Marmelade brez sladkorja

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

3. jul 2003 7:39

NOA, vsak ima pravico, da verjame v svoje znanje in izkušnje....težave z nepravilno prehrano pa se pojavijo zelo pozno, približno pri starosti 45 let dalje....torej težave ki jih povzroča npr. sečna kislina ki jo zaužije človek z mesom -nalaganje v sklepih po celem telesu (ne glede na to koliko se rekreirate) obloge na debelem črevesju (preberite si samo zanji prispevek v reviji ZDRAVJE o izipiranju črevesja)...obloge na ožilju, zamašene najmanjše kapilare , ki preprečujejo prekrvavitev na vseh koncih končnih postaj ožilja,posledično povišanje pritiska in srčnih težav, da ne govorim o zakisanosti celega telesa zaradi kisle in mnogo prekisle krvi...kožnih obolenj zaradi zapacanega črevesja, ki ne more dobro delovati in dermatologi to vse dobro vedo, ampak so nemočni in ljudem predpisujejo zelo škodljive za kožo KORTIKOSTEROIDE KI DOBESEDNO TANJŠAJO KOŽO ki po prenehanju mazanja še bolj eksplozibno pušča razne izpuščaje....ljudje pa se bašejo še naprej in nič ne storijo za boljše zdravje......vsak bi bil rad zdrav, samo za to ne bi nič storil, PRAV NIČ.....vsi od zdravnikov zahtevajo čudeže, ki jih zdravniki ne morejo narediti, samo človek sam se lahko pozdravi, oziroma samo človeško telo samo se lahko pozdravi, če ga pravilno hranimo....bela moka,beli sladkor in SOL so največji sovražniki našega tako prefinjenega organizma....že desteletja nazaj so zdravniki dobro vedeli, da skoraj vse težave nastanejo zaradi "zakisanega telesa"-zakisane krvi in zapacanega črevesja....zato so bolnike obvezno klistirali in jim puščali kri, kar je najmanj škodljivo za človeka in najbolj uspešno...danes pa zdravniki bolnike -prenažrte ljudi z vsemi "dobrotami" futrajo z zdravili ki ne zdravijo, ampak samo zatajijo bolezni, ki se počasi spreminjajo v kronične bolezni, slej ko prej pa itak zopet butnejo na dan, če ne drugače pa v končni fazi kot RAK...... vi se kar lepo tolažite in verjemite, da majhni pregrehi ne morejo škoditi....ali v vaš avto za katerega je predpisan bencin, lahko nalijete nafto?....seveda ne, ker bi ga bilo potrebno totalno izprati.....v vaše telo pa tudi ne morete metat vse svinjarije, slej ko prej se bo motor ustavil......avto peljete vsako leto na pregle in še vmes, če kaj zaropota, sebe pa skoraj nikoli........pa dober tek želim...... Herman Teron

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. jul 2003 9:37

Dragi gospod Herman! Gospa Alja me je vprašala za moje mnenje in prav prijazno sem ji ga podala. Zelo pazim na prehrano in uporabljam zdrava in kvalitetna živila. Kot ste prebrali, je bil govor o konzervansih. Menda ja ne zagovarjate uporabe le teh? Ali je bolj zdravo, da svoje ljube otroke pitam z njimi, kot da jim ponudim dobro domačo sladko marmelado? V teh časih je res težko zdravo živeti. Seveda je to kaj je za nekoga zdravo zelo vprašljivo in relativno. Z ničemer se ne tolažim, verjamem pa predvsem v svoj občutek, kaj škodi in kaj ne. Nisem nenačitana in nerazgledana tepka, in ne polagam svojega zdravja in zdravja svojih otrok na ramena zdravnikov. Nasprotno. Celo zelo veliko naredim sama zanj. In predobro se zavedam njegovega pomena! Pozitivno mišljenje, veliko dobre volje, smeha, gibanja, ljubezni, v kombinaciji z okusno in pestro prehrano. To je tisto pravo! To da kvaliteto dnem, ki so nam namenjeni. Če mi je v nepopisen užitek skodelica sladke opojne kave, ali rezina domačega kruha z žličko sladke marmelade v prijetnem nasmejanem vzdušju moje družinice, mi to zagotovo ne bo skrajšalo življenja. Če pa bom obremenjena ves čas s tem, kaj lahko in česa ne smem, pa bom nezadovoljna in tečna razavalina. Moram priznati, da me je razburil in kar malo prizadel vaš neposredni napad. Zagotovo forum ni namenjen temu, ampak zgolj izmenjavi mnenj. mar ne? Upam da nisem bila nesramna, kajti to ni bil moj namen. Nikomur ne vsiljujem svojega mišljenja, niti svojega načina prehrane. Svojim otrokom poskušam nudit tisto, kar mislim da je najboljše za njih. Upam da si ne belite vsak dan glave z vsemi nevarnostmi, ki pretijo vašemu zdravju. Večino bolezni si prikličemo ljudje ravno s svojo psiho. Pošiljam vam eno tono sončka, da tale deževen dan ne bo pretemačen in seveda vam želim veliiiiiko zdravja in židane volje! Lep pozdrav!

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. jul 2003 9:54

Joj, tako mi ne da miru, da moram še nekaj malega dopisat. Rada bi samo še povedala, kaj je zame nezdrava hrana in česar ni na našem jedilniku. Pohanje, ostalo cvrtje, zaseke, klobase, salame, ocvirki, svinjska mast, slanina, čipsi, smokiji, zabele, prežganja, zelo mastne in od sladkobe kar pekoče sladice, paštete, konzerve, kupljena zamrznjena živila in pripravljena zamrznjena živila, instant variante juhic, testeninic, omakic,... To, ja, s tem se stinjam, da je to prava nesnaga, ki jo marsikdo nezavedno baše vase in tako ravna s svojim telesom slabše kot s sosedovim smetnjakom! Sladka marmelada in sladka kava in sladka domaša slaščica. Ne, to pa zagotovo ne. Joj pa sem se res pustila sprovocirati, kot že dolgo ne. No, pa nič zato. Morala sem, če ne bi me preveč tiščalo in mi ne bi dalo miru. To pa škoduje moji dobri volji in s tem tudi zelo neposredno mojemu zdravju! Pa še en lep pozdravček!

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

3. jul 2003 9:57

Res idealna Slovenska druzinica, maksimalno popolna! Ali si mogoce pomislila na to, da ni probelm v tem da sladkorja ne jemo ker se bojujemo z obvecnimi kilami, ampak zaradi (resne) bolezni v druzini? Hvala za opis tvoje druzine! Pa brez zamere.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. jul 2003 11:28

Draga Alja, nobene zamere, samo nejeverje, da sem stvari res napisala tako dvoumno in si jih vsak tolmači po svoje. Moja družina ni popolna in mislim da nisem tako napisala in iz tega se verjetno ne bi bilo potrebe norčevat. Mislim da se jaz nisem norčevala iz nikogar. Če pa radi živimo in smo vesele in razposajene narave, kljub težavam, ki nas pestijo,( in smo jim izpostavljeni tako kot vsi), se mi pa menda ni treba opravičevat, ali imet slabega občutka. Žal mi je, za zdravstvene težave vaše družine. Ampak jih verjetno uspešno premagujete s pomočjo prilagojene prehrane. S tem se absolutno strinjam in z vsem srcem podpiram. Ne vem zakaj potem sploh razmišljate o drugi varianti marmelade, kot taki, ki je pripravljena brez sladkora in z želinom. Tukaj je treba pač potegniti črto in dati prednost stvari, ki nekomu manj škoduje. Se pa strinjam tudi s Stašo, ki kot ponavadi razmišlja zelo dobro! V te razne bio variante niti slučajno ne verjamem, ker so ponavadi dosti manj bio, kot tiste, ki to naj ne bi bile. "Zdravo" živeti, se pač, na tem našem ljubem planetu, očitno več ne da. Da se pa poskusit živeti čim bolj zdravo, kajne? Zagotovo ne bom več odgovarjala na takšne provokacije, ker je na žalost res, da ljudje težko prenesemo mnenje, ki kakorkoli odstopa od našega. Pa res je tudi tisto, če gre sosedu boljše od nas, se požremo od nevoščljivosti, kakor pa zavohamo da gre nekomu slabše, se naslajamo nad njegovo nesrečo. Po mojem da res Kulinarika ni mesto za take diskusije, provokacije in metanje kosti prepira lačnim zverincam (samo prispodoba, da ne bi slučajno kdo narobe razumel...) Lep pozdrav!

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

3. jul 2003 17:30

Glede trznice se strinjam, v nasem kraju prodaja na trznici nek gospodic, ki zatrjuje, da vse pridelajo doma. Ko jih vprasate, kje se kmetija nahaja, samo nekaj netocno zamomljajo, tako da mislim, da nimajo kmetije, ki bi pridelala vso to hrano. Baje jih veliko kupuje pri grosistih in potem prodajajo naprej. To se mi zdi popoln absurd, saj hrano kupimo z dobro namero zdravega prehranjevanja, obenem pa to ni. Pravo zastrupljanje. Enkrat sem na avstrijski televiziji gledala reportazo iz bio trznice, ko so prodajali bio stvari in so jim dokazali nasprotno. od jajc do solate!

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

4. jul 2003 7:09

par dni nazaj sem bil malo v toplicah in opazoval ljudi okolii sebe.....sami predebeli ljudje....niti enega nisem videl, da bi imel normalno kilažo......žena, otrok in mož na inv. vozičku....očitno po možganski kapi (ena stran telesa oslabljena).....mož se je z vozičkom celo popoldne tiščal k nekemu zidu, kjer je imel pepelnik,pivo....kadil je cigareto za cigareto in žena mu je dvakrat v popoldnevu prinesla pivo....sedel je dobesedno na soncu in kadil,kadil,kadil in pljuckal pivo.....tudi on je imel bistveno preveč kg, da ne govorim o prinašalki piva, ki je bila debela za umret.....otrok se je igral v bazenu, žena pa je brala dr.romane in verjetno sanjala o pravi ljubezni z dr. xyc......zakaj sploh to pišem....vsak bi bil rad zdrav, samo za to ne bi nič naredil, ne bi se odpovedal "zdravi pečenki,tenstanemu krompirju" pivu,cigaretam....vsi pričakujete, da bodo zdravniki ko bo potrebno dali vse od sebe in vas reševali....zdravniki pa takšne moči sploh nimajo, oni samo potišajo bolezen z dragimi nezdravimi medikamenti...ko pa jih nehamo jesti, pa bolezen še huje privre na dan.....ne zavedamo se tega, da samo telo samo lahko pozdravi samo sebe....to pa se zgodi samo tedaj, ko mu mi zavestno vnašamo zdrtavo hrano....to pa je izključno samo ŽIVA HRANA, torej čim več SUROVE HRANE, čim več sladkega sočnega sadja......sicer pa je to samo moje mnenje in pišem samo zato,, da bi morda še kdo od vas pomislil, da imam morda pa le prav in bi spremenil svoje grde razvade......brez veze je pisati, jaz pečem samo RES domače pecivo, ki ne more nikomur škoditi....bela moka in beli sladkor v vsakem primeru zelo škoduje in se ne slepiti s tem..... Herman Teron

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

4. jul 2003 10:11

Vse lepo in prav, z vsakim se do neke mere strinjam. Ampak pod temo Marmelade brez sladkorja pa tale debata po moje ne paše več. Kaja

neznan uporabnik

4. jul 2003 10:25

Tudi meni se zdi, da bi tole morda bolj sodilo kam drugam, saj se niti slučajno več ne pogovarjamo o marmeladah brez sladkorja, ampak o čisto drugem. Mimogrede: rada delam marmelade, ampak nikoli nisem upala naredit marmelad čisto brez sladkorja, ker nisem vedela, a bodo dobre: a ni marmelada samo iz ribeza precej kisla? Letos sem imela veliko ribeza, pa sem poleg želeja z malo sladkorja (zelo dober!) naredila čisto svež sok brez vseh dodatkov, ki je bil tako kisel, da je bil skoraj neužiten. A kdo ve, kako so narejene marmelade, ki jih kupiš v trgovini, na njih pa piše, da imajo 100% sadni delež, so čisto brez sladkorja, pa so vseeno dobre? Morda je trik v bolj sladkem sadju ali kaj?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jul 2003 11:16

Hja, če sem malo zlobna-morda je trik v umetnih sladilih? To res ni sladkor! LP P.s. Ta primer je podoben tistemu, ko na rastlinskem olju piše, da ne vsebuje holesterola - saj ga res ne - holesterol nastane šele v jetrih! cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti