Netlog =)

pomarančika  

član od: 3.3.2008

sporočila: 34

tema odprta - 18. sep 2009 16:18 | ogledi: 3.484 | odgovori: 12

Hej. Hvala vsem :)

Temo je spremenil(a) pomarančika dne 21. nov 2010 16:35

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. sep 2009 16:36

Priporočam ti, da se sama prijaviš na netlog s svojim profilom in si "prijateljica" svoje hčere. Tako boš kontrolirala, kaj počenja in kdo so njeni prijatelji. Isto velja za Facebook. Facebook je kar OK, ker imaš lahko svoj profil zaklenjen, tako da javnost nima dostopa dp tvoje informacije.S tem tudi nekako preprečiš, da bi kdo v tvojem imenu odprl račun in objavljal neresnično informacijo.

Hči naj se izogiba dejanskega (polnega) rojstnega dne, točnega naslova ipd.

Če bo vedela, da jo kontroliraš, ne bo objavljala nič neumnega.

Vanja

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

18. sep 2009 16:49

Na netlogu lahko imaš tudi svoj profil t.i. zakljenjen!Izogiba naj se polnih osebnih podatkov in slike,ki jih nalaga naj bodo "spodobne",pa seveda nickname tudi. toppy

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

18. sep 2009 23:16

Ja, drugo vprašanje pa je, Vanja, če jo bo hčerka potrdila kot prijateljico ;) če bo vedela, da je to njena mama, gotovo ne bo, če pa bo in bo kasneje izvedela, da jo je lastna mama "nategnila", bo pa nevihta :) in prav je tako. Ne vohuni za hčerko, nadzoruj njene vsebine le, če ona za to ve, nikakor pa ne na skrivaj. Ali se je res tako težko pogovoriti? s0ncek*

tuna1  

član od: 10.8.2008

sporočila: 49

19. sep 2009 8:03

Jaz sem prijateljica svoje hčere na Netlogu in na Facebooku pod pravim imenom in se ne skrivam. tuna1

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

19. sep 2009 8:17

Jaz sem imela profil na netlogu in facebooku. FB je ok, vsak dan ga uporabljam. Netlog pa sem izbrisala, ker sem ugotovila, da tam večina išče avanture. Ko so me kljub temu, da sem napisala, da nisem samska in iščem le prijateljstvo, začeli nadlegovati po telefonu, msn. Pa nimam pojma od kod tel. št. Iz imenika najbrž. Še ponoči sem dobivala klice in poslušala dihanje v telefon. Pa nisem edina, ki sem zato profil izbrisala. Na FB imam samo prijatelje, ki jih zares poznam in hočem kontakt z njimi. Tam še res nimam kakšne slabe izkušnje. http://basti.moj-album.com/

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. sep 2009 15:38

s0ncek* je napisal/a:
Ja, drugo vprašanje pa je, Vanja, če jo bo hčerka potrdila kot prijateljico ;) če bo vedela, da je to njena mama, gotovo ne bo, če pa bo in bo kasneje izvedela, da jo je lastna mama "nategnila", bo pa nevihta :) in prav je tako. Ne vohuni za hčerko, nadzoruj njene vsebine le, če ona za to ve, nikakor pa ne na skrivaj. Ali se je res tako težko pogovoriti? s0ncek*

 

Sončika, takole je: Starši morajo biti v prvi vrsti starši in poskrbeti za varstvo svojih otrok. Prijateljstvo pride, ko se otroci osamosvojijo. Dobri odnosi med starši in najstniki so skoraj oksimoron, čeprav sem sama na srečo pripadala manjšini. Če bi imela najstnika/co, bi bil dostop do FB ali netloga točno takšen, kot ga je opisala Tuna1. Otroku pač poveš, četudi zvija z očmi, da bo prijateljsvo obojestransko, ali pa dotopa do interneta, ne samo FB, ne bo.

Vse skupaj je dosti bolj enostavno, če so poti komunikacije odprte in otroku poveš, da ni treba ničesar skrivat, češ, "tudi jaz sem bila enkrat tvojih let in še vedno nisem pozabila, kaj vse se lahko dela!"

 

Vanja

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

19. sep 2009 19:26

Basti, kako se pa netlog izbriše? Bi ga tudi jaz rada, pa ne znam kleo

orhidejica  

član od: 25.11.2007

sporočila: 22

20. sep 2009 20:47

Pozdravljeni Jaz imam profil na netlogu,med prijatelji pa imam oba sinova in tut moža.Tako da prijateljuje kar cela družina.Glede varnosti otrok ,pa saj danes niso nikjer več varni.Fanta sta prijavljena tudi na FC,kar pa mene tudi mika.Na netlogu pač poveš in izdaš o sebi kar želiš,pokažeš slike vsem ali pa samo prijateljem.Osebno imam večina prijateljeljev ki jih osebno poznam,samo tri izmed njih ne poznam.Najdeš pa tudi včasih kakšno dobro idejo po kateri povprašaš avtorja.Sem zasledila izdelavo vizitk iz pergam papirja in je avtorica teh izdelkov bila tako prijazna in mi je razložila nekaj osnov obenem mi dodala nekaj povezav.Osebno nimam slabih izkušenj,res pa nisem nikomur posredovala tel.št.,Msn,niti e-mail naslova. Uživajte kjer koli ste prijavljeni obenem pa velja da po pameti. lep večer še naprej orhidejica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. sep 2009 21:20

orhidejica je napisal/a:
Pozdravljeni Jaz imam profil na netlogu,med prijatelji pa imam oba sinova in tut moža.Tako da prijateljuje kar cela družina.Glede varnosti otrok ,pa saj danes niso nikjer več varni.orhidejica

Joj, a v živo ne zadošča? Glede zadnjega stavka pa:  kar takole greš mimo......? Vsak po svoje....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti