Kako ravnamo ob pikih žuželk?

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

19. avg 2009 6:22

Mi pa nosimo s seboj liste aloe. Doma imamo to rastlino in jo kar pridno uporabljamo. Pri pikih žuželk kot tudi po sončenju. Kožo čudovito pomiri in ohladi. lp rolada

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

19. avg 2009 9:04

Tudi jaz imam doma to rastlino, pa je še nisem uporabila. Ali list aloe samo odtrgate in s tem namažete kožo? Kako pa potem list shranite? Hvala. Uly

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

19. avg 2009 10:43

Mesnate liste odtrgamo in na kožo stisnemo " gelasto" vsebino lista. Ko pa gremo na morje, liste samo shranimo v PVC vrečki in v hladilniku zdržijo zelo dolgo. lp rolada

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

20. avg 2009 14:09

bom kar tukaj nadaljevala mojo hčero je včeraj nekaj pičlo in nastal je velik rdeči vroči flek ,sva takoj namazale in dale obloge -mrzle in ni pomagalo ful je imela trdo zato sva odšle k zdravniku in sva bile še tam kregane ,češ da jo vozimo za brez veze,dobile smo tabletke claritine in nič druga a je v vaši okolici tudi teh par dni toliko komarjev?????? lp harmonika

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

21. avg 2009 18:53

Ma pri nas (Primorska) je teh tigrastih komarjev malo morje. Jaz sem tako občutljiva....takoj ko stopiš pred hišo jih fasaš ene 5 hkrati. Meni rata ogromna bula in srbi. Na meni ne pomaga nobeno mazilo proti pikom - letos sem popipsala že tri tube, pa me vseeno pika. Še skozi dolge hlače pikajo. Včasih si rečem:"Zdej me pa ne bodo popikali, se popipsam in oblečem." Ma še preden rečem do konca....nadaljevanje je znano. Tigrasti komarji - moja nočna mora. roznik

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. avg 2009 12:45

Samo en komentar o učinkovitosti Aspirina- lani je ravno krožil okoli ta mail, kako to pomaga, ko me je sredi mesta, nasproti lekarne, pičila osa v mezinec na roki. Letim kupit Aspirin, razmočenega tiščim na vbod... In oteklina malo splahni. Potem spet ponovim, ampak oteklina vztrajno raste, boli in tako gre še naslednji dan.. Edini efekt je bil ta, da se mi je zaradi Aspirina naredila na koži nekakšna opeklina in se mi je potem cel prst olupil. Roke pa nisem mogla normalno skrčiti vsaj še kakšen teden. Torej je po mojem mnenju z Aspirinom škoda izgubljati dragoceni čas, ko bi lahko vbod hladili ali nanj dali kaj bolj učinkovitega. Nam ponavadi Fenistil kar pomaga, za hujše reakcije pa namažem z Elocomom (ampak se ne dobi brez recepta)

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti