Darilo za ljubitelje melancanov

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

28. avg 2009 10:49

Sem videl prejšni teden v Eleclerku na Rudniku čisto, čisto bele melancane. Zanimivo za oko, kakšen pa je okus ne vem- mi žena ni pustila kupit , češ, da je to gotovo rezultat genskega inženiringa, to pa ona sovraži . Poleg tega ,je še dodala, nam rastejo na vrtu (modri) pa jih ne uporabljaš. In tako jih pač nismo kupili, žal. LP hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. avg 2009 11:49

hedonist je napisal/a:
Zanimivo za oko, kakšen pa je okus ne vem- mi žena ni pustila kupit , češ, da je to gotovo rezultat genskega inženiringa, to pa ona sovraži . Poleg tega ,je še dodala, nam rastejo na vrtu (modri) pa jih ne uporabljaš. hedonist

Prvi razlog je seveda nesmisel. Povej ji, da je ta tako osovraženi genski inženiring "kriv", da imajo diabetiki čedalje bolj normalno življenje, da ljudje, ki v mladosti zaostajajo v rasti, normalno zrastejo, da .................. Ni vse bavbav........daleč, daleč stran od tega..... To je tako kot s paradižniki. Do pred nekja let so bili pri nas paradižniki le rdeči, zdaj jih je vseh možnih barv(beli, roza, rdeči, oranžni, črnikasti,.........). Enako je s papriko, melancanami, če čim. Konec koncev, z velikim številom vrst (bolj sort, no)okrasnega cvetja.

Drugi je pa že upoštevanja vreden.

Ti se pa nisi znašel. Bi ja rekel: kupim bele, doma naredim primerjalno z belimi in domačimi z vrta enako jed, pa bo.

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. avg 2009 12:11

Takole načelno, a nismo vsa živa bitja v bistvu gensko spremenjeni organizmi, ker kaj je pa rezultat evolucije, če ne ravno obilica GSO? Samo v razmislek, da ne bomo v čisto nemalancanasto smer odvozili... Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

28. avg 2009 13:31

Hvala za namig Rimljanka ampak ti ne poznaš kraljice mojega srca, ne bi šlo skozi. Se strinjam VendelinaJr ker je pač narava najboljši inženir genetike no čeprov, roko na srce se ji pa tudi kdaj kaj sfiži..... LP hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. avg 2009 13:33

Vidim, hedonist, da si že ugotovil pravila igre Čestitke soprogi. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. avg 2009 10:09

Vceraj je bila ta odlična jed na sporedu. Uporabila sem puranje stegno brez kosti in kože, melancan nisem niti namakala niti lupila, tudi sladke rdece cebule sem kar zrezala na cetrtine, ker se mi jih ni dalo sesekljati na drobno; od zacimb sem dodala skorjo cimeta, pol limone in origano (ker se mi je zdelo, da bi tako naredili Turki; mogoce bi celo pomotoma stresla noter se kake pol pesti rozin, ampak jih nisem imela pri roki, bom drugic poskusila). Zares prima, ezoj, hvala ti lp, proxima

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. avg 2009 20:19

Iz knjige ene moje kulinarične prijateljice sem ukradel ( mislim, da me ni pošinila ) recept za tole ( str 8 ):

menda se temu reče: plum crumble. Na dopustu so mi nekje postregli s Eggplant crumble. Torej, mal prilagodim recept:

nakockane melancne na mal olja spražim da mal porjavijo:

in jih dam v pekač.15 dag moke in 5 dag margarine ( za eksperimente ne bom uporabil maslo ) s rokami zmešam, da dobim nekakšne drobtine:

odtehtam 5 dag sira in ga primešam " drobtinam ".

vse dam čez melancane v pekaču in še mal poštupam s sirom:

Dam v segreto pečico na 180 stopinj, za cca 40 min. Dobi se tole:

Ops.........mizo nisem očistil, tole bo prav:

No ni,  da bi ravno vzdihoval kolk je dober, zanimiv okus vsekakor.

 

 

ežoj

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. avg 2009 20:45

Po zalogi začimb predvidevam, da bo še kar nekaj legalnih in "ukradenh" primerkov.

Ker so okusi različni, bi bil obed v dvoje tudi v tematiki vsekakor boj zanimiv

kobra 1

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. avg 2009 8:42

Kaj dela ratluk al kaj je tisto roza zraven melancan??? Za "podkrepit" kuharja?

Lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti