Pre-fall, oblačilni report za novo sezono

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. avg 2009 14:05

Ja, ja, itak. Zato pa probat in realno ocenit al gre al ne gre... Jaz sem govorila preveč v general, so seveda odtenki. (kdo drug bo pa vedel, če ne Lidka, saj cele dneve slikam z barvami)... Navezujem pa to še z eno mojo seminarsko, ko sem obdelovala PSIHOLOŠKO vrednost barv in vpliv na ljudi... Ma jaz nisem nič, lase pobarvane na blond, polt je svetla, rjava, ni roza. Obrvi imam temne, permanentno narejene. Mejk ap temen. (sej ga ima tudi platinasta Pamela Anderson, pa ne izgleda slabo). Postava peščene ure. Sem včeraj kupila jopici v XL velikosti, da ju vsaj zapnem (pod) prsmi... Eh, sem bila v šopingu včeraj, : ) lidka [sonce]

marsovka  

član od: 25.8.2009

sporočila: 18

25. avg 2009 15:36

Pozdravljeni! Se vam pridružujem in veselo ugotavljam, da ne bom le kuhala Imam pa še eno vprašanje: kaj pa poslovna moda letos? Bi bilo tudi na tem področju kaj za izpostaviti? Hvala! marsovka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. avg 2009 17:10

Tortica zna tole z barvami super razložiti. Je dejansko tako, da moraš pri vsaki barvi najti dve rdeči, dve rumeni, dve zeleni zadevi, da vidiš, katera ti gre bolje na ten. MamaF, daj še ti kaj iz foha razloži p tem, kako se sestavljajo kontrasti....ti bomo neizmerno hvaležne. Marsonka, esej o jesenski modi (ker trenutno še malo punce navajam na sezono in smo še v pre-fall) pride konec tedna. Lučka, tvoja svakinja je jabolko. Po merah spominja na eno mojo kolegico, ki sem jo lani oblekla (okej, naredili sva skupen šoping) - oblekice A linije - obvezno enobarvne. Okej barve so: črna, srebrno siva, temnomodra, temnozelena, svetlosiva, bež, svetlorjava, temnorjava. Oblekico kombinira z dodatki kontrastne barve. Npr, k črnemu daš rdeče čeveljce, lepe so svetlo-rjavo temnorjave kombinacije. Oblekice imajo bodisi izrez (najboljši je V; oglat izrez je tudi okej, če je pa okrogel, se spodaj nosi bluzica.... - kostime (kroj za kostime za jabolka sem navedla post-dva nazaj), nujen je globok izrez reverja na blazerju.. Ko0stimi v klasičnih barvah, zraven so lahko bluzice veselih barv. Jabolkom svetujem čim bolj "konservativne" oblike torbic. Klasičen pravokotnik, čim manj okraskov, toliko bolje, nič zmečkanih in ostalih efektov, ne preveč velikih torbic, ne premajhnih torbic, definitino pa naj bodo vidne barve. Vzroci.....okej, če so poševne drobne črte, ostalih vaj se pa na 160 cm raje ne bi šli, Tudi si mislim, da naj gospa štarta z oblačilno kodo, s katero jabolka ne morejo zgrešiti (še posebej, če so se ji pred kratkim zgodili dodatni kilogrami). Ker, če se človek hitro zredi in je potem še narobe oblečen, to resnično udari na samopodobo. Tudi je razlika v velikosti. Jabolko, ki tehta kakih 15% nad svojo idealno težo, se brez problema obleče v veselo rdečo oblekico, jabolko, ki ima pa več kot 25% nad svojo idealno težo, pa bo v rdečem res izgledalo kot eno ogrooomno jabolko. Ob tej priložnosti naj tudi povem, da so v Nami na Slovenski prenovili 1. nadstropje in so začeli polniti z brandi. Pogledala številke, imajo do 44. Moram priznati, da ima Mura spet nekaj izvrstnih klasičnih kosov in sva potem s kolegico takoj zložili svoj prispevek k reševanju te nesreče... Ona je kupila genijalno malo črno oblekico čez kolena, A kroj, 158 EUR, kroj je genijalen! In imajo tudi geniajlne blazerje, ki jih lahko kombinirate s pasent krilom ali hlačami. Dejansko so kroji v tistem formatu, o katerem sem oni dan dejala, da pomagajo čisto vsaki postavi. Ealy, v Emporiumu imajo res Evans v ukinjanju, prodajajo še nekaj majčk s popustom, se totalno splača. Je pa severozahodni kvadrant še vedno za XXL, razširili so ponudbo od Dorothy Perkins, tam pa se da dobiti tudi hlače v podaljšani izvedbi. Drugače imam pa insajdersko informacijo, ki gre takole: v Emporiumu tudi pri ostalih brandih nabavljajo več številk 44, kot jih nabavljajo v drugih trgovinah. Pa zelo veliko 44-50 imajo v Nami. Od Mercatorjevih verig (maxi, avenija mode ipd) pa sem največ večjih kosov opazila pri Braxu in nekaj tudi pri Baslerju. Tortica, jaz sem na pol Posavka - imam pa tam ogromno sorodnikov in lepe spomine iz otroštva.dini Jasna, breskev ima, če dobro premisliš, na sredini ožji del, tam kjer sta dve polovici staknjeni. Po moje je manjkal en sadež in je bila breskev še najbližje temu, kar poznamo tudi kot peščeno uro... Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 25. 2009 17:16 Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 25. 2009 17:20

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. avg 2009 22:55

Hehe, Vendelina, saj mi je čisto všeč breskvica, tako lepo sočno se sliši, samo ni mi bilo jasno, zakaj

jasna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. avg 2009 23:18

Se pravi potem sem ti jaz neka jesenska hruška, z paž frizuro (sam ne mi rečt, da ni več moderen), kakšne barve in "kroje" naj gledam v trgovini?

 

jade

ealy  

član od: 27.5.2004

sporočila: 173

26. avg 2009 7:13

Hvala Vendelina jr.! Sem že bila v Evansu in kupila 2 bluzici in eno majčko, zelo ceneje. Dorothy Perkins vem kje je bila prej, preden so malo prenovili tisti del, zdaj pa niti ne vem. Verjetno blizu, samo imajo pa višje cene kot so bile v Evansu. V Namo moram še zaviti, vendar tudi tam sem pred kakim letom gledala in je bila ena bluzica 100 eur!?! Res primanjkuje večjih številk po normalnih cenah. Jaz imam namreč št. 50 in sem tudi hruška:) ealy

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. avg 2009 8:10

lidka bi se dalo dobit tvojo seminarsko na vpogled? Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. avg 2009 8:43

Jaz sem šla včeraj zopet melo po trgovinah, po dolgem času. Kupovala sem športne čevlje za hodit. Celo našla sem jih, in sem zelo vesela!!! No, tole z barvami. Potrebno je vedet, kakšen je TEN kože, barva las in kakšen je nalič povprečno. Ker itak malo varira, včasih je recimo senčilo v sivih barvah, kdaj v zelenkastih, zlatih, vijola ipd. Ampak nekje pa je neka skupna nota; KAKO nalič zgleda. Tudi barve so različne, rdečih je cel spekter, jasno. Ampak gre se za barvo v osnovi. Nekaterim določene barve NE PAŠEJO, pa pika. Kar boste morale ugotoviti same. Lepo se postaviš pred ogledalo, pa primerjaš dva kosa različne barve, kateri se poda boljše. (pa ne se naslanjat na to, katera barva vam je osebno ljubša). In boste ugotovile, da nekatera oblačila, enakih krojev in znamk v različnih barvah delujejo totalno drugače na vas samih. Ženske, ki se ne ličijo močno in nimajo neke izrazite frizure, naj ne oblačijo recimo sivih majc, oblek in srajc, ali pa oblek z drobnimi rožicami, saj jih takšna barva in vzorec dodatno potisne v neko sivino. Če se bodo oblekle v prežive barve ala fuksija rožnata, se bo zgodil enak efekt. Ženska, ki je močno naličena, ima močno rdečilo, nakit in obleke močnih, živih barv, znajo delovat kot plastične lutke. Ker too much je too much. Saj ni potrebno čisto vsega naenkrat oblečti nase. Meni recimo rdeča ne paše. Vsaj ne ona močno rdeča. NE. Potem pa raje kupim belo bluzo, dam nase črno klasično krilo, pa živo rdeč lak na hohtke, na rokah in nogah. Šminke ne maram tako žive, pa v tem primeru uporabim "nude" pudrasto barvo. Če bi želela še malo poudarit, bi dala ogrlico iz debelejših biserov nase... Punce, nekaj vam povem. Uredite si nožne nohtke do obisti. Ni to noben bav bav, to je zadeva, ki se uredi z lahkoto doma, pred TV-jem v nedeljo zvečer recimo. Ker nohtki na nogah so informacija, ki jo dajemo drugim okrog sebe, če nosimo odprte čevlje. In včasih NI dovolj, če so hohtki samo namazani z lakom. Ker jaz še vsak dan videvam grozote v odprtih čevljih. Torej, zadeva gre takole. Če roževina na nohtu ni čisto ravna, je hrapava ali kakršnakoli po strukturi, se lepo vzame ne preveč grobo pilico, v Mullerju jih je na Essence štenderju čisto dovolj, in se hoht po površini lepo popili. Tudi v kotičkih. Boste videle, kako lepi, ravni in sijoči postanejo. To je ključnega pomena, da nohtki zgledajo super lepi. Pilic je na tržišču dovolj, imate tudi malo boljše zadeve od Alessandro kolekcije za nohtke. To, da si jih urejate s striženjem skoraj vsak teden, ne bom posebej razlagala. Ali vsaj piljenjem. Čez se da lak. Če ga ne marate, tudi nič hudega, imajo cel spekter prozornih, s kalcijem in podobnih izdelkov. Lahko ste tudi brez laka, saj po nekih "ezo" praviloh, naj se ne bi mazalo roževine z ničemer. Pa barvalo las, ampak dobro, to je off topic tukaj. Nohtke se lepo skrbno in z vso ljubeznijo premaže z lakom. Ki se ga potem najmanj 1x na teden menja, saj se obrabi. NE zgleda urejeno, če si ga manjate 1x na mesec, tudi če si premazujete plast na plast, ne zgleda v redu. Ampak traja 5-10 min, da se to naredi. Vmes, ko se lak suši, si nareite kak gin-tonic, pa glejte TV, ali pa se malo stiskajte s svojim najdražjim. Higher level je, da si delate doma francosko manikuro na nožnih nohtkih, ta je še bolj občutljiva in terja več nege. In odstranjevanje po enem tednu. In nanos ponovno gor. Higher level je tudi barvanje z več barvami naenkrat in slikanje na nohtke. Samo tega nihče ne zahteva. Dovolj je, da so hohtki urejeni. Da so postriženi, popiljeni in magari namazani z lakom. (jaz nisem brez laka na nožnih prstkih že od srednje šole niti en sam dan!). Sama sem mnenja, da ni potreben nek hud nalič, je pa lepo, če je ženska urejena. To pomeni: primerno oblačilo, nalič, nohtki in frizura. lidka [sonce]

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. avg 2009 8:46

Začetnica, lahko pobrskam kje je, samo moj lap top mi je totalno "crknil" in gruntam, kako si nekako spravit svoje dokumente DOL, preden se do konca sesuje. Torej, BOM v nekem nedoločnem času. Samo govori o barvah na splošno, ne o oblačilih. : ) In ko sem jo naredila, mi je bilo ŽAL; ŽAL; ŽAL; da je nisem razširila v diplomsko nalogo, ki pa sem jo imela že napol napisano v tistem času... He, he. lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. avg 2009 8:51

Jadič, samo zate, kopiram svoj zapis o hruškah dve strani nazaj: Hruške se lahko vsak dan zahvalijo za to, da so dobri ljudje izumili wonderbra. Pametna hruška jih ima v omari ogormno. Pametna hruška tudi ve, da ji široka krila ne delajo usluje, zato jih ne nosi. pač pa povečuje svojo seksipilnost z ozkimi krili z razporkom (najboljši je Diorjev naložen razporek) in tajliranimi blazerji. Pametna hruška nosi tajlirane blazerje, ki se končajo malo nad najširšim delom zadnjice. Ko ima hruška konfekcijo 42 in več ne nosi več cigaretastih krojev, temveč preskoči na klasičen kroj hlač, korenčkovim krojem pa se izogiba. Hruške naj kar pogumno eksperimentirajo z dekolteji - ni treba, da nosijo majčke do vratu, nasprotno, izrezi so pri njih zelo okej. Skratka, jadič, nosi dobre bluzice, oprijete, odpri kak gumbič, nosi klasični kroj hlač, čevlje z oglato ali špičasto konico. Pri barvah (bluzice) bi se jaz na tvojem mestu poigrala s petrolejo, indigomodro, bež, žadastozeleno....(naštevam vse barve, ki sem jih včeraj videla v H&M, od katerih jih je bilo nekaj celo svilenih in hudičevo korektne cene, ker so jih pač naredili na Kitajskem). Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti