Pre-fall, oblačilni report za novo sezono

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

24. avg 2009 8:58

Jeeej zdej sem pa bolj navdušena. hvalaa evagirl

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

24. avg 2009 9:33

Imate prav, kapo dol pred Vendy , ki iz hobija zmore naredit takšen presežek znanja o oblačenju. Zase menim, da to temo obvladam, a tako kot Vendy področja nimam popredalčkanega. Bravo! juma

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. avg 2009 9:33

Pa še ena skromna zahvala od mene. Toliko uporabnega in tako razumljivo napisano! Res hvala!

kozamurnik

sporočila: 2311

24. avg 2009 10:29

Jaz tudi! Imam eno sorodnico(majcena,okrogla,153cm,ponavadi tam 57-59 kg,30 let. Vedno zapravi celo premoženje( no, saj denarja ji ne manjka) za cunje z izgovorom, da ne najde za njeno postavo v normalnih trgovinah, pa obiskuje drage butike. Samo kot primer: lani si je kupila komplet za 500 evrov(!!!) in sicer netopirsko bluzico in hlače v stilu worker.Ni, da bi govorila,kako je izgledala. Očitno je podjetna lastnica izrabila priliko in za med prodala nekaj, kar bi morala podariti, tako obupna je v tej opravi. Kako prepričati mlado damo, da se mora problema s svojo postavo lotiti s popolnoma drugega zornega kota ? Pa kaj sploh lahko da nase da se malo poveča in zoža? Naj dodam, da ima pa zelo lep obraz, krasne lase, mislim da bi nekako morala" usmeriti poglede v glavo , kako, pa ne vem. Hvala vnaprej! P.s.mislim da bi lahko odprla stalno modno rubriko,nekako svetovalnico ,glede na veliko zanimanje.Res super! kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 24. 2009 10:32

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

24. avg 2009 13:23

Vendelina bi morala odpreti stalno rubirko v kakšni reviji ali pa imeti lastno oddajo namesto Lorelle :) Gledanost bi bila zagovotovo visoka. Tole je res kot en priročnik Vendelina, hvala tudi v mojem imenu! Gigi_84

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. avg 2009 13:38

Jp, jaz se tudi strinjam. : ) : ) In globoke poklone Vendy za vse tole... lidka [sonce]

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

24. avg 2009 13:45

Vendelina jr., 1000 x hvala. Si res zaslužiš en orng kofe za ves svoj trud. Grem zdaj po meter, potem pa veselo na delo. Jesen že kliče.

Julija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. avg 2009 13:51

O, živjo, tole pa prav paše Ežoj, a si že doma? Kozamurnik, tisto gospo kar pošlji k meni - jaz z veseljem pomagam pri izboru oblačil - velja tudi za vse ostale, ene punce to itak že veste. Si mi pa spet dala eno iztočnico, danes sem nameravala povedati nekaj o osebnem izboru barv in kombiniranjem in bom tale primer uporabila za elaboracijo, okej? Skratka, če katero zanima, kako se zlagajo barve, bo to v drugi polovici odgovora. Zdaj pa resno: tista mlada žepna Venera, ki pravkar vstopa v izvrstna leta (život ipak počinje nakon tridesete) se pač vidi in gleda na kontraproduktivne način. Dokler se človek v resnici ne pogleda, v smislu, da sprejme svoje telo, do takrat je zgolj slučaju prepuščeno, da bo našel prava oblačila. Bolj verjetno je, da bo z napačnimi izbori pokazal, kakšen bi rad bil. Tudi je res, da se na obešalnikih najde toliko grozot, da se vedno znova sprašujem, pa kdo za vraga je tole oblikoval, kdo je tole odobril in kdo je potem tole nabavil...najmanj trije morajo biti v verigi, preden se nesrečnik potrošnik ujame na limanice. Kozamurnik, tisti gospe morda poskušaj razložiti zgodbe o jabolkih in hruškah v smislu postav. Konec koncev, a ni seksi, če svojo postavo označiš s sadežem? Potem naj gospa ugotovi, ali je bolj jabolko ali je bolj hruška. Čeprav, glede na višino, mi tole bolj po jabolku diši. Manjša in nižja jabolka svetujem, da preusmerijo fokus na od prsi navzgod in od stegen/kolen navzdol. Fokus na glavo se najbolje doseže z dobro frizuro. Ravno za žepne Venere je striženje na paža prava rešitev. Zdaj so se v našem mestu po salonih že toliko verzirali, da znajo lepo striči sloje las, tako, da pride zadaj malo dvignjen volumen, da se vidi vrat, spredaj pa ni preveč las (da ni učinka uhljev od kokeršpanjela, kar se je lani spomladi še dogajalo). Glede frizur in sprememinjanja frizur sama navijam za moške frizerje - moški nas drugače vidijo in nas poskušajo narediti lepše, ženske pa ravno nis(m)o vedno v taki formi (vsaj zase vem, da če nisem v formi, potem tudi oblačilnih nasvetov ne delim v obliju, joj, samokritika). Krajše pričeska malemu jabolku ne bo naredila usluge, se mi zdi, da je paž dolžina najboljša. Daljši lasje pa bodo malo jabolko še zmanjšali, ergo odsvetujem. Namesto netopirskih rokavov in takih grozot (je res, če te opetnjastijo v trgovini, to naredijo obilno in izdatno) bi raje izbirala oblekice A kroja. V jesenko-zimskih serijah imajo Max&Co, Mango, Zara, Sinequanone že več sezon na lagerju super oblekice, ki se lahko nosijo kot tunike ali pa kot oblekice (pri 153 bo tisto mirno neslo do kolen) s kratkimi rokavi. Spdaj bodis kombiniraš kontrastno dolčevito ali pa spodaj nimaš razen linžerije nič in daš čez črno usnjeno jaknico (ki jo bomo letos imele vse oblačilno osveščene punce, a ne?). Npr, jaz imam zdajle pred očmi eno rdečo oblekico od Zare (sorči, lanska edicija, sem pa videla letošnje bež) in to bi kombinirala s črno dolčevito in črnimi nogavicami in črnimi čevlji in bi totalno ustavljalal promet. Pa te iste variante sem videla tudi v tvid-ribja kost izvedbi (in npr da zraven vijola dolčevito in vijola štumfe in vijola gležnarje), pa srebnočrni izvedbi, pa rjavo zlati izvedbi...skratka, za 500 EUR se da takoj zložiti 4 kombinacije inkluzive čevlji. Mala jabolka naj nosijo bluzice, ki so čim bolj tajlirane in naj bodo čim bolj minimalistične Kakšni volani in bordure ne delajo usluge). Krila in hlače se usedejo na bokih in naj si bluzice in majčke zatlačijo v krilo in hlače. Pas naj bo na bokih in naj bo ekspliciten (v smislu, usnje, uaponka in te stvari), drugače se hitro ustvari vtis večne nosečnice v 17. tednu (je fino biti noseča v sedemnjastem tednu, samo ne vse dni v letu). Krila so ožje krojena, lahko pa imajo jabolka tudi krila, ki so blago, poudarek na blago, rezana na ven (posnemajo A linijo). Kroj blazerja: univerzalno prijazen kroj, do bokov z odprtim izrezom in malo gumbi. Ta kroj namreč podaljšuje in oža postave. Sedaj pa še nekaj o barvah in kombiniranju. Tisti, ki nimamo lepe temne afriške polti (in ki smo v divji večini na našem kontinentu), niti nimamo lepe mandljevo temne hindujske polti - obojim namreč pristojijo več ali manj vse barve, moramo usklajevati barvno skalo oblačil s svojo pigmentacijo. Saj vem, da je večina o tem že nekaj slišala, ampak ponovomo lekcijo: Pigmentacija pomlad: Svetla pomlad so ljudje s svetlimi lasmi do mišje blond in svetlorjavimi lasmi, svetlimi modrimi, modro-sivimi, modro-zelenimi očmi in svetlo poltjo, ki je svetla tudi poleti. Ten je svetlo-do sivkast.Pod temno pomlad spadajo ljudje s svetlimi očmi, temnimi lasmi in s poltjo, ki se poleti hitro opeče, redko pa tudi ohrani lepo zagoreno barvo. Svetle pomladi so Jelena Veljača, Liv Ulman, Gwyneth Paltrow, za temno pomlad pa mi ta tenutek pade na misel samo Sherilynn Fenn. Pigmentacija poletje: Svelto poletje so svetlolasi ljudje, modre ali zelene oči, ki pa poleti zelo lepo zagorijo. Temu jaz ljubkovalno pravim "švedska karamelica", in s tem mislim na Patricka Sjoeberga in veliko zanimivih Skandinavcev obeh spolov. Svetli poletji sta tudi Kate Winslet in Katarina Kresal. Temno poletje pa ima temne lase in modre oči ali pa modro-zelene oči. Svetlo ali temno poletje, tudi tu ima koža ima rahlo bakren/rdečkast odtenek.Temna poletja so Clive Owen (punce, ne preveč stokat), Bernarda Marovt, Blanka Vlašić, Barbara Mori, Jane Fonda- Pigmentacija jesen: Svetle jeseni predstavljajo keltski tipi v smislu svetla polt, pegice, rdečelasci, modre, zelene ali rjave oči, večni uporabniki faktorja 50 na soncu, koža je rahlo rdečkasta. Svetla jesen je Nicole Kidman. Pa Sarah Ferguson tudi. Temna jesen pa ima kostanjevo do temnorjave lase, zelene ali rjave oči in vse barve vmes, pegice ali pa ne in rahlo bakreno polt. Temne jeseni so: Julia Roberts Iris Mulej, Primož Kozmus, Susan Sarandon, Geri Haliwell. Pigmentacija zima: Sem spadajo temnolasi in temnooki ljudje, koža ima rahlo sivkast odtenek. Svetle zime so Sandra Bullock, Antonio Banderas, Jennifer Lopez, Salma Hayek, temne zime pa bolj ali manj pokrivajo tisti, ki imajo gene daljnega Vzhoda. Na različne pigmentacije se barve različno podajo. Tako npr so pasteli najboljši za pomladi, medtem ko so na ostalih malo manj. Na zimah so pasteli itak katastrofalni. Potem so jasne (clear colours) super na poletjih in zimah, na jesenih in pomladih pa malo manj. Pa tople barve so super na jesenih in poletjih, na pomladih in zimah pa ne tako super....A sem vas preplašila? NI tako hudo. Namreč, imejte to v mislih, ko boste izbirali barve za majčke, bluzice, bolerčke, skratka, za barve, s katerimi boste kombinirali strateška oblačila, ki so ponavadi v temnejših barvah. Recimo, da ste si omislile super kostim v večni sivi barvi (gre na več-ali-manj vse pigmente) in zdaj iščete stvari za zraven: najdete eno rdečo stvar: dajte tisto rdečo blizu obraza in poglejte, kak barvni učinek naredi. Če delujete, kot da vam je slabo, iščite NOVO rdečo. Morda je tista rdeča šla preveč v vijola-jagodno smer, vi pa ste jesenski tip in vam ta vijola podton ne odgovarja. Iščite potem bolj v toplem delu rdeče barve, kjer je zraven še kaj rumenkaste. Jeseni in pozimi je dobro, da vemo, kakšen tip smo, kadar kombiniramo z belo barvo. Snežno bela (v smislu bela majčka, bluzica v kombinaciji s črnim kostimom) bo poletja in jeseni naredila totalno bolehne. Naj raje izberejo kaj bež barve. Ravno obratno pa bež in jajčna lupina ravno zelo ne izboljšajo pomladi in zim. Ko kombinirate kontraste,(doma ali pa v trgovini) je dobro, da imate nekaj predznanja. Poglejte, kaj je o barvah odkril že mojster Itten (so njegovi barvni krogi in študije kontrastov tudi na netu, gugl jih z veselejm servira) in se magari z natisnjenimi plonkceglcom Ittnovih kontrastov odpravite v trgovino ali pred omaro. Če nimate pa nič od tega, pa še vedno velja naslednje pravilo: vsak barvni kos približajte obrazu in potem primerjajte, kako vam te barve pristojijo ali pa ne. In naj bo barva še tako vražje moderna, če ne gre na vaš ten, jo mirno preskočite. In vedno barvo kombinirajte z barvo vodilnega oblačila. Prav začudene boste, kako se npr siva super kombinira s temno rdečo in rdečo, medtem ko se črna z obema barvama sicer kombinira, vendar slabše. Skratka, vedno v trgovini barvni kos približajte barvi vodilnega oblačila. Če ga nimate s sabo, poiščite kaj primerljivega kar v trgovini. Trgovke vam bodo rade pomagale. Oziroma, če je stiska huda Če res ne morete brez kakšne barve, ki vam je všeč, pa vam objektivno ne paše, imate vedno lahko tako torbico. Hudega ne bo. Vedno imate lahko melancana vijola torbico (ta barva ne gre na noben bel ten, medtem ko je Naomi Campbell v tej barvi fenomenalna). Tudi imate vedno lahko fres roza rokavičke, tudi če ste svetla jesen (in bi vas take barve majčka definitivno poslabšala) in fres roza čeveljce v kombinaciji s sivimi kostimom, oblekico ali plaščkom. Po drugi strani: če ste svetla pomlad in če bi rade dobo izglele, boste ultimativno dobro delovale v barvi (vse barve so mišljene kot barve majčk, bluzic, dolčevit, bižuterije, šalov, pasov) slivove meglice. Ta barva je narejena samo za pomladi, ostali jo bomo raje preskočili. Ultimativno dobri barvi za jeseni sta barva žada in indigomodra v kombinaciji z bakreno Za zime sta letos najbolj aktualni bordo, ki vleče v črno in nočno-modra (to je modra na meji s črnim) Za poletja je pa še posebej super sivosrebrna barva. Vendelina jr.

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

24. avg 2009 14:04

En takle post, kot je od Vendeline jr., je celo veliko bolj uporaben kot neka Bleščica, kjer teden za tednom gledam intervjuje s kreatorji v vzponu. Ženske potrebujemo konkretne nasvete. In točno to je tukaj point. Vendelina jr., absolutno se strinjam s tvojim mnenjem o dolgih/kratkih laseh. Pa tudi tisto, da s kratkimi lasmi ni dela, je čista izmišljija. Če hočeš frizuro, je delo. Če ti ni mar, kaj ti štrli iz glave, ni dela. Sama nisem bila pri frizerju že več kot 5 let, ampak imam zelo dolge lase, skrbim za njihov lesk in izgled. Sama se barvam, sama se strižem. Prihranek usmerim v vrhunske lasne izdelke, kar se res splača. Moje mnenje je sicer, da je za vedno dober izgled najprej nujnih pet stvari: 1. Negovani lasje; 2. Izdelana linija obrvi; 3. Negovana koža; 4. Negovani zobje; 5. Negovani nohti. Če to štima, se da z malo črno oblekico, maskaro in glossom čisto dostojno zvoziti vsako situacijo. Danes sem za v službo oblekla malo črno + črne sandale+rdeči nohtki, pa so mi rekli, če grem na poroko, pa da sem kot princeska ipd. Toliko o oblačilni osveščenosti na delovnem mestu. Ne glede na pripombe sem še vedno sem prepričana, da je mala črna obleka ena najboj stajliš zadevščin, kar jih je gospodična Koko pogruntala. Uporabna za vse letne čase in skoraj res vse situacije. Košuta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. avg 2009 14:23

Punce, lepo, da mi hvalite, res paše Drugače bi pa rada povedala, da mi je Lorellina oddaja okej. jaz tam ogormno slišim o kreatorjih in potem počekiram te kreatorje na www.style.com in na www.ftv.com. Tile sončki na fešon-ti-vi so me sploh razveselili, ko so začeli neposredno prenašati modne revije s tednov mode in zdaj komaj čakam milanski fešon vik za pomlad-poletje 10. Ampak Lorellina oddaja je namenjena krogu takih, ki nas zadeva res zelo zanima. Društvo malo ali odabrano Kar v našem medijskem prostoru manjka, povpraševanja je pa ogormno (tudi vaši odzivi kažejo tako), so stilistični nasveti. Nekaj tipo Trinny in Susannah ali pa Tim Gunn. In tisti, ki ste gledali te oddaje, ste videli, da je potrebno poleg znanja o oblačilih imeti tudi nekaj televizičnosti, pa dobro dramaturgijo, to pa vse zahteva dobro ekipo in če tega ni, se zadeva sesuje. Se mi zdi, da je pri nas kar nekaj ljudi, ki znajo druge oblačiti, sesuje se jim, ko morajo postati sami televizični. To, da primanjkuje dobrih scenarijev, pa itak vemo. In ker bo tako še nekaj časa, se boste morale zadovoljiti z mano Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 24. 2009 14:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti