Darilo za ljubitelje melancanov

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

11. jul 2009 8:01

Evo ti......, pa naj mi nekdo ne pove, da ni ničesar - telepatije, misli na daljavo... Tako sem želela narediti knedle iz marelic - v četrtek sem jih kupila, da bom delala knedle, potem sem ugotovila, da nimam ostre moke (domačo sem porabila, je že naročena nova vreča) in pustim marelice na mizi... eno pojemo, drugo... in danes vidim, da je posodica na mizi popolnoma prazna.

Sedaj pa ne vem - ali smo jih pojedli ali je pa nadnaravna moč marelice transportirala Ežoju. Knedle pa dobim servirane tako na ekrančku.

Hurmašice so pa  , edino se mi zdi, da so malenkost  , pa še  manjka.

 

Pozdravček!

 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jul 2009 8:12

dragička, ežojevi knedlni so slivovi, nisi videla.............................

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

11. jul 2009 8:18

Videla, videla.... so pač knedli.

 

Pozdravček!

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. jul 2009 9:30

Napačno se mi je zapisala temperatura: peči na 180 stopinj. ( a ne na 200 kot piše, pa bom tudi tam popravil  )

Dragička, ravno so na robu, za kregat a so mal ali niso ( priznam, vedno se mi to zgodi, če znižam temperaturo, se mi zdi da so, sicer pečene, vendar ne taprave barve ).

Japaja, tufahije niso maj fejvorit, drug teden bom imel več časa, vendar obljubljajo toplo vreme in mi se takrat ( ko je toplo ) ne ljubi skakat okrog štedilnika. Tole prej sem delal bolj za silo, ker me je zeblo kot cucka. Sestavine imam ( no ja orehe ), kupit moram jabolka in ( vrjetno sladko smetano. Imam sicer dve v hladilniku vendar so za stran. Pa zares, a kdo ve kaj je s smetano: včasih, če ti je sladka smetana ostala, si je komot porabil kot kislo, sedaj nastane nekaj smrdečega, da je za stran.

ežoj

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

11. jul 2009 9:35

Ja, Ežoj, nič več ni tako kot je bilo

rrr

neznan uporabnik

11. jul 2009 11:04

To s smetano tudi mene jezi.. res rata nekaj grenko smrdečega. Ežoj, bom jst nardila tufahije, a maš kakšen sultanski recept mogoče? Sej te nism mislna obrem,enjevat da bi kuhal namest mene Ti kr pejt užival lepo vreme, ti privoščim. japaja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. jul 2009 17:20

Ognjič je napisal/a:
Meni pa knedelne, če so notri slive al pa marelice.... Ognjič [vrtnica]
Eni knedelne, eni urmašice, samo še čakam, da bo katera hotla it malancane zalivat (tiste ki iz popka rastejo). lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jul 2009 20:09

Sploh pa zdajle nmi ravno visoka sezona jabolk, primernih za tufahije................je toliko sezonskega sadja...........

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jul 2009 12:25

Ja, tufahije so jesenska delicija... Tale prva jabolka so pa za bolj poskočno prebavo. Pa noben zavitek ne diši tako, kot zavitek, narejen s prvimi jabolki. Vendelina jr.

neznan uporabnik

13. jul 2009 13:00

Ježeškristus, vem, da ni ravno visoka sezona jabolk, primernih za tufahije in da je veliko sezonskega sadja (bajdevej, tut banane, kivije, ananas, papajo, jagode, grozdje.. glih ni šteti v naše sezonsko sadje trenutno), pa štrudlne delamo 12 mesecev v letu, hotela sem samo recept za tufahije v bistvu. Da ne bi potem časa zmanjkalo. Glede na to, da sem pa improvizatirka, bom pa v kratkem narabutala tistih 20 beličnikov, jih malček pokuhala v sladki vodi, prej izdolbljene in neolupljene in ko se bojo ohladili, jih bom postavila nafilane z mletimi orehi in stepeno smetano za nekaj časa v pečico, potem prelila s tistim sirupom od kuhanja (tudi malo limonce, se mi zdi) inj jih postavila v hladilnik, da se prepojijo in ohladijo. Pa sproti bom najbrž še malo spreminjala, kakšen cimet, muškatni orešček, malo popra in soli... ne vem... Stvar sultanovega in okusa ostalih.. Sem jedla tufahije sredi poletja in so mi sočne, lepo zelenkaste (kar je sama po sebi bolj hladna barva in pripomore k osvežitvi), krasno zdrsele po vročem grlu... Samo recept sem prosila ...pravočasno? japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti