Mum 4701

FannyRae  

član od: 7.1.2010

sporočila: 10

9. jan 2010 17:33

Skoraj vsaka generacija gospodinj pri nas si kupi ta multiprakik. Ker je praktično neuničljiv, z njim lahko delaš karkoli hočeš, imaš ga za sto let, ima tisoč nastavkov cenovno ugoden...Super je tudi tisti nastavek za sladoled...To je to. Naj knjige | Knjige forum Sporočilo je spremenil(a) FannyRae dne 18. 2010 10:47

NikaPika  

član od: 17.2.2010

sporočila: 4

17. feb 2010 7:30

Čeprav ste se že veliko pogovarjale o tem strojčku me še nekaj zanima od tistik srečnic, ki ga že imate. Ali je 600w dovolj za gnetenje potic, kruha, testa za krofe in testa za pice? Me je namreč strah, da nima dovolj moči in bi šel k vragu. Moj brat je kuhar in bi z njim zelo veliko delal, zato ne vem, če ja ta strojček vredu, ali je bolje, da si kupi kaj boljšega. Kruh recimo delamo dvakrat na teden s kg moke, nato še kakšno pecivo(vsaj 1 na teden) in za vikend kaj posebnega(dobrote, ki jih drugače ne pečemo). Zanima me še tudi, če se da kupit dodatna posoda in kje? Raje bi imel jekleno posodo, ampka men tut tale plastična ne zgleda tko slaba. Ali se, da s tem strojčkom tudi zmleti meso? Ali moraš obvezno dokupit tisto posebno reč? Trenutno imamo Bosch mcm 21B v rdeči barvi, je bil akcija v Merkurju http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/kuhinjski-pripomoc . Je ok, kar se tiče miksanja in rezanja. Vredu je tudi za kakšno pecivo, ampak za kaj bolj zahtevnega pa ni. Saj je moč le 450w očitno premlao. Žal pa nimam predstave kakšna je razlika med 450w in 600w. Moti me tudi posoda, se mi zdi da ima mum bolj praktično, brez tistega dela na sredini. Drugače pa je za ljudi, ki bolj malo delajo na njemu super. Ronic se mi pa zdi predrag, čeprav ga ima tukaj okoli vsaka 3 soseda. Men niti dizajn ni všeč. Tako, da upam, da je tale mum taprav. NikaPika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. feb 2010 7:55

Ma men se zdi, da je uporaba teh strojčkov čist out, sedaj je in, da se vse dela na roke brez kakršnihkoli pripomočkov, pa še je vse bolj okusno in bolj ekološko, skratka ni moderno ( treba bi bilo pogledat v tisti temi o modi, žih je Vendy kaj napisala na to temo ).

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. feb 2010 7:57

NikaPika je napisal/a:
Čeprav ste se že veliko pogovarjale o tem strojčku me še nekaj zanima od tistik srečnic, ki ga že imate. Ali je 600w dovolj za gnetenje potic, kruha, testa za krofe in testa za pice?

NikaPika

Povsem dovolj za mesenje testa iz 1 kg moke. Jasno pa je, da samo za domačo rabo (kar piše tudi v navodilih), za profesionalno rabo ni, ko že omenjaš brata kuharja. Moj im aplastično posodio, po mesenju v  njej ne ostane  niti trohica testa, tako gladka je plastika, seveda pa vanjio ne posegam s kovinskimi rečmi, le les in plastiko uporabljam.

rimljanka

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

17. feb 2010 8:56

Meni so se pri mesenju Kg moke kmalu izrabili ležaji. Sedaj delam iz 0,75Kg, pa ni problema. sonic

NikaPika  

član od: 17.2.2010

sporočila: 4

17. feb 2010 9:07

Ežoj mi trenutno res vse na roke delamo, razen peciv. Sej ni tako težko, sam se nam pač dopade tale strojček in se še odločamo za nakup. Rimljanka tale strojček bi bil samo za domačo rabo in nič druga. Sonic hvala za nasvet. NikaPika

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

17. feb 2010 10:09

Si ne predstavljam, da bi ene pet beljakov ekološko stepala z rokami. Sem se "nastepala" že pred toliko in toliko leti, ko je mami pri peki peciva ponavadi mene zadolžila za stepanje beljakov na krožniku. Imam še vedno v  spominu, da je bil dober takrat, ko obstal na obrnjenem krožniku. Kakšno olajšanje je bilo, ko so prišli na trg tisti ročni z dvema mešalkama.

MUM je resnično neuničljiv, imam ga še iz bivše juge, sem ga kupila v konsignaciji. Je 450W in glede moč popolnoma zadostuje. Verjetno 600W močnejši, kakšne posebne razlike pa verjetno ni.

Lijana

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. feb 2010 13:29

Kakšna je primerjava tega z KitchenAidom, zgoraj berem da je neuničljiv, kar malo ne verjamem, je le plastičen, je pa cena mikavna. zzak1977

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. feb 2010 17:27

KitchenAid je primerljiv s temle Mum-om. Sem mesila enako testo za kruh z obema mašincama.

S kitchenAidom je edini problem v tem, da samo treh jajc ne stepe, ker je metlica malo previsoko od dna posode.

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. feb 2010 13:03

Daj povej model prosim, ker če gledam pravega sem potem na isti ceni kot Kičnejd. S tem da je slednji state of the art. zzak1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti