Kako očistiti predalček za prašek v pralnem stroju??

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

8. jun 2009 13:51

EKO čistila..ko sem prebrala kar piše na etiketi sem bila kar zadovoljna, in tudi nobenega vonja ne pušča na rokah kot katera druga čistila. Sem pa kar nekaj časa čistila kuhinjo - korito+keramično ploščo s kisom, sem zelo navdušena nad tem, samo potem se je dragi pritoževal zakaj cela hiša smrdi po kisu :) in naj že neham s tem (in seveda moškim razložit uporabo kisa v eko namene) Sem pa enkrat spucala kabino za tuširat ki je cela v ploščicah s kisom - in ni dobro izpadlo, sem mogla ful drgnit z cillitom, čeprav sem se skoraj zadušila zraven (ga več ne uporabljam)! Drugač pa tud uporabljam I love Juicy šampon od Lush-a, ki ima notri kar precej sokov, predvsem limono, in tudi vse lepo očisti, če zmešaš z vodo en pokrovček. Boljše rezultate pusti v kuhinji kot na laseh :) tudi na mastnih madežih! Več ali manj se v mojem gospodinjstvu uporablja bolj naravna čistila, tudi pridno ločujemo odpadke, je pa res da se nekateri premalo zavedajo koliko lahko pripomorejo s tem da jih razni cillit bangi in temu podobni preparati ne zavedejo z reklamami in tako naprej, in da niti ne vedo s čem so čistile naše babice in njihove mame itd... meeshka

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

8. jun 2009 13:55

Aja še nekaj sem se spomnila, zadnjič sem odkrila vlago za sedežno, ni veliko, pa je dragi kupil neko stvar za našpricat (Mellerud je proizvajalec) ampak grozno smrdi! Pa če ima katera kakšno pametno pogruntavščino..prosim naj mi zaupa :) Lep dan :) meeshka

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. jun 2009 14:05

predalček mora it ven. ponavadi ima nek plastični zatič, ki ga pritisneš, da ga lahko potegneš ven. jaz mojega vzamem ven in ga dam v pomivalni stroj na kratek program. vedno pride ven, kot nov. praška pa ne dodajam direkto v boben in tudi ne svetujem, ker tako lažje razbarva obutljive naravne barve. drugače pa sem vernik v naravna čistila, saj kis, alkohol, amonijak in soda opravijo vse ali še bolje kot večina čistil. pa seveda rokca in krpa ter tveganje za čistilkino koleno... ;) cellnet

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. jun 2009 14:13

Cellnet pridi ti k men pogledat pa boš videl, da ne gre! Začetnica

neznan uporabnik

8. jun 2009 14:13

Mimgrede: me že dolgo muči, med katere smeti spada Brittin filter? Ravno danes ga menjam.. japaja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. jun 2009 14:14

med ostale gospodinjske odpadke? ;) cellnet

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

8. jun 2009 14:18

Plastika? Mami ga uporablja in je tak plastičen..pa notri ima oglje? meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. jun 2009 14:20

Hm, moja mama je tudi trdila, da njen predalček ne gre ven. Pa gre - do konca ga daš ven, malo privzdigneš in gre.

Atina

neznan uporabnik

8. jun 2009 14:21

Ja sej.. Sem mislila da je še kakšna ekstra varianta, kot recimo pločevinke za klošarje, pa plastični zamaški za razne invalidske vozičke, pa baterijski vložki, pa olja, pa zdravila... Meni ga je kar škoda ker je tko čist.. No, da ne bomo teme spremenil... japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti