22. sep 2009 9:05

Opravičujem se za pozen odgovor... Ja, zdaj sem že drugo noč brez težav preživela v isti sobi s to mrcino. :) Imela sva še eno bližnje srečanje, skoraj sem ga ujela s pomočjo mokre brisače in tupperware-style posode, pa je bil falot hitrejši in se mi je ponovno izmuznil. Sem si ga pa lahko zelo dobro ogledala in ugotovila, da je to najmanjši kuščarček kar sem ga kdajkoli videla, res je drobižek. Zgleda kot en mali krokodilček. :) Po tej epizodi se ni več prikazal, upam, da ga nisem na smrt prestrašila. Zjutraj mu takoj odgrnem vse zavese in odprem okno, da lahko gre ven ali pa vsaj na sončenje, tako v sobo prileti tudi ogromno žuželk... Rimljanka, a misliš da si sam najde dovolj hrane ali mu moram prinesti še kakšno dodatno muho? Ali pije vodo? Želim si ga pa spravit nazaj v naravo, ker se bojim, da mi v stanovanju pogine ali umre nasilne smrti... Imam namreč tudi mačkona, ki zelooooo rad lovi, obstaja pa tudi možnost, da ga kljub največji previdnosti speštam pri kakem premikanju pohištva ali kaj podobnega. In če se odloči oditi nazaj skozi okno, ga čaka dolga pot po zidu iz najvišjega nadstropja, in sigurno se bo našel kak sosed, ki bo tudi imel odprto okno in možno, da se bo potem preselil k njim... Ker vem, da niso vsi v bloku taki entuziasti za živali kot sem jaz, si res ne bi želela, da ga spodnji sosed mahne s čevljem. Zato si ga želim ujeti in ga spraviti v kolikor toliko varno naravo. Če bi bile razmere drugačne, bi ga pustila pri miru, tako pa... No ja, hvala vsem za odgovore. :) MamaF, sweets, bom poskusila s steklenico z muho in malo medu. Upam, da mi uspe. Poročam. :) LP, Eva

neznan uporabnik

22. sep 2009 9:14

Tole je pa v tem meglenem jutru prav ena lepa zgodbica, bravo Mikrob! Se mi zdi, da bo krokodilček še kar nekaj časa pri vas doma. Kako mu boste pa dali ime? japaja

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. sep 2009 9:16

japaja je napisal/a:
Se mi zdi, da bo krokodilček še kar nekaj časa pri vas doma. Kako mu boste pa dali ime? japaja
Ja, al pa ne, glede na to, da imajo v stanovanju tudi mačkona..... Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

neznan uporabnik

22. sep 2009 11:11

skrij mačkona, da kuščar ne poje...:) bananica81

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. sep 2009 13:46

Zanesljivo nisem pripravljena deliti prebivališča z nobenim kuščarjem. Ne glede na barvo in poreklo. Tudi z nobeno mišjo.

Sem prislijena prenašati vse hitronogarje ( Rimljanka, zdaj pa sem te), ki lazijo v moje podstrešno stanovanje. Zlasti ne tistih, ki delajo nenaročeno pajčevino, suhih južin, ob katerih mi zastaja dih.

Tulim pa samo ob velikih, zelenih kobilicah. In v tem me je težko preseči.

Se pa spomnim zgodbe s čveka, v kateri je Lisicka lovila skakače.

F r i n a

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. sep 2009 19:54

a to, s tuljenjem se da prepodit kobilce al zakaj tuliš? bannanna_v_slo ;)

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. sep 2009 10:26

bannanna je napisal/a:
a to, s tuljenjem se da prepodit kobilce al zakaj tuliš? bannanna_v_slo ;)

DA pride pomoč....

F r i n a

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

25. sep 2009 19:35

Mamamija pri nama čriček definitivno ni crknil, poročne hlače, ki so ostale po poroki na omai pa so konec vzele in romale v kanto. Se jih je tako lotil, da jih tudi v kratke hlače nismo mogli predelati.

Tako, da bi ga jaz definitivno čim prej ulovila in spustila nazaj v naravo. Brala sem, da lahko čriček kar precej škode naredi.

 

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti