Nagnita jabolka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. avg 2009 13:48

Sama do danes nisem nič vedela o mikotoksinih. Hvala za info, Ampak vseeno, nekaj bazične zdrave pameti in izkustva pa bi odrasli ljudje vendarle morali imeti. Kakšno rjavo pikico premera do 1 cm se pa res brez problema obreže/izdolbe. Tudi se po otipu in vonju zazna, če je sadje drugje okej. Kakšne prhke in rjave packarije, ki je nekoč bila jabolko, pa itak nihče ne uporablja (ne glede na to, če ve za mikotoksine ali ne). Bom še malo smetila - kako se pa potem reče tistim plesnim na siru? Tista zelena stvar na gorgonzoli je meni totalno okej... Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. avg 2009 14:40

http://www.centroconsumatori.it/43v377d510.html no na tej strani je kar precej govora o plesni-o strokovnosti prispevkov ni dvoma. Za tiste ki ne poznate jezika:pise, da se jabolka lahko uporabijo, s tem da se popolnoma odreze poskodovani oz. plesnivi del. Jaz se z mojimi obtolcenimi jabolki ne obremenjujem- bi me bolj skrbelo za tiste strupe, ki nam jih dan za dnem prodajajo lepo zavite v" pentljo in celofan", pa nam a kraj pameti ne pade da bi se vprasali kaj v resnici vsebujejo. Previdnost pa seveda ni nikoli odvec. lp

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. avg 2009 15:15

Aja, tisto obtolčeno na jabolku je pa meni najljubši del sadeža! Najbolj sladko!

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. avg 2009 21:29

lucka52 je napisal/a:
Jaz se z mojimi obtolcenimi jabolki ne obremenjujem- bi me bolj skrbelo za tiste strupe, ki nam jih dan za dnem prodajajo lepo zavite v" pentljo in celofan", pa nam a kraj pameti ne pade da bi se vprasali kaj v resnici vsebujejo. Previdnost pa seveda ni nikoli odvec. lp

Podpišem in 3x podčrtam.

rimljanka - zasebno mnenje

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. avg 2009 12:25

Zgodba o mikrotoksinih sicer drži (to je tako če imaš študentko mikrobiologije v bajti) a se zato ravno tako vsa obtolčena jabolka (seveda obrezana) porabijo za domači kis. Jaz bi se pri tem zanašala na okus - če je ta okej, potem v redu, sicer gre v smeti. Ali pa če je recimo več kot tretjina jabolka gnilega ga tudi ne bi več uporabila. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti