Svečke za na torto

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

tema odprta - 5. sep 2009 16:46 | ogledi: 6.647 | odgovori: 10

Me je kar sram, že tretjo temo danes odpiram...

Zanima me, če veste kje bi lahko kupila svečke za na torto, ki so take kao čarobne, se ne ugasnejo če jih pihaš, se oziroma nazaj prižgejo?

lp!

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. sep 2009 17:38

Jaz vem samo za Pekarno Vrhnika v Črnučah - tam sem jih enkrat videla. Drugače pa mogoče v kakih večjih Sparih, Mercatorjih ...

Atina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. sep 2009 18:03

Ojoj! Neeee! Bom napisala kar se da spodobno, takole v pomislek. Na tortah, na katerih upihijejo sveče, vedno najdejo DNA, po navadi slavljenca. Še posebej če so to otroci. Vem, pa, da nekako pašejo k otroškim rojstnim dnem. Se jim zelo vljudno izognem: Sem tako sita, da torte niti probat nemorem.

Vanja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. sep 2009 23:44

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ojoj! Neeee! Bom napisala kar se da spodobno, takole v pomislek. Na tortah, na katerih upihijejo sveče, vedno najdejo DNA, po navadi slavljenca. Še posebej če so to otroci. Vem, pa, da nekako pašejo k otroškim rojstnim dnem. Se jim zelo vljudno izognem: Sem tako sita, da torte niti probat nemorem.

Vanja

Hehe, Vanja, jaz sem decembra hčerki naredila torto barbiko in ker nisem imela ideje, kam dati svečke, sem naredila mini tortico, posebej za svečke. Oblečeno je bilo v tičino. Pojedli je nismo in pozneje, ko sem pospravljala, sem videla kup pikic na tej tortici in imela isti preblisk kot ti :)

Atina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. sep 2009 0:09

Pravzaprav je bil preblisek, ki se je kasneje izkazal kot utemeljen. Enkrat, prcej po tem, ko sem jaz to objasnila možu, je na nekem RD en fantek dobesedno pljunil na svojo torto (kaj češ, se zgodi!). Ostali so potem jedli le tisti del, ki je ostal "neoporečen". Potem so na isto vižo naredili en CSI show ( veliko podatkov v tem šovu je namreč tako nemogočih, da jih kar naprej preverjam in izkažejo se kot precej dobra resnica), tretjič so to potrdili na oddaji Mythbuster, kjer delajo raznorazne zanimive poizkuse in ali dokažejo, da je nekaj mit ali pa da je resnica.

Zanimivo! Vsekakor pa, naj živijo svečke za majhne slavljenčke. Malo bolj zreli, naj si pa nabavijo fen, hehe.

Vanja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

6. sep 2009 18:22

Mi smo pa enkrat tako veselo dali take svečke na eno torto, ki je bila namazana s smetano in posuta s kakavom. Je bila cela jedilnica od kakava. Saša

Mir in dobro!

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

7. sep 2009 12:06

meni te čarobne svečke niso všeč, ker na torti ostane kot neki pepel. Je škoda torte, ki pride uničena in tistega, ki se je trudil delat to toro. Drugače jaz sem jih vidla v intersparu.

Majda

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. sep 2009 14:13

Naša mala je imela za prvi rojstni dan svečko, ki se ni dala upihniti ( saj tudi sama ni znala pihati ) in sem jo kupila v Intersparu. Smo jo poskušali vtopiti, ker ni in ni utihnila in še en mesec kasneje, ko smo jo potegnili iz zalivalke, je tulila.

Letos smo imeli 4 pakate sveč, da smo vsaj en paket našli. Pihali smo vsi in smo potem pojedli  vse DNK.

Čez čas je mala videla vžigalnik v obliki vžigalice, s katero sem prižgala obe svečki in zapela Vse najboljše.

ERgo, torte brez sveče ni.

Glede DNK pa me ne bo konec. Upam, da me bo polnoletnosti izdatno poslinila in bo najbrž drugo leto sama pihala.

Ji je pa vščeč tortna fontana: ene veeeelike oči. Meni tudi. 

 

F r i n a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. sep 2009 16:03

Ja, frina, dokler je otrok tvoj (moj), ni problem.... No, finta je v tem, da je tam še kaj drugega kot DNA.

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. sep 2009 6:37

frina je napisal/a:
  Pihali smo vsi in smo potem pojedli  vse DNK.

Glede DNK pa me ne bo konec. Upam, da me bo polnoletnosti izdatno poslinila in bo najbrž drugo leto sama pihala.

F r i n a

Ja, tako je s to DNA, da je povsod.....zato popolnega zločina ni. In, ko jo pojemo, jo pač prebavimo, a ne? Kot DNA vsake solate, jabolka, sira, tofuja, paradižnika, pa tisto iz govejega zrezka, škampa, hobotnice ali kobilice... Saj nikoli ne pomislimo, koliko in čigave DNA pojemo s hrano, a ne? Aja, sem pozabila na DNA milijard bakterij, ki jih vsak dan pojemo......

Da o kakšnem poljubu, "daj mi en dim",.....sploh ne govorim.

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

9. sep 2009 6:50

Uf, če dobr pomisliš, je življenje ena hudo nevarna reč Ampak kaj vse nam gomazi znotraj telesa!! Kakšna norišnica je šele v nas samih! Srce pumpa, kri šiba sto na uro, levkociti letajo gor in dol in iščejo sovražnike, slina teče v potokih, v želodcu vulkan, črevesje se premika kot ena gosenica, iz kože nam rastejo dlake, lasje..molekule se razbijajo, na novo sestavljajo, ko kihnemo, povzročimo orkan, ki vse odnese, v mehurju se stanje vodotoka venomer spreminja, jetra reciklirajo, pljuča se napihujejo in krčijo, se borijo s katranom.... se dogaja boljš kot v marsikaterem filmu. Pa potem še možgančki...tam preskakujejo iskre, strele sekajo... Torte pa brez svečk tudi zame ni. Kot ni življenja brez luči. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti